Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, mi nem szeretnénk...

Mit tegyek, mi nem szeretnénk egyenlőre sem névadót, sem keresztelőt a lánykánknak, de a szüleim nagyon erőltetnék a keresztelőt? Nem vagyunk vallásos család, amiatt erősködnek, hogy mit szólnak a szomszédok, ha nincs megkeresztelve.

Figyelt kérdés

Amúgy 4,5 hónapos a lányunk, nem vagyunk elkésve egyáltalán.

Hogyan szereljem le őket?


2010. jún. 30. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Én biztos nem foglalkoznék velük, mi közük a szomszédoknak a te gyerekedhez? Hagyd anyukádékra, tereld a témát, ha felhozzák. Majd kereszteld meg, ha te akarod, ne akkor, amikor más. Mondd anyukádéknak, hogy meg lesz keresztelve, de nem most és kész. Csak nyugtasd őket :) Hajrá :)
2010. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg úgysem keresztelnék meg, ha nem vagytok vallásosak. Nálunk olyan emberek, akik nem járnak a templomba, nem ismerik az atyát, hiába is reménykednének abban, hogy megkereszteli a gyermeküket.

A keresztelő felelősségvállalás, hogy biztosítod gyermeked vallásos nevelését. Akárki akármit mond, ez így van. HA nem vagytok vallásosak, teljesen felesleges, és elvileg nem is lehetséges.

Persze vannak papok, akik elvállalják. De ha a ti családotok nem katolikus, akkor miért is erőltetik a szüleitek?

Egyszerűen mondd meg nekik, hogy mivel nem vagytok hívők és/vagy vallásgyakorlók, a pap nem kereszteli meg és ti sem akarjátok, pontosan ugyanezért.

2010. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Szeintem a kérdező úgy érti, hogy nem járnak minden vasárnap a templomba.

Mi se vagyunk annyia vallásosak mi mégis megtartottuk amikor a fiam 4 hetes volt.Ez a Ti döntésetek majd lesz mikor szeretnétek.Ezt mond meg így nekik

2010. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Semmit. A te ygereked, ne már más döntse el, hogy mi legyen. A XIX. századba élünk, nem a középkorban.

A szomszédok-meg őszintén-kit érdelkelnek?

Majd foglakoznak más dolgával.

2010. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

XIX. századba élünk= XXI. századbaN élünk

elütöttem, bocsi

előző

2010. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Off: Második téved, a papok megkeresztelik a gyereket akkor is, ha a szülők nem vallásosak. Egy pap sem tagadhatja meg a keresztséget egy gyerektől, arra hivatkozva, hogy a szülei nem hithűek. Nem is értem honnan vetted.

On: szerintem is az a legjobb megoldás, ha megmondod a szülőknek, hogy majd meg lesz keresztelve a gyerek, ha eljön az ideje, és mondd meg, hogy téged nem igazán érdekel mások véleménye, talán őket se kellene, hogy izgassa.

2010. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tényleg ez lesz. Megmondom, hogy ez a mi dolgunk. Katolikusak vagyunk, még elsőáldozó is voltam, csak hát tényleg nem járunk templomba.

köszi mindenkinek

2010. jún. 30. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!