Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon szeretnék már babát, de egyetemre is akarok menni? Egy alapból nehéz egyetem kisbaba mellett lehetetlen?

Figyelt kérdés
Most leszek 21 éves, és idén szerzem meg a BA diplomámat, már a szakdolgozatomat írom. Viszont ez egy "semmi szak", azért jelentkeztem anno ide, mert nem volt más ötletem, nem is akartam túl nehéz szakot választani... Viszont azóta rájöttem, hogy nekem ez nem elég, és jogász szeretnék lenni, a jelentkezésemet már be is adtam. Csak az a baj, hogy ott a képzés 5 éves, utána még 3 év a szakvizsgákig, tehát leghamarabb 29 éves koromban végeznék vele... De annyira vágyok már egy kisbabára, hogy azt el nem tudom mondani. Sosem gondoltam volna ezt, mert eddig mindig úgy voltam vele, hogy "lesz, ami lesz majd", ráérek ezen gondolkozni 30 éves koromban. De azóta megszületett a féltestvérem (most 7 hónapos), és annyira imádom. Sosem gondoltam, hogy a babázás lehet ennyire élvezetes. A párommal szóbakerült a babavállalás, és ő is benne lenne, viszont bennem van egy kis félsz az egyetem miatt. Hiszen alapból is nehéz lesz, nem tudom, hogy kisbaba mellett mennyire könnyen kivitelezhető, hogy doktor legyek.
2019. febr. 10. 10:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Azt nem tudhatja senki, hogy milyen lesz majd a gyereked, mennyit fog bőgni, stb. Azt sem tudjuk, hogy, mennyire könnyen tudnád elvégezni az egyetemet, van akinek nehéz, van akinek nem annyira. Ha a szüleid jogászok és van egy ügyvédi irodájuk, akkor evidens, hogy a jogra kellett volna menned, és most sem késő elkezdeni, halasztanám a baba projektet a helyedben, később ügyvédként majd jobban el tudod tartani. Vagy csinálj meg egy 3-4 éves képzést, ami után 2 év alatt jogi diplomát lehet szerezni, az első diploma után meg jöhet a baba, gyed után meg a maradék két év, plusz szakvizsga, bár ez gyerek mellett nagyon nehéz lesz.
2019. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nincs olyan képzés, ami után 2 év alatt jogász végzettséget lehet szerezni.
2019. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ez egy borzasztó sok tényezős dolog. Nincs jó válasz erre a kérdésre. Nem tudhatjuk te magad mennyire vagy elszánt, és mennyire szoktál fennakadni a nehézségeken. Vajon mennyi segítséged lenne? Mi van ha ikreket sikerül összehozni? De ami a legfontosabb: fogalmad sincs előre milyen babát nyersz. Hasfajósat? Folyton sírósat? Állandóan foglalkozni kell majd vele? Éjjel alszik majd vagy sem? Vagy szerencsés leszel és el lesz egyedül is a játékaival? De ha igy is lesz, attól még kelhet óránként éjjel. Tudnál utána tanulni?

És most csak az első hónapok kérdéseit tettem fel. (mert én magam is még csak ebben vagyok jártas) Utána még mennyi minden vár rád ami nehézséget okoz..


3 hónapos a fiam. Piszok hasfajós volt. Mentálisan is pokoli nehéz volt hallgatni a több órás sírást, amit nem tudok megoldani, mert a hasfájásra nincs befolyásom. Kiprobaltunk mindent és semmi nem hatásos. Így meg kell várni míg kinövi.. De nem csak hasfajós, hanem egyébként is teljes emberes baba. Ő nincs el egyedül csak kb 2x10 percet egy nap. 2 és fél hónapja nem aludtam 2 óránál többet egyszerre. Néha olyan fáradt vagyok, hogy kisebb halucinációim vannak. Ha nekem most kéne tanulnom, biztos a pszichiátrián kötnék ki.

Minden elismerésem annak aki gyerek mellett sikeresen diplomazik! Nekem nem menne, legalábbis a fiam mellett biztosan nem.

2019. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#23 vagyok. Előbb válaszoltam, ahelyett, hogy elolvastam volna a válaszokat.

Te tényleg nagyon naív vagy, ha úgy képzeled a gyerekvállalást, hogy kb olyan mint gyerekkorodban babázni... 😆 Hogy csak cuki és kész.

Vagy még annál is naivabb vagy mint aminek mutatod magad, vagy bazi szerencsések az ismerőseid hogy ott mindenhol jól alvó, egyedül eljátszó gyerek van... Én elég kevés ilyen családot ismerek. Pl az egyik legjobb barátnőm lánya, igazi álombaba volt. Evett, aludt, az éjszakát is 4 napos korától átaludta és ahogy cseperedett is nagyon jól elvolt egyedül is. Bármit lehetett mellette csinálni. De még így is fárasztó ám anyának lenni. És ha nehezített a terep akkor meg aztán pláne..

2019. febr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!