Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem már most "elrontotta...

Úgy érzem már most "elrontottam", de mégis mit tehetnék?

Figyelt kérdés
10 hetes babámnak ha épp nincs semmi baja akkor is van ( nem azt mondom hogy hisztizik, de épp nem fáj a hasa, jol lakott, tiszta a pelus, nem is álmos mert épp akkor kelt...) és sír, es csak kézben nyugszik meg. Lehet önzőn hangzik de néha már teljesen kivagyok lelkileg is és fizikailag is, hogy fogalmam sincs mibaja van, 2 perc alatt megun mindent, állandóan vinni kell kézben ringatni hogy elaludjon, magától elaludni sem tud, még csak 6 kilo de én 25 évesen már nem érzem a derekam a hátam, a kezeim leszakadnak, fogalmam sincs mit csináltam rosszul, egyszerűen nem fogom őt sírni hagyni, de már teljesen kimerülök és tanácstalan vagyok mit tehetnék hogy ne csak kézbe véve, ringatva sétálgatva( mert ugye ha egyhelyben ülök is ordít, kell neki hogy vigyék és nézelődjön ) Teljese tanácstalan vagyok, most rendeltünk adamo hintát, remélem az picit segít mert félek ez csak rosszabb lesz és nem szeretném 20 kilosan is csak így lenne el, így aludna el... Ti hogy oldjátok meg a hasonlo helyzeteket?
2018. nov. 21. 19:28
1 2 3
 11/24 babyboom567 ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező!

Azonnal hagyd abba a járkálva ringatást.

Enyém is sírt, sok hónap! volt mire megszokta,hogy én ülök és őt az ölemben ringatom.Nemsokára 2 éves,még mindig ölbe alszik el, de már magától fogja a kezem bemegyünk a szobába, befészkeli magát az ölembe és elalszik.Sosem járkáltam vele.És igen sírt sokat.Egy harc volt az altatás.De tudtam, hogy ez mindenki érdeke.

2018. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%
Hordozókendőre nem gondoltál? Mei tai? És akkor lenne két szabad kezed.
2018. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Gondoltam a hordozokendőre is, csak félek az se jó ötlet hosszutavon, 9 kiloig jo csak, utana mi lesz? Es ha megszokja hogy mindig hordoztam és gondolom az is megterhelő a testemnek nem?
2018. nov. 21. 20:36
 14/24 anonim ***** válasza:
64%
A hordozóeszközök arra vannak kitalálva, hogy egyikőtöknek se legyen fizikailag kellemetlen, sőt. :) Persze ez is csak a megfelelő hordozóeszközre vonatkozik, kenguru felejtős. Nem igaz, hogy csak 9 kg-ig jó, ez csak a rugalmas kendőkre igaz, ott az anyag sajátja, hogy nagyobb súlyt már nem tart stabilan, mert ugye nyúlik. De létezik karikás kendő, szövött kendő (ami egyébként akár egy 3-4 éves gyereket is kiszolgál), mei tai, csatos hordozó, számtalan gyártótól, most a teljesség igénye nélkül. Ha nem tudsz közülük dönteni, akkor keress fel bátran egy hurcis klubot, ott tudnak segíteni, megtanítanak a kötésekre, és bérelni is lehet, hogy megtapasztalhasd, Nektek mi a kényelmes. Így nem kell egy olyan eszközt megvásárolni, amiben nem vagy biztos. :) Hidd el, a babád hamar meg fogja tanulni, hogy ott vagy neki, számíthat rád, akkor is, ha nem vagy éppen testközelben, de most még nagyon pici, erre van szüksége. :) Az én fiam egy éves, emlékszem erre az időszakra és hogy nem volt könnyű, de ma már hiányzik is. :)
2018. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Én kB 2-5 hos koráig hordoztam kendővel.

Mai thei amúgy nem használható ilyen picik el, de nekünk az is van. Csak párszor használtuk, mivel alig 5 hosan már zavarta a hordozas, jó mondjuk napi 3 órának ossz vissz nem is hordoztam többet. Csak nappal ha nyűgös volt és dolgom volt vagy ilyesmi..mai thei-t sztem 10x ha használtuk.. 4-5honapos kortól szabad amúgy!

De sokáig nincs el benne, piacon szoktam félteni szombatonként, amig van mit nézelődni elvan a tömegben stb, de az autóhoz menet már jönne ki. De mondjuk 5hosan már nem is fájt rég a hasa.. Csak 12 hetes koráig, viszont jatszoszonyg ha épp nem kötötte le órákig mint amúgy általában akkor nagyon jól jött. Meg tavaszán boltba menni stb! :)

BÁTRAN próbáld ki. Max ha nem jön be, akkor ezvan!

2018. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
66%
Tudom nem vigasztal,az én babám hat hónapos és 9 kg. És őt is van hogy cipelni kell. Sőt három hétig babakocsi fóbiája volt és csak üvöltött benne,így kenguruban hordoztam,mert közben a.nagyot oviba kellett vinni és hozni. Kitartás. Egyszer ez is elmúlik,a közelségedre vágyik.
2018. nov. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Minden baba ilyen ebben a korban nyugodj meg és törődj bele .🤗 Az én babám is ilyen volt ilyen korban legkeményebb korszakunk volt vagyis csak nekem ,neki jó volt mert vittem cipeltem .😊
2018. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Az enyem 8 honapos 10 kg és csak ölven van el....
2018. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%

Nekem sulyhatarvnelkuli hordozokendom volt (szovott, nem rugalmas), majd csatos hordozo. Kb. 3-4 hetes koratol hasznaltuk, megvaltas volt a ferjemnek es nekem is. Iszonyat faraszto volt kezben ringatni, igy viszont szuper volt. Mikor mar onalloan tartotta a fejet, csipore tettem, igy meg en tettem-vettem, o elnezelodott, es a gerincem sem terhelte annyira, majd 4 honapos koratol mar egyre tobbet hordoztam haton, ugy meg konnyebb volt. A masik szuper dolog, ami nem is draga az a nagy meretu gimnasztikai labda, hordozokendovel kombinalva meg aztan foleg. Igy nem kellett setalni innantol vele, csak azt banom, hogy nem szereztem be ezeket meg elobb. 3 honapos koratol amugy sokkal jobb lett, egyre tobbet lehetett vele ulni, ha elaludt, onnantol mar altalaban nem ebredt fel, ha beultem a szoptatos fotelbe, es ott ringattam tovabb (amina hatamat is kimelte). Kendot lehet kolcsonozni is. En youtuberol tanultam meg a kotesi fajtakat. A belul zsebest onnan is konnyu megtanulni, aztan plussmacival/parnaval parszor elgyakorolni. Ha eloszor sir a babad, az teljesen normalis, nem ertik, mit csinalsz, de ha mar fent van, erdemes setalgatni vele, az enyem par perc alatt. megnyugodott, aztan 3-4 orakat aludt rajtam.


Ja es mi sem igy terveztuk... de vannak nagy testkozel-igenyu babak. Te nem rontottal el semmit.

2018. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
13%
Mi ez a nyavogas? Most jött a világra, szerinted mit kellene csinálnia? Ez a dolgod. Meg amugyis, hol az apja? Az is atvehetne
2018. nov. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!