Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a korülönbség gyerekeid...

Mennyi a korülönbség gyerekeid között?

Figyelt kérdés

"Megbantad", hogy nem előbb vagy később lett kisteso?

Kisfiam 3het múlva lesz egy éves, arra gondoltunk hogy ha betölti a kettőt, jöhetne a kistesó.. Korai lenne?

Vegulis ha első hónapban sikerül, mégis úgyis majdnem 3 éves lesz a fiam, mire megszuletik a kicsi.


2019. febr. 1. 12:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nálunk 3,5 év. Még csak egy hónapos a kicsi de nem bántam meg, szerintem nem is fogom, egész egyszerűen nem akartunk előbb, nem vágytunk még rá korábban.
2019. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyeni, kinek mit birnak az idegei, milyen a nagyobbik gyerek, alszik-e jol, mennyi segitseged van, es milyen rendszeres.
2019. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

2 és hn év, majd 1 és hn év.

Az elején a kisebb korkülönbség elég gyilkos volt.

Most 5-7-10 évesek, és a 2 kicsi, vagy a 2 nagy tök jól el tud játszani. A nagy meg a kicsi sajnos nem tudnak mit kezdeni már egymással.

Összességében teljesen jó így.

2019. febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
2 és fél év van köztem és a tesóm között, és ha lehet, én is ilyen korkülönbséggel szeretnék majd gyerekeket. Szerintem nem korai a gyerekek szempontjából.
2019. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
2,5 év, majd 1,5, végül 15 hónap. Nem bántam meg, teljesen jó volt így. Nálatok, ahogy írtad is, majdnem 3 év lesz, ami szerintem nem kevés.
2019. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ez egyéni, kinek mi jön be, mit bán meg.

Nálunk 2-2-2 év van köztük.

Eleje nagyon húzós a szülőnek hiszen mindenki kicsi, éjszakázás, szülés szoptatás háromszögben él az ember évekig.

Utána viszont nagyon összenőnek, királyul eljátszanak (persze nyilván vannak konfliktusok is de hol nem...) a programok szempontjából mindig könnyű volt szervezni, hiszen mindenkit nagyjából ugyanaz érdekelt.

A kisebbek "felnőttek" a nagyobbakhoz.

Most hogy nagyobbak , még mindig nem érzem /érezzük öregnek magunkat (én 36 , a férjem 38, a gyerekek 12,10,8 és 6 évesek) de már bárhova lehet jönni menni velük és évek óta alszunk minden éjjel :D

Barátnőméknél 4 év van, ő úgy látta jónak és kettőt is elég nehezen visel.

Ezt mindenki maga érzi, mennyit tud ellátni, eltartani , felnevelni és ép idegrendszerrel, ép ésszel kibírni :)

2019. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%

A gyerekeim 20,13 és másfél évesek.

Nem csinálnám másképp.

Nem birnék két vagy több kicsivel.

2019. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Az első születése után 14 hónappal született a második, majd rá 18 hónapra a harmadik gyermekem.

Nem bántam meg semmit, bár néha nehéz volt.

2019. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
3,5 - kevesebbet szerettem volna, de jól alakult így, egyelőre (4 ill. 8 évesen), jól megvannak, általában :) kedvelik egymást. Megbánni csak azt bánom, hogy így én is öregebbként tartok itt :)
2019. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nálunk 5 év a különbség nem akartunk két kicsit egyszerre hát most már nem így csinálnám. A nagy iskolás 2 osztalyos a kicsi 3 éves teljesen más napi rutin teljesen más igények a naggyal tanulni kell de a kicsi játszani akar egyikre sem jut annyi minőségi idő egyszerre. A hétvégi programok nehézkes kicsi még alszik megtöri a napot a nagy már más érdeklődésű. Nyilván szubjektív nagyon a kérdés de a kis különbség talán előnyösebb.
2019. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!