Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hónapos babánál működhet...

1-2 hónapos babánál működhet az, hogy szoptatás mellett, ha esetleg egy két éjszaka nem lennék otthon akkor vagy az apja vagy a nagymamák éjjel tápszerrel etetik meg?

Figyelt kérdés
Születése után pár hónappal már ismét aktív életet fogok élni, és lesz néhány olyan alkalom, amikor éjjel másra lesz bízva.

2019. febr. 25. 18:11
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
67%
Ugyan már! Ne legyél te ebben olyan biztos. :D Akárhol élsz is, a normális értékrendű anyák 99 %-a úgyse cserélne veled, ha az ára az lenne hogy 1-2-3 hónapost rendszeresen le kellene éjjelre passzolni hozzá.
2019. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ha már felvetődött benned a kérdés hogy működhet-e akkor gondolod hogy azért ez csak nem helyes dolog. A baba nem tud hozzád alkalmazkodni mert baba, neked kell mert te anya vagy/leszel. Tehát a kérdésedre a válasz, megcsinálhatod, a babád túléli de ha teheted add meg neki amit csak tudsz és várj legalább 6hónapot az aktív élettel. Ennyit csak kibírsz. Egyébként az utolsó kommented... nem semmi vagy...
2019. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
42%
A Nazzolós is így kezdte. 😂 Kezdődik újra a szappanopera.
2019. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
91%

Várandósan sok mindent tervezünk, aztán egy rakás dolog nem úgy alakul. Én is úgy voltam vele hogy nem akarok sokáig szoptatni, max 8-10 hónapos koráig. Aztán mikor alig 3 hónap után apadni kezdett a tejem, mindent megmozgattam, hogy ne apadjon el. Sajnos nem sikerült. Pedig azt hittem egy ilyet én biztos lazán vennék, aztán úgy rágörcsöltem, hogy a saját szememben rögtön én lettem a világ legrosszabb anyja, mert nem sikerül szoptatni.


Az hogy mennyire lesz anyás a baba, ez sok mindentől függ. De az elején leginkább attól, hogy apa és nagyi mennyit segítenek. Később már mikor kicsit tudatára ébredt, akkor már a személyiségétől függ.

Nekem első perctől nagyon sokat segít apa és a nagyi is. Mindkettőjükkel tökéletes biztonságban érzi magát. És ennek örülök is! Persze később ez változhat.


A cumizavar idővel kb borítékolható, de akadnak kivételek is. Én magam is ismerek ilyet. De attól még mondjuk később is kaphat anyatejet csak úgy macerásabb, mert előtte le kell fejni.

2019. febr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván, hiszen éjszaka él aktív életet, apa meg otthon eteti a gyereket. De ehhez semmi közünk. A gyerek lesz..rja a te aktív életedet, életben akar maradni, ezt apa, bébiszitter, takarítónő is tökéletesen biztosítani tudja számára, semmi szüksége rád. 4 hónapos korától mellé teszel egy cumisüveget, meg lesz nélküled. Alkalmazkodni nem fog, amíg rád szorul melletted él aztán lelép otthonról, vissza se néz. Túl sok filmet néztél és túl sok jelentőséget tulajdonítasz az anyaságnak. Mondjuk arra figyelj, felelős te vagy érte, bármi történik, lecsuknak és másfajta aktív életbe kezdhetsz.
2019. febr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk működött. A kisfiam olyan 2-3 hónapos volt, amikor állandóan migrénem volt - addigra lett elege a szervezetemnek a nemalvásból. A férjem kelt hozzá, fejt tejjel megetette, én meg aludtam, mint a bunda. Semmi probléma nem volt, sem akkor, sem utána a cicizéssel.
2019. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
72%

Nem erkölcsi, hanem a pszichológiai részéhez tartozik, hogy a gyerek 9-12 hónapos korában érti meg, hogy az anyja egy másik személy tőle, és elmehet, és vissza is jön majd.

A 3 hónapos viszont már megismer, kötődik, pontosan tudja, mikor vagy ott és mikor nem. Amikor kellesz neki és ràjön, hogy nem tud odaszervezni magához, kiakad, és lehet, hogy órákig sikítva sír majd nagymamának.

Tehát az, amit írsz, hogy a gyerek alkalmazkodjon Hozzád, az minden erkölcsi minősítés nélkül, egyszerűen képtelenség. Én is gondoltam mindenfélét, amíg nem láttam tényleg, hogy milyen egy ilyen kis "jószág".

Ettől függetlenül nyilván technikailag megoldható, amit írsz. De baba és sok tényező függvénye, hogy mennyire jól fog sikerülni.

2019. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 A kérdező kommentje:
Azért az mégis csak elképesztő, hogy azért, mert nem egyezik a véleményünk már prosti vagyok Dubaiban. Meg a diszkó WC-ben fejem a mellem. Nem vagyok már huszonéves, hogy diszkóba járjak. :D Én és a férjem 50-50%ban vállaltuk a gyereket, tehát nem gondolom helytelen dolognak azt, hogy ő is vigyázzon rá, ha én éppen kimenős vagyok. Sértegethettek amennyire csak bírtok, engem igazán szórakoztat az, hogy a sok MOMZILLA mennyire feltud háborodni azon, hogy én nem vagyok ennyire elvakult a gyerekemmel szemben. Nem csak a gyerekemnek élek! Miért baj ez? Mindenki élje úgy az életét, ahogyan szeretné. Ez a "majd a gyerek mindent felülír" duma meg annyira nevetséges. Szerinted kedves hozzászóló. Mert szerintem NEM! Nem tervezek sem igény szerint szoptatni, sem hurcizni, sem a saját ágyunkban altatni a gyereket és bizony igen, a sírva hagyást sem gondolom ördögtől valónak. És ha tápszeres lesz hát tápszeres lesz, nem lesz semmi baja neki. Aztán most lehet, fröcsögni meg prüszkölni, hogy minek vállal az ilyen gyereket stb... Szerencsére egy kicsit sem érdekel, az én gyerekem azt csinálok, amit csak szeretnék. 6 hónapos korára pedig már fizetett segítségünk lesz! Mindenkinek csodálatosan szép rabszolga jövőt kívánok, aztán majd ne legyetek kétségbeesve, amikor a málé szájú, picsogó gyereketek mellől nem tudtok egy lépést sem megtenni. :D
2019. febr. 25. 19:26
 19/69 anonim ***** válasza:
62%

Mond meg nekem, minek neked gyerek, ha 3 hósan az a legnagyobb probléma, hogy mehetsz e bulikázni? :D

És nem, szerintem sem kell bezárkozni, de neked max facebookra kell a gyerek, mutogatni

2019. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
73%

Figyelmen kívül hagyom, hogy mennyire durva a kommented, mert azt hiszem, nekem szól a legkevésbé a hangnem.

Viszont az itt írók nagy része valószínűleg úgy gondolja, hogy az, ahogy beszélsz róla illetve az, ahogy egyedül akarod hagyni, kárára lehet a babának, illetve az is, ami nincs kimondva, csak érződik, hogy a terhedre van/lesz a baba, vagy most ezt hiszed vagy ettők félsz.

Ahogyan írsz róluk, az nem reàlis, a babák nem úgy működnek, mint gondolod. Egy elsődleges gondozó személyhez kötődnek, aki az anya alapvetően, még ha sokat segít is az apa. Attól, hogy 1-2 évben az ember nem járkál el és főként a gyerekre fokuszál, még nem szól az egész élete a gyerekről. De mindenki más, tényleg.

Ha azok az éjszakák muszájak, vagy ez alatt tudod kipihenni Magad, egy dolog, de remélem, hogy a valóság sokkal jobb és az anya-baba kapcsolatotok is bensőségesebb lesz, mint amit most érezni ebből a beszélgetésből.

Azok, amiket momzilla-dolognak tartasz, jelentős részében tudományosan bizonyitottan, szakmai szervezetek ajánlasával a legjobb vagy nagyon jó dolgok a babának. Ez nem azt jelenti, hogy ezeket kell válaszd.

2019. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!