Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Nagyon félek! Erős...

Segítség! Nagyon félek! Erős szorongás! Mi a kiút?

Figyelt kérdés
Már 2 éve teljesen jól voltam tünetmentesen, Paroxatot szedtem napi 1x felet (20mg-ból), néha nagyon-nagyon ritkán Frontint alkalmanként (0,25mg). Egy éve még egészet szedtem Paroxatból, csak lehetett csökkenteni orvos engedélyével később, ebből lett a fél. Aztán jöttek problémák: munkahely váltások (egy év alatt ez a 3-ik, legutóbbi a betegség kiújulása miatt ért véget), összeköltözés Párommal, anyagi problémák, emiatt nehézségek. De úgy éreztem elég erős vagyok, (és el akartam lassacskán teljesen hagyni a gyógyszert), ezért lecsökkentettem negyedre a fél Paroxatot. Egyre sűrűbben jöttek pánikrohamjaim hajnalonként, napközben semmi. Sokat kezdtem rágódni dolgokon a Párommal kapcsolatban, de olyan dolgokon is ezen belül, amiken más nem agyal, csak elfogad. Ez már a munkában is akadályozott, egyre nehezebben tudtam koncentrálni a rágódások miatt. Aztán egyik nap hányingerrel ébredtem és erős mellkasi égető érzéssel, izzadt tenyér, talp. Azóta kirúgtak mert táppénzen voltam és nem tudtam mikor épülök fel. Pszichológushoz jártam eddig, de egy éve csak nagyon ritkán kellett járnom, és pszichiáterem írta a gyógyszert. Most a pszichológusom mondta írjak a pszichiáteremnek.. Minden nap szorongok szinte egész nap, mikor nagyon durván rám tör mellkasi égető érzés, félek a haláltól, félek a megőrüléstől, félek szinte mindentől ami eszembe jut. Alig tudok másra koncentrálni, nincs étvágyam, alig eszek. Sokszor sírhatnékom van. Annyira félek, hogy ez egy ördögi kör és nem lesz soha vége és belehalok... Mert minden nap ezzel kezdődik.. Ő felemelte a Paroxatot félre, igyak citromfű teát ha jót tesz, relaxáljak, mellé mondta szedjek Frontint, szükség szerint. Első 5 nap szörnyű volt.. Sokkal erősebbek voltak a tünetek és minden furcsa dolgot éreztem amit lehet, derealizációtól kezdve mindenféle. Most elég hullámzó, az állapotom, főleg este vagyok a legjobban, kora reggel és délután nagyon rossz. Vannak olyan pillanataim (talán mikor a Frontin hat) hogy meg tudnám váltani a világot és azt hiszem kigyógyultam, néhány óra múlva meg ellenkezője hogy itt a vég. 6 napja szedek felet Paroxatból, de pszichiáterem mondta, emeljem egészre. Vannak olyan szorongásaim is, amik visszatérő aggodalmas gondolatok. Pszichológusom viszont azt mondja, a Nyírőbe kéne befeküdnöm, mert szerinte ott hatásosabb lenne. De én félek a kórháztól.. Nem szívesen mennék oda.. Mit javasoltok? Ha lehet hozzáértők írjanak főleg, de szívesen fogadok sorstársaktól is valami pozitív tippet. Valamint, hogy oldhatnám még egyéb módon a szörnyű gondolatokat?

2018. márc. 14. 17:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
18%
Nem kell senkinek megfelelni. Azt tedd ami jólesik,ne azt amit elvárnak!
2018. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Egykori sorstársként írok. Először is: ne ess kétségbe, mert túl lehet lenni rajta, ezt én tanúsítom. Nem állítom, hogy nem vagyok továbbra is alapvetően szorongó alkat, de az a szörnyűség, amiben most te benne vagy, az nekem egy év után véget ért, aztán volt, hogy vissza-visszatért, de közel nem olyan erővel, mint először, és már ismertem, tudtam védekezni ellene. DE! Én jártam pszichoterápiára, ami rengeteget segített, és szerintem nagyon fontos, hogy te is járj, a gyógyszer önmagában nem elég. Úgy tudom, hogy a kognitív viselkedésterápia különösen hatékony pánikbetegség esetén, gyógyszerrel kombinálva is. Szerintem az életedben bekövetkező nagy változások válthatták ki, látható, hogy sok az izgalom most az életedben, nekem is egy nagyobb krízis után jött ki. Nekem nagyon sokat segítettek a következők:

1. A gyakori testmozgás (én táncolni kezdtem el, de a futást is szokták javasolni)

2. Az, hogy a problémáimat, félelmeimet elmondtam másoknak is, pl. beszéltem róla a családtagjaimmal.

3. Én az ilyen visszatérő testi félelmeimet (pl. szívrohamtól való félelem nekem is gyakran volt) kivizsgáltattam, aztán, amikor a negatív lelet megkapása után újból előjött a gondolat, rögtön le is tudtam állítani magam, hogy "nana, ez irracionális félelem".

4. Nagyon sokat segített az a gyakorlat, amit a pszichológusom mondott. Naplót kellett írnom a pánikrohamaimról és kényszergondolataimról. Részletesen minden nap felírtam, hogy mikor volt rohamom, pontosan miket gondoltam, mitől féltem, és azt is le kellett írnom, hogy közvetlenül előtte mi történt, min gondolkoztam, milyen helyzetben voltam. Ezeket együtt megnéztük. Iszonyat sokat segített az, hogy ilyen tök tisztán látszódtak a szabályszerűségek, hogy melyik helyzetben épp melyik félelem jött elő, még szimbolikája is volt. Ha ezt átlátod, az olyan érzés, mint mikor egy sötét, ijesztő szobában felkapcsolják a villanyt, megérted magad, hogy mi történik benned, már ismered a folyamatot, és így már nem is olyan ijesztő.

Azt nem javaslom, hogy magadat próbáld kigyógyítani, bízd magad szakemberre, én nagyon hálás vagyok Istennek, hogy annak idején rögtön pszichológushoz tudtam fordulni.

Remélem, hogy tudtam segíteni... Tudom, hogy borzalmas, de túl leszel rajta. Sok kitartást kívánok! Isten áldjon!

2018. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De engem a pszichológus akar a kórházba küldeni...Oda mondod hogy menjek vagy magánrendelőbe terápiára?
2018. márc. 14. 21:59
 4/25 anonim ***** válasza:

#2. Ha megkérhetlek írj privátot megfelelő szakember elérhetőségéről..

.Pszichoterápia is jól jönne.


Szorongó 22-éves fiú édesanyja vagyok, a mostani pszichiátere nincs a gelyzet magaslatán, 4-éve csak kísérletezik.


Mindegy, hol van az országban jó szakember aki tud segítsen. Köszönöm.

2018. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
#helyzet
2018. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben adnék egy esélyt a kórháznak, ha a pszichológusod ezt javasolja. Nem tudom, hogy a pszichológusod miért mondta, hogy kórházba menj, de valamiért ezek szerint ő úgy látja, hogy ez volna most neked a legjobb. Én azt mondanám, hogy fogadd meg a tanácsát, de talán az a legjobb, ha őneki mondod el az ezzel kapcsolatos aggályaidat, esetleg meg is kérdezheted, hogy miért gondolja, hogy ez a legjobb az esetedben. (2-es voltam)
2018. márc. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonlo cipoben jarok, mint te, annyi kulonbseggel, hogy en semmilyen gyogyszert nem szedek (bar irtak ki nekem 0,25os xanaxot azzal a cimszoval, hogy csak vegszukseg eseten vegyek be belole) illetve nem is agyalok rossz dolgokon. Nekem akkor jelentkezett, amikor a volt parommal hosszu civodas utan szakitottunk. Azt hittem elengedtem, viszont hobapokig minden nap vele almodtam.

Most en is pszihologushoz jarok, annal a fejezetnel jarunk, ahogy az egyik valaszolo is irta, le kell vezetnem naploba, hogy mikor jon milyen erzessel milyen gondolattal.

En azt is eszrevettem magamon, hogy mindenre sokkal erzekenyebben reagalok. Pl ha nezek egy horrorfilmet es tudom hogy ijeszto resz jon, jelentkezik ez az ijedtseg, ez a sokkos allapot, nem feltetlenul panikrohammal de volt mar ra pelda. En kicsit tobb mint fel eve bajlodok vele, de mar merfoldekkel jobb, mint az elejen.

Mostmar nem ijedek meg mondjuk attol, hogy ranezek az asvanyvizes flakonomra az asztalon. :D

20/L

2018. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ha nem értesz egyet a mostani pszichológusoddal, akkor keress egy másikat! Nem kell 1 ember véleményére hagyatkoznod.

Nekem is kb egy éve vannak pánikszerű rohamaim. Gyógyszert nem szedek, csak Xanaxot írtak fel "szükség esetére"- de még a receptet is kidobtam.

Nekem is kellett írni olyan naplót, mint a Kettesnek, tényleg sokat segített! Kb fél éve a béka segge alatt voltam, most már ezerszer jobb a helyzet.


Nekem sokat segített Isten, különböző önsegítő könyvek, Youtube csatornák (Tanulom Magam, Plüssfotel), Facebook csoport (Pánik és Szorongás, Beszéljünk róla-vagy valami ilyesmi), zenehallgatás, és az akaratom apró morzsáknak összekaparása, mert az életet kell választani! Neked is jobb lesz, úgy, mint nekünk! Te sem fogod átírni az élet könyvét, ne aggódj, ugyanis ha teszel magadért és a javulásodért, akkor jobban is leszel! Kitartást!

20L

2018. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem. Már vannak jobb periódusaim, de még sokszor jön mindenféle furcsa érzés..Várom hogy hasson végre pozitívan az emelt Paroxat..Ma érdekes volt mert mikor feldobott voltam, nem olyan termeszetesnek éreztem az örömöt, mint normál életemben előtte..Lehet most dolgozik az agyamban a kémia és próbál beállni nem tudom.
2018. márc. 16. 19:58
 10/25 A kérdező kommentje:
Meg a kényszeres visszatérő gondolat ami nagyon zavaró. De nem a klasszikus típus amit mindenhol írnak. Élethelyzetemmel kapcsolatos.
2018. márc. 16. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!