Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hónapos babánál működhet...

1-2 hónapos babánál működhet az, hogy szoptatás mellett, ha esetleg egy két éjszaka nem lennék otthon akkor vagy az apja vagy a nagymamák éjjel tápszerrel etetik meg?

Figyelt kérdés
Születése után pár hónappal már ismét aktív életet fogok élni, és lesz néhány olyan alkalom, amikor éjjel másra lesz bízva.

2019. febr. 25. 18:11
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
51%

Azért ebbe gondolj bele: a baba nem tudja, hogy te vagy az anyja, nem tudna elolvasni az anyakönyvi kivonatot. Köztetek ráadásul még a szoptatás/etetés sincs meg, mint kapocs, és a kötődési stabilitást a sírni hagyás is egyértelműen gyengíti. Mindehhez add hozzá, hogy az ébren töltött ideje nagy részét egy másik nővel tölti.


Szerinted, mégis kit fog akkor “elsődleges gondozóknak”, ha úgy tetszik anyának tekinteni? Nem téged, elárulom.

2019. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 A kérdező kommentje:
Nekunk ez igy tokeletesen megfelel! Egyebkent sirni hagyas nincs, se reszemrol, se a dada reszerol! Mindenkinek koszonom a valaszokat.
2019. ápr. 11. 11:59
 63/69 anonim ***** válasza:
61%
Na és élvezed az aktív êjszakai életedet?
2019. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
60%
Neked megfelel, hogy a dada az elsődleges gondozó? Mert ha igen, akkor rendben van (hogy neked fekete lyuk van a szíved helyén az a te bajod, a gyereknek az a fontos, hogy legyen megbízható elsődleges gondozó körülötte), csak akkor legalább arra próbálj meg ügyelni, hogy ez a valaki tizenéves koráig mellette legyen, ne szakítad el a pótanyukájától.
2019. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
63%
Nem,ez nem êlvezet számomra hanem,a gyerekem iránti feltétlen szeretet és odaadás,hogy megvigasztaljam ha éjjel sír utánam,vagy bármi baja van,akármikor. Nem akarom hogy egy idegen gondozza,mert az nekem fizikai fájdalmat okozna,mert én vagyok az anyja.
2019. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
60%
Ja és nem savanyú az életem hanem boldog.
2019. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 A kérdező kommentje:
Szuper! Akkor ezzel le is zarhatnank!
2019. ápr. 11. 19:24
 68/69 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sem érdemes erről vitatkozni, jelentős részben kultúra illetve szubkultúra függő is. Angliában, Amerikábqn bevett szokás a dada.

Nekünk ez furcsa, én is azt gondolom, hogy a 45- 48 évből (egyetemmel együtt is legalább 40), azt a max 5-öt, amíg a két gyerekkel otthon lehet lenni, szívesen a gyerekekre fordítom, és még akkor is sok marad (az egyébként nagyon is szeretett) munkámra. De azért én se vetek meg egy-egy kis munkahelyi feladazot.

Mások az emberek. Ha szenved otthon a posztoló, azcse jó a gyereknek.

2019. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim válasza:
13%
Vegigolvastam a threadet, de nem értem miért kell adni a lovat a kérdező alà. Írásképéből nem nehéz kideríteni, hogy nincs túliskolázva. A dada és a tápszerezés is rendben van, a nil tolerancia és a primitív bunkóság nincs. Egy ausztráliai magyar anyuka, akinek van ‘fizetett dadája’ és normális gyereke.
2019. ápr. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!