Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kéne ennie egy 8.5...

Mennyit kéne ennie egy 8.5 hónapos Manónak 1 nap?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 hónapban napi 4-szer evett a Kislányom. Reggelire 180 ml tápit, tízóraira 250 g körül gyümit vagy joghurtot, aztán főzeléket szintén ilyen mennyiségben majd vacsira 230 ml tápit kb.

Az a baj, hogy nem nő rendesen a súlya, az utóbbi 2 hónapban összesen 20 dekát hízott. A doki szerint fél kilót kéne híznia per hó ennyi idősen, álljunk vissza a napi 5-szöri étkezésre. Ezzel csak az a baj, hogy amióta visszaálltunk, azóta kb. ugyanennyit eszik csak 5 részletre lebontva. Most akkor mit csináljak? Egészséges, vidám baba, nem akarom megtömni, azzal csak elveszem az evéstől a kedvét. Mennyi lenne az ideális mennyiség, amennyit egy nap ennie kéne ahhoz, hogy normális ütemben hízzon?


2010. júl. 1. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kislányom pont ennyi idős ma. :) Ő múlt hónapban 150 grammot hízott, de ez teljesn normális a védőnő szerint. Ekkora babáknak nem kell havonta fél kilót hízniuk, nem tudom miért mondta ezt a dokid, az csak fél éves korug van.

Ő 8 hónaposan 73 centi és 8,3 kiló volt. A te lányod mekkora?

Az 5-szöri kaja az tényleg fontos, nem is mennyiség miatt, hanem mert egészségesebb többször kevesebbet enni, mint kevesebbszer többet. Elvileg a felnötteknek is napi 5-ször kéne, de ezt szinte senki nem tartja be.

Az ő kajaadagja:

reggeli 210 ml tápszer

tízórai 160 ml gyümi (két vagy 3 féléből, az alap az alma) + 1 tápszerkanálnyi 3 gabonás búzapehey + 1 babakeksz

ebéd 200 ml husis főzelék

uzsi 1 natúr joghurt + gyümi + 1 tápszerkanálnyi bio kölespehely / 200 ml tejpép

vacsi 210 ml tápszer

2010. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
70 centis a Picúr és 7200 g volt kedden, akkor mértük utoljára. Az világos, hogy elvileg nekünk is 5-ször kéne enni, de ő meg nem éhezik meg addigra, mire a kajaidő jönne. Tegnap is ebédidőben össz. 90 ml tápit volt hajlandó megenni, azt is 2 részletben.
2010. júl. 1. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy amit mondok nem nagyon lesz segítség és én is kíváncsi vagyok a többiek véleményére, de talán tapasztalatnak nem rossz. A fiam 9,5 hós, de 4,5 hós kora óta 10 kiló, talán most az elmúlt két hétben ment feljebb a súlya 10 dekával... ha a doki mérlege nem téved. De a dokink azt mondta, hogy nagyon jó súlyban van és hagyjam, hogy ő irányítsa az etetést. Az enyém szerintem ennyit sem eszik, mint a te babád: 210 ml tápszer reggel (4 hósan álltunk át rá, mert a szopitól túlságosan hízott, meg aztán nem is volt kedve szopizni), aztán tíz körül velünk reggelizik (egy lágytojás sárgája kenyérrel, negyed szelet kenyér sajttal, jóformán semmi), aztán 13.00-ig semmi, ekkor kb 170 g zöldség vagy leves, majd 16.00-kor egy joghurt vagy 100 g gyümölcs + 1 babapiskóta, majd 18.00-kor eszik kb 180 g husit és/vagy zöldséget, majd 20.30 körül, lefekvés előtt 300 ml tejpépes tápszert. Ennyi... szerintem jóval kevesebb és nem is hízik, de a súlya még mindig kicsit több, mint az ilyenkor szokásos. Én már nem is mérem, csak a kötelező szervízen szokták megmérni és a doki mindig azt mondja, nem számít már, a lényeg, hogy jól aludjon, játszon. Mosolygós, kedves baba, már 3 hónapja jár két- és egy kézen vezetve, már megáll pár másodpercre egyedül kapaszkodás nélkül, minden állatot megmutat a könyvekben, integet, tapsol, szóval mindent csinál, amit az ilyen korabeli gyerkőcök csinálnak. Ezért úgy gondolom, továbbra is követem őt és remélem nem csinálok vele rosszat. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy másoknak milyen tapasztalatai vannak. Üdv.
2010. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
valóban az 5 étkezés a lényeg, de a kaja időt ő döntse el, ne te. Ha kivársz 3-4 órát két kaja között, akkor biztos enni fog. pl 6:30, 10:00, 13:30, 17:00 és 20:00, akkor kijön az 5 étkezés és eltelik legalább 3,5 óra a két étkezés közt. de a lényeg hogy ird fel mikor evett és hagyjál neki 3 órát legalább, a következőig. Ha nem kéri, akkor még fél-1 órát várj az újabb kínálással. Ha akkor se kell, akkor hagyd ki azt az étkezést és csak a következő etapban kínáld.
2010. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja, és a lényeg hogy minden étkezésre kapjon fehérjét. Főzeléket is hússal add. Gyümit se csak magában hanem üsd fel tápszerrel, Sinlac-kal vagy gabonapehellyel.
2010. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
7-kor kezdjük a reggelivel és 3 óra mindig van az étkezések között. Amúgy pedig ha nem fogadja el, mindig próbálom kínálgatni egy kicsivel, fél-1 órával később. De mennyiséget akkor sem eszik belőle. Hány g-ot kéne ennie 1 nap?
2010. júl. 1. 13:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Husit minden nap kap, ha mégsem, akkor halat vagy májat teszek a főzijébe. A doki is azt javasolta még, hogy tápival higítsam a főziket, ne a zöldség főzőlevével, attól is hízna szerinte valamennyit. Ezt még nem próbáltam lehet, hogy ez lesz a megoldás akkor.
2010. júl. 1. 13:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, pont ugyanazok az étkezési időpontjaink, mint amit a3-ik írt.
2010. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az enyém 8,5 hós fiú, de ő se eszik sokat.

Reggel 120 mili vízből 3 kanál tápszerrel készült "tejberizs" (rizspehellyel)

Tízóraira: gyümölcs gabonával vagy keksszel, talán 150-200g

Ebéd: kb 200 g főzelék (hússal vagy sajttal)

Uzsonna: mint a reggeli

Vacsora: 240 mili tápszer


1 hónapja még minden evésre 150-170 között evett, pedig nem túl kicsi, most már 9 kiló fölött lehet.


Akié a 10 kilós baba: szerintem nem eszik keveset! Ha összeadod, elég jó mennyiség kijön!

2010. júl. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok. ez lenne a minimum naponta:

folyadékból:125 ml/testsúly kg folyadék, ez lehet viz, anyatej, tea, gyümilé, stb.

És 210 ml táplálék evésenként.

Tehát ha pl 8 kg a baba, akkor kb egy liter a napi folyadék igénye, mindennel együtt.

Egy étkezésre pedig minimum 2 dl főzeléket, vagy joghurtot, vagy tápszert, vagy tejpépet kellene ennie

2010. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!