Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig 8 kiló 1 évesen? Tényleg...

Alig 8 kiló 1 évesen? Tényleg én etetem rosszul?

Figyelt kérdés

A babám 3900 grammal és 54 centivel született. Tápszeres baba, de már mindent eszik a szó szoros értelmében. Volt 1-2 betegsége, enyhébb lefolyású, általaban azért, mert kérésem ellenére "körbenyalogatták" betegen. Nem rég elég komolyan beteg lett, megjártuk a kórházat, utógondozást évekig igényelni fog. Sem éjjelem, sem nappalom nem volt, erre a család idős ága még " belém is rúgott", nem volt elég rossz nekem. 8 kg, 74 centi a babám és azzal idegelnek, hogy sovány, azért beteg, mert nem adok rendes kaját ( értsd csülökpörkölt krumplival és társai. ), nyomorékot csinálok a gyerekből, meg allergiás lesz, meg beteges és hasonló szépségek. Lassan a kialvatlanságtól már semmiben nem vagyok biztos.


A következő a napi evés:


Reggeli: 250 ml tápszer+10-15 kenyérkatona, általában sajttal, mert az a kedvenc.


Tízórai; 230-270 ml- nek megfelelő mennyiségű

gyümölcs par szem kekszel


Ebéd: 250-300 ml főzelék hússal vagy ugyanez csak darabosan párolva, gyakori, hogy 15-20 baakanál leves is bemegy


Uzsonna: 200-230 hazi krémtúró\gyümipép\virsli\kenyérkatona vagy bármi, amit elé teszek.


Vacsi: az, amit mi is eszünk, gyakori, hogy az a masnapi ebéd is. Nem mértem még soha, de jó nagy adagot megeszik.


+1 250 ml- es tápszeradag lefekvés előtt.


3-5 deci víz egész nap.


Ez most sok vagy kevés? Min kellene változtatni? Több kaját nem tudok a gyerekbe tuszkolni. Egész nap jön- megy, meg sem áll, mászik mindenre. A környezetünkbe mindenki panaszkodik, hogy nem eszik a gyerek, még is 10-12 kilók és elhülnek az enyém étvágyán, a család szerint meg éheztetem


2018. nov. 18. 08:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, örülj, hogy a babád nem kövér. Az sokkal nagyobb probléma mostanában a gyerekek körében.
2018. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Semmin.


Ez egy normál tartományú magasság és normál súly egy ilyen korú gyereknek.


Miért kellene hájasra hízlalni?

2018. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

az en fiam alig eszik valamit es megis oriasi.

most 2,5 eves 100centi magas es 17 kilo.

nem nasizik egesz nap,normalis kajakat kap,valtozatosan.

nagyon figyelunk ra,hogy ne cukros italokat, eteleket igyon,egyen.

egy evesen tobbet evett mint most es megis no mint a gomba.

ez valoszinuleg genetika.

2018. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
13-as, a fehér kenyér, az összes tejtermék, a tojásos tészták, a krumpli mind-mind egyszerű cukor a testnek, és mint ilyen, iszonyúan hízlal, annyira, mint a cukros ételek.
2018. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam.


9- es válaszoló: magas láz 8 napon át, 40 fokon tetőzött, lázgörcs, hugyuti fertőzés, nem evés, vesetágulat. Az utóbbival kell járni rendszeresen ellenőrzésre, hogy nem nő- e, ahogy nő a gyerek. Hugyuti ferzőzésekre hajlamosabb lesz, láz esetén azonnal sűrgősségi, mert kikészítheti a veséjét.

2018. nov. 18. 23:04
 16/16 anonim ***** válasza:

Koszonom, hogy megirtad!

Jobbulast!

2018. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!