Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig képes sírni egy baba?

Meddig képes sírni egy baba?

Figyelt kérdés

Tegyük fel rám bíznak egy rokon babát 1-2, nincs semki baja, tehát nem éhes, nem kakált be, nem fáj semmije, stb, elvagyunk, játszunk, aztán észreveszi, hogy anya és apa nincs mellette, és sírni kezd. Hiába bohóckodok, vagy próbálom megnyugtatni, nem igazán hatásos.

Mi ilyenkor a teendő?

Saját gyerekem még nincs, gondolom ezt leszűrtétek. csak próbálok egy ilyen helyzetre felkészülni, mert benne van a pakliban, hogy ez fog történni, de nem szeretném szegényt sírni hagyni.


2018. dec. 29. 00:34
 1/3 A kérdező kommentje:

1-2 ÓRÁRA, ez a szó lemaradt.

A baba nagyobbacska 1 év alatti.

2018. dec. 29. 00:35
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
A nagylányom az első 2 próbálkozásunkat végigsírta, kb 2 órákra hagytuk ott, amíg dokihoz vitt a férjem. Ha már ül, közlekedik, lehet vele játsazni, akkor meg fogod tudni nyugtatni. 😊
2018. dec. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%

Anyukát érdemes megkérdezni, mikre szokott lenyugodni. Egyébként ilyen pici gyereknek még nagyon könnyű elvonni a figyelmét, én is vigyáztam már barátok gyerekeire (általában amíg moziba, randizni mentek, szóval bőven több, mint 1-2 órára, már a picik kb fél éves korától kezdve), és a kedvenc játékával bűvészkedve, neki dúdolgatva mindig sikerült megnyugtatni. Az mindig segít, ha kézbe veszed, körbesétáltok a lakásban és beszélsz hozzá, ezt egyszer vagy három órán keresztül folyamatosan csináltam a barátnőm 8 hónapos babájával, mert bármi egyéb esetben csak ordított, még levegőt se vett, attól féltem, megfullad :D


De mindig ki lehet trükközni, oda kell figyelni rá, mi az, ami kicsit jobban felkelti az érdeklődését - játéka, zene, mozgás, kaja netalán, ha a szülei ezt javasolták - , és azt folytatni tovább, némi variálással, hogy azért ne legyen unalmas.


Amúgy 1-2 órát bőven végig tudnak sírni.

2018. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!