Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól tudom par órára...

Edócsa kérdése:

Mikortól tudom par órára magára hagyni a kicsimet?

Figyelt kérdés

Nem elmenni akarok hazulról, de zavar, hogy már 3 hónapos és még mindig nem tudom megoldani, hogy pl. főzzek. Nem akarok hatfogásos svédasutalt, de olykor egy kis paprikas krumplit vagy töltött pipicombot úgy megsütnék.De sehol sem tartok ehhez. Max. wc-re tudok kiszaladni, azt is úhy ha bekapcsolom a légzésfigyelőt és az jelez ha baj van. Visszamegyek, ha éber rögtön magamhoz veszem, játszok vele. Szeretem, de megőrjít hogy még arra is képtelen vagyok hogy egyek pár falatot! Nem elég hogy nem tudom ellátni a férjemet és magamat némi étellel, de annyira félekmagára hagyni a picit, van hogy napokig koplalok és a férjem ha hoz nekem valamit akkor eszem csak...

Ajánlották már a hordozókendőt de a kicsim képtelen elviselni, ide-oda dobálja magát bennr hangosan bömböl míg ki nem veszem. Vagy arra is gondoltam már hogy a kocsiba tehető gyereküléssel viszem ki,leteszem szem elé míg sürgök forgok abban reménykedve érdekli mit csinálok, párszor odamegyek beszélek neki... Annyira jó ötletnek tűnt de sajnos nem tűri azt sem sokáig... Amíg beleteszem bekötöm én elkezdek pakolászni és mire nekilátnék már könnyben a szeme és látom hogy akar engem. Képtelen vagyok úgy hagyni.

Gondolom nem én vagyok az egyetlen akinek ilyen gondja akadt, tőlük kérdezném meg: mit tettetek? Szeretem a picimet nagyon, de már érzem magamon a gyengeség jeleit. Már nagyon rosszul esik ez a sok koplalás, gyenge a testem, de nem tudok mit tenni... Vagy nincs megoldás? Bele fogok pusztulni? Azt tudom hogy még egy gyereket nem akarok vállalni, mert ezt az 1-et sem tudom jól ellátni, hiába igyekszem. Rossz anya vagyok, de mégis... Talán valaki tud valamit mondani? Kérem!


És elnézést ha már volt ilyen kérdés! Bár rábukkantam volna, akkor talán tudnám hogy oldjátok meg, és példát vehetnék!



2018. nov. 20. 14:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
75%
A hentes ingyen feldarabolja a pörinek valót, pár nagy fej hagyma meg csak belefér. Néha kavarni kell rajta egyet, meg feldobni valami tésztát, vagy jobb napokon rengeteg szép krumplit, különben minek van krumplihámozó? A rántott hús is lepanírozható este, amikor tényleg mindenki kidől, aztán mehet a fagyóba. Mondjuk akkor már egy tripla mennyiség. Van a burgonyához hasáboló szerkezet is, az az óriási fokhagymanyomószerű a jó, ha jó a neve is és nem ér a krumpli a falához. Piszkosul lehet haladni, ha valaki törekszik rá. Mondjuk én jóval gyerek előtt alakítottam ki a praktikáim felét, másik felét meg ellestem másoktól, főleg online, mert az eredmény érdekelt, nem az, hogy mi össze lehet szobrászkodni vele. Fűszerezés: szagol, kupakba belesaccol, *megjegyez*, kajába dob. Kóstikor ha nagyon jó, akkor fel is jegyzem olyan helyre, amit többször nézek inspirációhiányos időszakokban. Ja, és férfi vagyok, egyik fő szeretetnyelvem az, hogy eléd rakok olyan kaját, amiből tudni fogod: fontos vagy nekem.
2018. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

A hosszukendot nekem sem viselte el mar 2 honapos koratol, csipore kellett tennem oldalra karikas kendoben, mert onnan kilatott rendesen. Milyen kendot probaltal?

En igy tudtam fozni, illetve babahintat vettem (olyat, mint a pihenoszek), azt szerette ennyi idosen, betettem magammal szembe a konyha melle, hintaztatta, zenelt neki, pont arra volt jo, hogy 15-20 percig ellegyen naponta 2-3x. Ebben vittem magammal hajmosashoz is. A Fisher Price-os dzsungeles jatszoszonyeg volt a masik, ami lekototte 4-5 honaposan 20-40 percekre, azt elnezegette. Tudom, milyenrossz, mikor sir a baba, es en is olyan voltam, hogy mar kezdtem bekattanni, de en nem hagytamsirni. Utolag mar mashogy csinalnam, a par perc alatt kivitelezheto dolgokat megcsinalnam. Erdemes amugy tobb napra fozni, fagyasztani, vagy rendelni az etelt. Vagy tobb liter leves alaplet lefozni, amibe utana csak kifozod a tesztat, vagy tepsiben suloseteleket kesziteni, meg ami gyorsan megvan.

2018. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Baby blues nem lehetséges? Nehogy összeomolj idegileg.

Kitartás kérdező, azért nem irok mást mert előttem már sokan leírtak a jó tanácsokat

2018. nov. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
55%
Megis mit jatszol egy 3 hossal? De most oszinten... ennyi idosen az enyem olyan vigan elvolt a jarokaban h szerintem eszre sem vette h ott van.
2018. nov. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
57%

Pihenőszék, autós hordozó, járóka, játszószőnyeg, habtapi (vagy csak egy paplan, rajta a kedves játékokkal) ki a konyhába és nyugodtan tudsz közben főzni. Panelben is megoldottam így, kerülgettem a földön lévő gyereket. Közben egy pillanatra nem volt egyedül (volt időszak, hogy annyira nem volt el, hogy a hordozóban vittem vécére, zuhanyozni, amíg intéztem a dolgomat ő meredten bámult rám és gügyörészett nekem, persze volt, hogy 5 percig torka szakadtából üvöltött, de hát nem tudtam felpattanni a klozettről), folyamatosan mondókáztam, énekeltem neki. Amikor kifogytam a versekből, gyerekdalokból, simán felmondtam a sokéves irodalom memoritereket, majd a szorzótáblát, majd mindent, ami eszembe jutott... A játék nem az, hogy a kezedben van, hanem, hogy foglalkozol vele. Hallja a hangodat, lehet hogy elég neki nyitott ajtón keresztül is a szobájában... és közben te tudod csinálni a dolgodat.


5 hónapos gyerekkel meg már elég bátor voltam a hátra kötéshez, így főtünk, sütöttünk, takarítottunk. Mei taiban nézelődött a hátamon én meg csináltam a dolgom.

2018. nov. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
39%

Én simán főzök 1 hónapos kora óta, nem is értem azt, hogy miért kell pátyolgatni állandóan.

Én nem tiltom a mesét, reggel nézheti, ha húslevest főzök, 6-kor odarakom, ha mást pl főzeléket, 10-kor. És nem néz ő sokat mesét, csak 7-től 9-ig közben reggelizik is a konyhában, s szobája pedig úgy van, hogy a konyhából rálátok..

Ő utána alszik, és ebédet követően kint játszunk az udvaron kivéve, ha esős idő van akkor bent olvasok neki mesét.

Állítottam már össze három fogásos menüt is amíg mesét nézett, a titok talán abban rejlik, hogy eddigi tapasztalataid után össze tudod rakni mi mi után következik és tudsz kombinálni, ezzel időt nyersz.

Pl vasárnap nálunk húsleves van, rántotthús és süti. 6-kor kelt engem a lányom, adok neki tejet, kap teljes kiőrlésű kekszet is mellé és bekapcsolom neki a mesét pelusozás után. Megkávézom, átgondolom a napot. Felrakom főni a húst, amíg el nem kezd habzani megpucolom a zöldségeket és mikor lehaboztam, beleteszem. Ez 30 perc, rotyog is magának. A kiolvadt csirkemellett klopfolom, sózom-borsozom, nagy tálba teszem, fedőt rakok rá és rázom, ezzel gyorsabb a lisztbe forgatás majd tojásba, és a zsemlemorzsánál is így járok el. Hevítek olajat, amíg sül egy adag, mosogatok. A mi tűzhelyünk egyik előnye, hogy lassan süt-főz, még max fokozaton is (régi), de semmi baja és így tudom, hogy amíg elmosogatok (ami nálam 5 perc - sori munkás voltam) majd forgatom, kiveszem, rakom a következő adagot. Összeállítom a palacsintatésztát (most az volt vasárnap). 20 dkg liszt, 2 tojás, 2 dl tej, 1 dl ásványvíz. Botmixerrel simára keverem. Gyújtok még egy gázrózsát. Olajat hevítek, sütöm a palacsintákat, forgatom a rántott húsokat, de mire elkezdem a palacsintát sütni, már kész a rántott csirkemell és kisütök kb 10-12 db palacsintát. A töltelék lekvár, kakaó mikor mi..

Közben, ha szól a gyermekem, ugrom, adok neki inni, kap banánt etc..

Mire kész 7-től 9-ig, addigra lerakom aludni a gyermekem, a leves rotyoghat magának délig, a konyha tiszta és én is megiszom a második kávém....

Nincs lelkifurdalásom, mert tudom, hogy déltől kint vagyunk mindig és játszok vele, sétálunk, övé a figyelem.

Hétköznapokon még könnyebb, odarakom a gyorsfagyasztott borsót kevés vízen, ami megpuhul, csinálok rá habarást, ízesítem, mellé valami tükörtojás, rakott bundáskenyér, sütök le csirkecombot..

Én tudom, mi mi után következik, így egyszerű. Persze sokszor nincs kedve mesét néz olyankor lomol mellettem, de enni kell mikor kicsi volt, a konyhaasztalra raktam a mózesben és énekeltem neki..

2018. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
#26, megertem, hogy igy sokkal konnyebb, es hogy miert ezt valasztod, viszont van, aki szerint a mesenezetes karos az agyi fejlodesre. Nalunk is van mesenezes, hasonlo okokbol, de idosebb gyereknel, ilyen picinek napi 2 orat en biztosan nem tettem volna le ele. Az anya bekattanasanal nyilvan jobb megoldas, de en ugy voltam vele, hogy inkabb sirjon arra a par percre, meg lerendezem, amit kell, minthogy utana rosszul aludjon, es keljen sokat. Vannak babak, akik erzekenyen reagalnak ra, szoval azert ovatosan az ilyen tanacsokkal egy ekkora gyereknel.
2018. nov. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
39%

Igen nem is mondtam, hogy igy kell masnak csinalnia. En azert csinalom igy, mert apukanak ket munkahelye van es nincs segitsegem csak mikor valami elfoglaltsagunk akad kb 2havonta egyszer...

Muszaj foznom, nem ehetek mindig hideget meg hobbi is. Raadasul alszik utana 2 orat es deltol 5ig kint vagyunk bent pedig meset mondok neki sokszor fejbol.

Nagyon ugyes, okos kislany.

Vedono mondta.

2018. nov. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!