Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A normális, pár hónapos babák...

A normális, pár hónapos babák alig sírnak, és ha mégis, akkor, ha normális az anyja, akkor pár perc alatt meg tudja vigasztalni?

Figyelt kérdés

Ha nem éhes, pelenkája tiszta stb.

Aki nem tudja a gyerekét pár perc alatt megnyugtatni, az nem jó anya, mert az anyának rá kell éreznie, hogy mi bántja a babáját és tudnia is kell rá a megoldást pár percen belül?


2017. okt. 20. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Normális pár hónapos baba? Szerintem minden baba normális.

Ha nem hasfájós pl. akkor meglehet nyugtatni könnyen. Végig menni a létrán , hogy mi lehet a sírás oka. De hány hós babáról van szó?

2017. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igaz.

Egyrészt idő míg a legtapasztaltabb többgyermekes anya/apa is kiismeri a (legfiatalabb) gyermekét.

Másrészt van az a sírás, amit nem pár perc alatt elvágni. Pl.: a hasfájós ordítás.

2017. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Minden baba más. Vannak angyalian nyugodt, "eszik-alszik" jelleműek, izgatottabbak, érzékenyebbek, stb. Először csak egy módon tud kommunikálni: sír. Ha sok a mondanivalója, sokat sír.

Nem attól lesz valaki jó anya, hogy mennyi idő alatt hallgattatja el, vagy mennyit sír a gyereke. Csak azért is, mert 99%-ban nem olyan dolog a sírás oka, amit az anya befolyásolni tud. (Hasfájás, fogzás, álmos, éhes, meleg van, bekakilt....)

Ez most ilyen idióta civilizációs elvárás az anyák és a babák felé, hogy ku.ssoljanak, és legyenek észrevétlenek. Egy normális baba sír. Ennyi.

2017. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

4hós.

Nem éhes, pelus ok, nem fáj neki semmi, csak sir, még ha felveszem, akkor is. Az apja szerint a normális anya pár perc alatt kitalálja, mi a gón és meg tudja oldani, nem szokott nőmből babákat látni és mivel a mi gyerekünk sir, ezért az én hibám és alkalmatlan vagyok anyának, mert nem tudom meggyugtatni.

2017. okt. 20. 21:45
 5/14 A kérdező kommentje:
Bocs, átírja a telo a szavakat. Szóval, nem szokott bömbölö babákat látni az utcán, parkban, buszon.
2017. okt. 20. 21:46
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Ez butaság , hogy alkalmatlan vagy. Amúgy nálunk volt , hogy én sem tudtam megnyugtatni csak cicivel. Amikor ez sem vált be jött apa felvette puszilgatta beszélt hozzá és abba maradt a sírás. Nem mindig anya a megoldás.☺ Pröbálja meg apa hátha nála megnyukszik.
2017. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez milyen gyakran fordul elő és melyik napszakban? Evés, alvás előtt vagy utánna. Én nem szavaznám le a hasfájást, reflux esetleg? Vagy túl fáradt? Akkor is tudnak ilyet produkálni ha túl sok inger éri őket.

Nálunk nagyobb korában fordult elő vigasztalhatatlan sírás, de olyankor olyan volt, mint aki nem lát, nem hall. Teljesen belelovalta magát a sításba. Ha átmentem vele egy másik szobába, akkor hirtelen abbahagyta, mert meglepődött.

2017. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
És apának szerinte mi lenne a dolga? Kettőtöké a gyerkőc, nem csak a tiéd, ennyi erővel apukának is kutya kötelessége lenne percek alatt megnyugtatni a babát.
2017. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem szokott így sírni, csak nagyon ritkán.


Apa szerint a normális nő, ha sir a gyereke, 2-3 perc alatt meg tudja nyugtatni, de én nem tudtam, ezért ő nem mutatkozik velem nyilvános helyen, mert mindenki azt látná, hogy gós a felesége az anyasághoz, mert nála van a gyerek és alkalmatlan arra, hogy elhallgattassa, becsődölt.

2017. okt. 21. 05:11
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Jezusom...ez most komoly????

A ferjed egy idiota!

3 gyerkocom van.es mond meg a ferjednek,hogy a 3. Olyan volt kicsinek,hogy akarmit csinaltam visitott!!hetekig!

A vegen mar vele egyutt sirtam.

Pedig tapasztalatom az van boven,es minden lehetseges dolgot kiprobaltam.

Megis orditott.

Es mond meg a ferhednek,hogy mikor az en ferjem hazaert a munkabol atvette tolem a picit es probalkozott o is.

Tornaztatta,ringatta,levitte setalni,akarmit.

De az biztos,hogy ha az en ferjem mondta volna ezt rolam,akkor mar hetvegi apuka lenne,mert ugy leleptem volna mint a huzat!

Nyugodtan vagd a fejehez,hogy o pedig nen valo apanak es ferjnek!

2017. okt. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!