Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól szabad...

Mennyi idős kortól szabad gyereket letenni a tévé elé?

Figyelt kérdés
Az indián láttam hogy egy bizonyos volt szépségkirálynő második helyezett kisfia aki három hónapos, a tévét bámulja 2 méterről. Egy ekkora gyerek ellát egyáltalán odáig? Engem a hideg ráz ezeknek a meséknek a hangjától is, hogy lehet ilyen mesék elé tenni egy ilyen picike babát? Úgy képzelem nagyon sokat árt szegénynek
2018. dec. 18. 07:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
45%

Nekem már óvodás koromban volt saját tv, saját videó lejátszóval, mese kazetták tömegével.

Mégis vakahogy tudták a szüleim a rendes mértéket, nem vették el soha, vagy szóltak, hogy kapcsold le. Tudtam a szabályokat, hogy mikor lehet. Hétvégén mikor korán felkeltem, néztem az akkor leadott meséket, meg hétvégén egy egy kazettát stb stb

Legjobb barátnőm is volt már gyerekként.


De viszont, a mai technikai körülmények között, én sem szívesen adnék a gyerekeknek saját tévét, max,ha. iskolás korú. Mert anno azt kellet nézned amit adtak, és nem volt szabad lehetőség hogy na én inkább ezt nézem. Ma már ugye szinte 99százalékban minden rajzfilm, minden epizód fent van és így a gyerek könnyen bele veszhet a kínálatba és hopp, máris a kelleténél több időt tölt a képernyők előtt.

2018. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
52%
Tv nálunk nincs pl. hálószobában. Családból van,aki bekapcsolja a gyereket nem is érdekli. Viszont szoktunk youtubeon zenét hallgatni és arra táncol 15 hónapos. Van,hogy napi pár percet nézzük a Tomprtis számolós dalt meg van egy két kedvence,de nem ez teszi ki a napja nagy részét ő amúgy is örökmozgó. A tv számomra sok pláne nem egy babának való,de szerintem nem is való az a sok reklám senkinek... Minden a válogatott tartalmaktól és a mértékletessegtől függ. Egy 3 hóbapost le se köt szerintem nem is latja jól. En non stop tv mellett nőttem fel nem lett rám semmilyen hatással volt elég korán tv-m,de nem kötött le. Aki nagy tv-s az nem fogja a gyereke miatt átprogramoznia magát,mert meg sem fordul a fejében,hogy káros lenne. Apám non stop tv-t nézte én mégsem lettem tv függő még csak szemüveges sem vagyok. Most,hogy van unokája és mondjuk a tv nem érdekli a gyereket és ne kapcsolja mesére ugy sem nézi meg nem tesz neki jót csak nez ki a fejéből... Ti is tv mellett nőttetek fel... Ezzel azt akarom mondani,hogy ez a két tábor soha nem fogja megérteni egymást.
2018. dec. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Most 21hos. Sose nezett meg meset. Folyton olvastat, most vettunk diavetitot. Ovi elott semmikepp se fog meset nezni, akkor is modjaval
2018. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!