Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad egy két hónapos babát...

Szabad egy két hónapos babát a lábára állítani?!

Figyelt kérdés

Nem egyszer láttam már hogy sógornőm a lábára állítja a babáját. Fogja a hóna alatt, de rá engedi a súlyát. Amíg össze nem csuklik, és ezt többször is eljátssza vele. Szabad ezt? Nem árt vele a gerincének. Én nem akartam szólni neki mert semmi közöm hozzá. Csak kíváncsi vagyok.

Amúgy a baba nagyon élvezi még erőlködik is hogy minél tovább egyenes legyen a lába. Szerintetek?!


2019. jan. 25. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem
2019. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez iszonyúan káros. Akik ilyen baromságokat csinálnak, azok az internettől elvágva, lakatlan szigeten élnek??
2019. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

Játéknak szánja? Vagy ennyi idősen állítani akarja? Elég idióta, az biztos.

2019. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel gerinc ferdülést okozhat.
2019. jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

O lába lesz, ferde gerince, szr csipoje,rossz térde, hát fájás stb



Meg egy 10-12 hónaposat se szabad, hiába erősebbek, majd ha érett rá felall.

2019. jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem, míg nem maga áll a lábára nem szabad.


,,baba nagyon élvezi még erőlködik is hogy minél tovább egyenes legyen a lába" -önkéntelen reflex.


Ültetni se jó,amíg nem tud ülni.

2019. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem szabad ráállítani a teljes súlyára. Amit a pici próbál (megfeszíti a lábát, ritmusos lábmozgást végez, amikor vízszintes felületet érez a lába alatt) , azt elemi járásnak hívják, ami le fog épülni az első év vége felé. De nem szabad ezt gyakran csinálni és főleg nem erőltetni, hogy ráálljon.
2019. jan. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nem hagyja rajta állni sokáig csak pár másodpercig, játéknak szánja.

Lehet inkább szólok neki, lehet nem tudja hogy árt vele. Mármint biztos nem tudja. Köszi a válaszokat. Pár napja kezdte el. (elég sokat vagyok náluk :) ) Lehet hogy nem tudja mit játszon vele

Azért is kérdeztem mert én úgy tudtam hogy nem szabad rá engedni a súlyát, mert nem bírja el és káros következményei lehetnek. Köszi mégegyszer

2019. jan. 25. 14:56
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
NEM!!!!
2019. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!