Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az arany középút mesenézésb...

Mi az arany középút mesenézésben egy 2 éves számára?

Figyelt kérdés

Az érdekel elsôsorban, hogy egy 2 éves számára mi az a heti TV-n történô mesenézési idô, ami pszichésen, idegrendszerileg még belefér számára. Sajnos a családban van kicsit idôsebb gyerek rokon, aki szörnyen képernyô függô, bevallom ez elborzaszt és nem akarom h az én gyerekem is ilyen legyen. De próbálok kompromisszumkész lenni és nem mindentôl tiltani a gyereket. Ugyanakkor anyósom és apósom többnyire mesét nézetnek vele, ha vigyáznak rá. Ez nem tetszik. Tegnap pl. össz-vissz 20percet vigyázott rá anyósom és már a mesecsatornán volt a tv. Nem tudtam neki szólni érte, mert persze kikapcsolta, amikor jöttem, és csak este vettem észre. Túlreagálni sem akarom, de valamivel meg szeretném nekik magyarázni, hogy miért káros a sok képernyô egy 2 évesnek.

Tudtok szakembertôl származó cikket, ami ezzel foglalkozik? Angolul is lehet, minél frissebb.


Köszönöm!


2019. jan. 23. 10:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
Én is úgy tudom, hogy minden mennyiségben káros (még nekünk is az), de leginkább azért, mert nem tudják felfogni és más elől veszi el az időt. Ugyanakkor én is szeretek mesét nézni... és a gyerekek is néznek nálunk, mert szerintem nem lehet kizárni sem ezt, sem a szmogot, sem a cukrot meg a sót.. stb. És talán az arany középút, hogy ne ez legyen a kedvenc időtöltésük, ismerjék az élet tapasztalati, kézzel fogható részét, foglalkozz velük, kínálj fel sokféle egyéb tevékenységet. Szóval a döntés abszolút rajtad múlik. És egyet értek az előttem szólókkal: ha nem akarod, akkor vagy ne vigyázzanak rá és keress más megoldást vagy fogadd el, hogy velük mások a szabályok, mert nem alkalmazottak, hanem szívességet tesznek és jó eséllyel nem fognak változni. Azt meg a szituáció/személyek kérdése dönti el, hogy melyik a rosszabb: a mesenézés, vagy a nagyszülőkkel való állandó veszekedés vagy kapcsolattartás hiánya. :/
2019. jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Te a vigyázás alatt mit értesz?

Mert amikor sos segítség kell és a gyerekre vigyázni, akkor elsősorban a testi épségére vigyáznak. Közben ugyanúgy csinálhatják a dolgukat, nem kell körülugrálni a gyereket.

Ha unokázni szeretne, akkor viszont tényleg ne tvt nézzenek, hanem tartalmasabban töltsék az időt.

2019. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, Vekerdynél utánanézek ennek.
2019. jan. 23. 10:54
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy szemantikai kérdést csinálnk ebbôl, szerintem mindenki más értette, mire gondolok.
2019. jan. 23. 10:56
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

Ja és viszonylag friss cikkek:

[link]

[link]

[link]

2019. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
28%

"Nem gondoltam, hogy szemantikai kérdést csinálnk ebbôl, szerintem mindenki más értette, mire gondolok."


Ha nem véleményeket szerettél volna (vagy dicséretet, hogy ügyes vagy és gonosz anyós jól osztd ki), akkor beírod a googleba, akár angolul és máris friss és régi forrásokat találsz.

2019. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm 15-ös!
2019. jan. 23. 11:01
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

Meg lehet nézni a Vekerdy gyerekeket... az abszolút neveletlen, öntörvényű hisztérikák.

Biztos van némi alapja ezeknek a tanulmányoknak, csak nem életszerűek, úgy, mint az étkezési tanácsok sem.

Nálunk 3 gyerek van, 1-4-8 évesek, különböző igényekkel. Minden nap nézhetnek mesét, általában a két kisebb a Jim Jam-et, a nagyobb a Minimxot, M2-t, persze előtte megnézem, nehogy hülyeség legyen. Rengeteg az idegbeteg, hangos, ordibálós mese, a reklámokat sem nézik. Van, hogy pendrive-ra teszek mesét, de a Bogyó Babóca, Bori mesék, Kisvakond, Caillou nagy kedvencek és semmi káros nincs benne.

Ha betegek, akkor is jobban telik az idő mesenézéssel. Természetesen az olvasott mese soha nem marad el, minden este olvasunk. Arra azért kíváncsi lennék, arról született-e már felmérés, hogy a tévét is néző gyerekek kevésbé lennének kreatívak, vagy bármi hátrány éri őket? Nem hinném.

Nyilván az étkezésben is a bio meg a cukormentes, tejmentes, mindenjómentes az ajánlott, mégsem lehet megvalósítani. Az óvodapedagógustól is kérdezem, hogy az ovikban miért tolják ebéd után a kekszeket jutalmazásul? Miért kérik be a szörpöket, nasikat rendszeresen? Vagy az nem árt?

Szerintem ha semmit nem viszel túlzásba, mindent lehet. Ezeket a hü.lye szabályokat meg unatkozó, sokszor gyerektelen emberek hozzák, akik nem tudnak tovább látni a tankönyveknél. A hozzátáplálási ajánlás is évente változik... hagyjuk. Minden gyerek más, ahogy a nevelésre sincs egy jól bevált módszer, ezekre sincs. Van, aki fél, retteg a Hófehérke mesében a mostohától és napokig rémálmai vannak, van, aki szerint meg cuki... Te ismered a gyereked, neked kell tudni, hogy rá mi van jó hatással. Mindenki valamilyen szinten kísérletwzik a gyerekével, mert mindegyik más. Ami módszer az elsőnél bevált, az a másiknál tuti nem fog.

2019. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 piroska és a farkas ***** válasza:
69%
Vitatkoznék azzal, hogy nem lesz baja ha anyóssal 20 percig mesét néz. De lesz. Szegényebb az a gyerekkor, ahol lenne lehetőség ölben ülni, titkokat megosztani, együtt zoknit csipeszelni,stb, de mindezek HELYETT még abban a 20 percben sem egymàsra figyel az a 2 ember. Nem hiszek abban, hogy valódi kötődés alakulhat ki így. Egyébként ha kompromisszum, akkor én a Maszat meséket javaslom. Felnőttként nehéz, mert lassú, de nagy előnye, hogy nincs benne sűrűn vàltakozó, villódzó hàttér, feldolgozható tempóban vàltakoznak a képek, stb. Mondjuk sokan màsképp, lazàbban gondolkodnak, középsős kislànyomnak is van olyan csoporttàrsa, akinek a Star Wars film a kedvence...szerintem ez nagy baj. Remélem, értő fülekre talàl a kérésed a nagyszülőknél.
2019. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó!

A Maszat meséket én könyvben ismerem, a Berg Judit-félére gondolsz? A könyvbôl az összes megvan, a gyerek nagyon szereti, de ezek szerint más formátumban is létezik? Vagy ez másik Maszat?

2019. jan. 25. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!