Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig 8 kiló 1 évesen? Tényleg...

Alig 8 kiló 1 évesen? Tényleg én etetem rosszul?

Figyelt kérdés

A babám 3900 grammal és 54 centivel született. Tápszeres baba, de már mindent eszik a szó szoros értelmében. Volt 1-2 betegsége, enyhébb lefolyású, általaban azért, mert kérésem ellenére "körbenyalogatták" betegen. Nem rég elég komolyan beteg lett, megjártuk a kórházat, utógondozást évekig igényelni fog. Sem éjjelem, sem nappalom nem volt, erre a család idős ága még " belém is rúgott", nem volt elég rossz nekem. 8 kg, 74 centi a babám és azzal idegelnek, hogy sovány, azért beteg, mert nem adok rendes kaját ( értsd csülökpörkölt krumplival és társai. ), nyomorékot csinálok a gyerekből, meg allergiás lesz, meg beteges és hasonló szépségek. Lassan a kialvatlanságtól már semmiben nem vagyok biztos.


A következő a napi evés:


Reggeli: 250 ml tápszer+10-15 kenyérkatona, általában sajttal, mert az a kedvenc.


Tízórai; 230-270 ml- nek megfelelő mennyiségű

gyümölcs par szem kekszel


Ebéd: 250-300 ml főzelék hússal vagy ugyanez csak darabosan párolva, gyakori, hogy 15-20 baakanál leves is bemegy


Uzsonna: 200-230 hazi krémtúró\gyümipép\virsli\kenyérkatona vagy bármi, amit elé teszek.


Vacsi: az, amit mi is eszünk, gyakori, hogy az a masnapi ebéd is. Nem mértem még soha, de jó nagy adagot megeszik.


+1 250 ml- es tápszeradag lefekvés előtt.


3-5 deci víz egész nap.


Ez most sok vagy kevés? Min kellene változtatni? Több kaját nem tudok a gyerekbe tuszkolni. Egész nap jön- megy, meg sem áll, mászik mindenre. A környezetünkbe mindenki panaszkodik, hogy nem eszik a gyerek, még is 10-12 kilók és elhülnek az enyém étvágyán, a család szerint meg éheztetem


2018. nov. 18. 08:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a tizedét megette volna a gyerekem, már örültem volna. :)

Úgyhogy nem tudom, hogy tömhetnéd tovább, de szerintem felesleges.

8 kg pont jó 75 centihez.

Enyém 9,3 kg volt egyévesen, de 80 centihez. Nem volt vékony.

2018. nov. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A lányunk 75 cm és 8240 gr volt 1 évesen, bár kb. a negyedét ette annak, amit leírtál (csak a tápszert ette szívesen). Most 6 éves, egészséges, normál magasságú és testalkatú.
2018. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia. Ne aggódj, semmi gond nincs a babáddal. Az én lányom fele annyit nem eszik mint a tiéd, most 13 hónapos 78 cm és 8400 g. De ne is várjak nehezebb gyereket, ha az apja is 182cm és 70 kg, egyszerűen ilyen alkatú. Biztos a te babád is ilyen típus. Nem kell, hogy többet egyén és nem kell semmin sem változtatni. A családdal meg ne foglalkozz. Én is voltam ilyen helyzetben, de ha a babád mosolygós és boldog baba akkor az a lényeg. Nem azért lett beteg, mert vékonyabb mint más ilyenkorú gyerek. Remélem hamar felépül a babád. Kitartást és sok erőt kívánok.
2018. nov. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%

Most volt nagybeteg, nem is értem, mit gondolnak...

A család időseit pedig kérjétek meg, hogy ne rúgjanak belétek, éppen elég gondotok van nélkülük is.

2018. nov. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Barátnőm gyereke másfél évesen 8 kiló.

Valtozatosan de keveset eszik, egészséges, annyi hogy kis vékony. De ez nem jelenti azt hogy beteg lenne.

2018. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ekkora magassághoz jó súly ez. Picike, biztosan genetika, van étvágya a leírtak alapján. Szóval gond nem lehet. :)
2018. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem picike. Egy átlagos 1 éves 75 cm magas. A súlya is benne van a normál tartományban.
2018. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2 hét múlva lesz 1 éves a lányom, 68 cm, 7500 gramm, pedig nonstop eszik. Az apja méreteit és anyagcseréjét örökölte, ő 170 cm, 65-70 kg. 😊 Ne izgulj!
2018. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%
Mi volt ez a nagy betegseg?:(
2018. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
6 honapos babam,9 kilo :) egeszseges.
2018. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!