Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek be van oltva a gyermeke...

Nektek be van oltva a gyermeketek bárányhimlő ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Babám 11 hónapos. Nem tudom, hogy mikor adható neki a védőoltás, vagy az kötelező?

Szeretném beoltatni, olvastam, hogy egy 4 éves kislány meghalt a szövődménybe.


2019. jan. 20. 11:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%

Off


20-as

Belinkelnéd ami ezt igazolja?


Én nem ezt találtam, és a gyerekorvos és védőnő is az általam ismerteket igazolta a kérdésemre



2018-ban megjelent, hogy ingyenes lesz 2018.jan


[link]



De csak őszre jön:


[link]



[link]

2019. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

2019 január

Bocsi

2019. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Itt sokan keverik a fazont a szezonnal.

Egyenlőre nincs még a kötelezők között. 15-18 hónap között fogják beadni az elsőt. Ha vmikor végre bevezetik, akkortól lesz ingyenes és aki addig kiesik ebből az életkorbol annak ugyanúgy fizetni kell. érte. Szerdán mondta el ezeket a védőnő.

Azt meg hogy mit ír az internet nem kell teljesen hitelesnek venni, jobb rákérdezni a szakembertől.

Mellesleg 2 éves lesz a fiam tavaszzal és a gyerek orvos és védőnő is azt tanácsolta, hogy csak azelőtt adassuk be, amikor közösségbe megy. Így is teszünk, mivel a családban minden gyerek átesett rajta, tőlük nem fogja elkapni.

2019. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
20-as vagyok (azt hiszem). Nekem azt mondta a háziorvosunk, hogy a kisfiam (aki most 4 hónapos) már ingyen fogja kapni az oltást, amikor itt lesz az ideje. arról nem beszéltünk, hogy kötelező lesz-e, mert én így is - úgyis beadatom majd.
2019. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
80%

Kisfiam már megkapta az elsőt, pár hét múlva kapja az ismétlőt.

3 okom volt beadatni:

1: a szövődmények

2: ha megóvhatom (vagy enyhíthetek) egy fájdalmas, kellemetlen és örök nyomokat is hagyható betegségtől akkor megteszem

3: ha most kötelezővé teszik és szépen mindenkit elkezdenek oltani, mire letelik a védettségi idő nem lesz kitől elkapni vagy csak extrém ritka esetben (lásd kanyaró)

2019. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
79%
Külföldön élünk, és ugyan nem kötelezö oltás, de nagyon ajánlott, így szinte minden gyerek oltva van. Természetesen a mi közel 3 évesünk is be lett oltva 1 éves kora körül. Az a lényeg, hogy ha elég nagy arányú az oltottság egy adott országban, akkor ott nem is lesz nagyon senki beteg és nincs is kitöl elkapni. Nem véletlen, hogy itt soha nincs bárányhimlö járvány, 1-1 esetröl hallani nagy ritkán. A lányom ovijában, bölcsijében se találkoztam még bárányhimlössel.
2019. jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Buriné ***** válasza:
Beoltatom.Egy ismerősünk a bárányhimlő szövődményétöl lett beteg.Gyerek kora óta nem is tudom mi a neve a betegségnek de a lába hatalmasra van mindig dagadva szegénynek.Én is hallottam olvastam is hogy meghallt egy gyerek ez miatt
2019. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Lara Arena válasza:

szia . Èn beoltattam a kislányomat . 9 ès15 hónapos korában kapta meg . Most 3 èves ès bárányhimlős 😂😂😂 Ùgyhogy annak ellenère , hogy beoltattuk az oviban mègis elkapta

. De legalább átesik rajta most 🤔🤔🤔

2019. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!