Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám nagyon durva...

8 hónapos babám nagyon durva velem és a környezetével. Másnál is van így?

Figyelt kérdés

Sokat üti az arcom. Még ahol ér. Csíp tép ahol ér. Legyen az arc haj cici kar

Etetőszékben rendszeresen kiüti a kezemből a kanalat az ételt. Erővel üt mindent amit ér. És ilyenkor ideges arcot is szokott vágni.

Ez normális?


2019. jan. 21. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Igen normális.Engem is tépett annak idején, meg karmolt.:)Néha ha ideges akkor még mindig próbálja pedig már 15 hónapos.
2019. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
:D Még csak 8 hónapos, nincs tudatában a dolgoknak amiket csinál. Az enyém is ennyi idős és pont ugyanígy viselkedik: tép, csíp, rúg, karmol, üt. Most még nem lehet nekik elmagyarázni, hogy ez nem szép viselkedés mert fáj a másiknak, majd idővel eljutnak arra a szintre.
2019. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Az enyém 19 hónapos, még mindig csinálja, hiába magyarázom, hogy az fáj.

Annyi, hogy ütés után megpuszil,arra tanítom, hogy kérjen bocsánatot, vígasztaljon meg. Megteszi, de utána is üt.

2019. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Hát, nem tudom, az enyém soha nem csinált ilyesmit, ezért nekem ez nem normális viselkedés egy 8 hónapostól. Oké, hogy dacoskodnak már, de ez nekem inkább agresszivitást jelent. Inkább kérdezd meg a védőnőt vagy a gyerekorvost erről.
2019. jan. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem tudom, az enyem alig pár alkalommal csinálta, mert enyhén visszaadtam neki, es rájött, hogy nem mokás.
2019. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Úgy látom a többségnél így így történik. Lehet az utolsó válaszoló csak szerencsés. De ha ez agresszivitás az miből eredet? Mi sosem bántottuk meg szóval sem természetesen

2019. jan. 21. 17:22
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
4 vagyok. Az agresszivitás is abból ered hogy még ilyen kis korban fejletlen az idegrendszerük, igy az érzelmeiket nem tudják rendesen kontrollálni. De lehet ez a csapkodás, csipés egyfajta figyelelemfelhivás is valamire. Az biztos hogy hagyni nem szabad, le kell ilyenkor állitani őket. De hogy mi a határ, mi számit még normálisnak azt egy szakember tudja pontosan megmondani.
2019. jan. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Atyaég. Nem agresszív, egyszerűen még fejletlen a finommotorikája. Teljesen normális, ilyenkor markol, kalapál, fejlődik. Fogalma sincs, hogy neked fáj, arrébb kell húzódni. Aki egy ekkora babának "visszaadja" az elmebeteg.
2019. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%
Miért lenne ez normális??Nem is hallottam még ilyet,hogy egy 8 hónapos ilyen "agresszív".😐
2019. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

De de de de ne vicceljünk már. Ez nem agresszivitás, finommotorika, ahogy mondtam. Egy ekkora baba még nem tudja úgy szabályozni a mozgását, mint egy idősebb. Rámarkol egy játékra, hadonászik vele, összeütögeti, csapkod vele. Ennyi, ami elvárható ilyen korban. A hajba, arcba bele tud markolni, még nem tudja szabályozni, hogy milyen erősen, csak fogni próbál.


Kérdező, az arcodat ne hagyd ütni... Az ideges arc maximum erőlködés. Az etetés pedig van, akinél nehebben megy, le kell kötni kicsit a figyelmét, ügyesen, határozottan adni, mikor leáll egy pillanatra. kicsit le lehet simítani a kezét, ha nagyon beindul.


Nem tudom, aki nem tapasztalt ilyet nem nevel babát? Kik válaszolnak itt? Vagy ennyire szó szerint vették a kérdező által leírt "agressziót"? Vagy lehet nekem is furcsa lenne, de édesanyám egy gyermekrehabilitációs osztály vezetője, így nagyon jól kezeli a babát, nagyon ügyesen felkészített? Nem tudom, de számomra nagyon meglepő. Teljesen normális a leírt videlkedés.

2019. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!