Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért divat manapság a gyerekn...

Miért divat manapság a gyereknek az anyja vezetéknevét is adni?

Figyelt kérdés
Pl. Szabó-Nagy
2019. jan. 23. 19:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%
4 es vagyok, köszönöm 8 as én is tisztában vagyok vele, hogy mik az anyakönyvezés szabályai :) a kérdésem költői volt, én is tudom nyilván, hogy nem lehet 5-6 stb neve egy magyar embernek.
2019. jan. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#11 kicsit fárasztó már, hogy az emberek nagy részében a kötőjeles név azonnal beindítja ezt az automatikát, és kényszeresen muszáj beírnia, hogy "de az unokának négy neve lesz". elég vicces, hogy még akkor sem bírsz ellenállni a kényszernek, ha tudod a választ :D
2019. jan. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem divatból és nem feminizmusból (távol álljon tőlem), de a mi gyerekünk is kötőjeles lesz. A párom vezetékneve gyakori, az enyém ritka, a családomban pedig valószínűleg más nem fogja már továbbvinni. Miért ne akarhatnám, hogy tovább éljen a családnevem, és ne "haljon ki", ha egyszer megtehetem? :) A páromnak is tetszik így, nem "kiharcoltam", hanem megbeszéltük.
2019. máj. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
soha nem értettem, hogy egy nő hogy írhat le olyat, hogy távol áll tőle a feminizmus... miért nem mész vissza akkor a konyhába háztartásbelinek? szavazni se kötelező :D
2019. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
20%
Szívesen lennék háztartásbeli, nem lustaságból, hanem családszeretetből. Persze, ha iskolába mennek a gyerekek, én is visszamennék dolgozni...de mindenki másképp áll ehhez, szerintem. A gyereknek minél tovább az anyja mellett a helye, biztos nem dugnám be pl. 1,5 éves korában, ha anyagilag megengedhetném, hogy még ne menjek vissza dolgozni. A mocskos, habzószájú, elvakult feminizmus tényleg álljon távol tőlem :) Onnan már csak egy lépés, hogy azt mondja az ember, hogy a gyereke majd eldönti, milyen nemű akar lenni...de ez már nem ide tartozik.
2019. máj. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
28%
*nem dugnám be bölcsődébe :D
2019. máj. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%
A feminizmus nem azt jelenti, hogy a nők és férfiak ugyanolyanok csak kb. véletlen más testben, mint a gendersemleges nevelésnél), hanem hogy a nők és férfiak egyenrangúak, egymást kiegészítik. Pl. dönthetnek, tanulhatnak, meg egyforma fizetést kapnak. Az meg még a Bibliával sem ellenkezik, hogy egy ideálisan a tipikusan női szerepek, tulajdonságok (pl. gondoskodás, több felé figyelés, érzékenység) társadalmilag és otthon ugyanolyan megbecsūltek legyenek. A tipikusan férfias hatalmi harcokba való beszállás nélkül, ahol a nőnek tényleg sokszor férfit kell játszania, de az egy félreértelmezés, kényszerpálya.
2019. máj. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tudom hogy létezik de én nem ismerek ilyet. Ha nem a 100 leggazdagabb család egyikének a lányát veszi el a hapsi (ahol azért gesztus szinten illik ellentételezni) ott szerintem menne a zrikálás kocsmában a haverokkal hogy mekkora papucs stb
2021. jún. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Amikor össze házasodtok már választhattok családnevet.

Tehát a férj is ilyen kötőjeles megoldással felveheti a feleség nevét így a gyerekek is ezt kapják,ha így adod meg.

2021. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!