Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok 3 éves korig...

Mit csináltok 3 éves korig egy babával?

Figyelt kérdés

Úgy értem azon kívül, hogy 3 óránként eteted, pelenkázod, álomba ringatod.

Hogy néz ki egy napotok?


2018. nov. 22. 16:46
1 2
 11/12 Coffelia ***** válasza:

Az első pár hónap összefolyik a nyálammal együtt, ami a bambán nyitott számon kifolyt... komolyan. Aztán kábé ujratanultam beszélni, kaptam a drágátol masfél hónap átaludt éjszakát, amivel rendbe tettük a kimerültségtől foszlányokban kornyadozó idegrendszerem. Eleinte csak ugy kézben volt, mókáztunk, simogattuk, puszilgattuk, rengeteget cicizett. Aztán játékok, tánci, zenehallgatás, formabedobó... amíg kettőt aludt, az egyikben kivittem babakocsiban aludni, hogy sétálhassak, amerre kedvem van. Az első év nehéz volt, sokszor kiborultam, fáradt voltam, mókuskeréknek tűnt, pedig az atlaghoz viszonyítva nem volt nehéz baba, sőt... nekem telt sok időbe az életem megváltozását kezelni, mert bárki bármit is mond, ha azt hiszed, hogy felkészültél, még semmit nem tudsz.

A masodik év nagyon cuki volt, elkezdtünk játszózni, lettek kis barátok, lassan bekerült a képbe a nagyszülők mellett az állandó bébiszitter (rugalmasan dolgozó zenész vagyok, gyakorlatilag a gyerekem negyedik hónapjában már próbákat tartottunk a lakásunkon), aztán jött a minibölcsi heti egy nappal.

Megtanultam különválasztani a munkával és a gyerekemmel töltött időt, igyekszem nem kevergetni. Járunk a müpába Cifra palotára, a Hellóanyuba, a Városligetbe, Margitszigetre, barátokhoz, ahol szintén vannak gyerekek... Most 2,5 lesz, heti két napot minibölcsizik, imádja, heti egy fix délutánt a bébiszitterrel tölt, a többi időben többnyire együtt vagyunk mi ketten, vagy hárman a férjemmel együtt, vagy pedig ő vagy a nagyszülők programoznak vele.

Amikor együtt vagyunk, legózunk, sütit sütünk, gyurmázunk, mesét olvasunk, böngészőt nézegetünk, mesét nézünk, játszózunk vagy játszóházazunk. Van fűtőcske, kirakó, orvosi táska, bolti kassza, toljuk a szerepjátékot.

Mostanában kevés az időm önmagammal, mert a bölcsi alatt dolgozom, gyakorolok, vagy a lakást ganajozom, de majd lesz erre megint alkalom.

2018. nov. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Coffelia ***** válasza:
0%

Ja, és festünk, rajzolunk, zenét hallgatunk! Egy hete kezen fogva táncolni kellett vele a Pentatonix karácsonyi albumára, mert kinyilvánította, hogy ez jó zene... imádom!!! :)

Szoktunk autózni, plüssöknek teadélutánt tartani, állatos kártyákat nézegetni, zongorázni, ilyesmik.

2018. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!