Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hónapos babánál működhet...

1-2 hónapos babánál működhet az, hogy szoptatás mellett, ha esetleg egy két éjszaka nem lennék otthon akkor vagy az apja vagy a nagymamák éjjel tápszerrel etetik meg?

Figyelt kérdés
Születése után pár hónappal már ismét aktív életet fogok élni, és lesz néhány olyan alkalom, amikor éjjel másra lesz bízva.

2019. febr. 25. 18:11
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
73%
De ugye azzal is tisztában vagy hogy pont amerika az az ország ahol a szülők ugyanezt kapják vissza. Ott a gyerekek kirepülnek és egy évben egyszer hálaadáskor sem neznek a szüleik tájékára sem. Az usa fel van készülve erre otthonokkal, nyugdíjjal, Magyarország nincs. Reméljük ahol te élsz ott van szociális háló, hiszen gyereked nyilván aktív életet fog élni nem az anyukáját kívánja tutujgatni.
2019. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
75%
Én is hasonlóan gondolkodtam, az ismerőseim mind ki voltak akadva. Aztán megszületett a kisfiam.
2019. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
58%

Azokban az országokban, ahol 2-3 hónap a szülési szabadsàg, az anyák, főleg a többgyerekes anyák jelentős része nem marad állásban, mert egy keresetből is fenn lehet tartani a családot. Másrészt sok munkahely bölcsödével rendelkezik, ahová ebédidőben át lehet menni szoptatni. Harmadrészt sok a részállás és a home office.

Negyedrészt a baby sitterek rendszere is kiépítettebb, pl a családnál lakik, és táplálhat igény szerint és be is töltheti az ideiglenes gondozó szerepét.

Ettől függetlenül egy elutasító vagy kiszámíthatatlanul szerető/nemszerető anya mindenhol lelki sérülés forrása.

Arról nem is beszélve, hogy sok olyan távoli következménye van az optimális kötődés, gondozás elmaradásának, ami csak populáció szinten, esetleg évtizedek távlatából ellenőrizhető pl krónikus betegségek, rossz étkezési szokások, függőségek.

Még annyit, és én sem szeretném folytatni, hogy nekem az az érzésem, nem tudod pontosan azoknak a fogalmaknak a jelentését, amit használsz, vagy vmilyen vhol látott rossz tapasztalattal azonosítod őket.

Gondolok itt az igény szerinti szoptatásra vagy a hordozásra (utóbbival sok fiatal vagány, nem-momzilla anya is él, mert praktikus).

Ha jól gondolom, már összeakadtunk az előző kérdésednél és ott is ez volt a benyomásom. Akkor sem tartottalak buta vagy képzetlen embernek az írásod, mehfogalmazás alapján.

Ha tévedek, bocsánat.

2019. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
62%
Ja, hát felénk az anyukák szeretik is a gyereküket, nem csak azért szülik meg, hogy "mérföldkő kipipálva". Még a putrisok sem nyilatkoznak így. Én nagyon nem szeretnék olyan helyen élni, ahol a te nézeteid számítanak normálisnak...
2019. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
70%

Minden rosszindulat nélkül szeretném leírni neked kedves kérdező a véleményemet!

Menj bulizni,menj barátnőzni nyugodta!nekem pl teljesen mindegy mit csinálsz!DE:én úgy gondolom hogy nincs annál fontosabb hogy a gyermekem melett legyek.számomra ő a legfontosabb.ha éjjel megébred mert szüksége van rám,a cicire,a megnyugvásra,az ölelésemre,arra hogy énekeljek neki és hogy simogassam annál nekem nincs fontosabb.bulizni majd ráékek pár hónap múlva ha picit nagyobb lesz.nem olvastam végig a kommenteidet,nem tudom hogy már megvan e a baba vagy majd mégcsak most fog születni.de minden ANYA élezében van egy fontossági sorrend!normál esetben a baba az első.Nekem az 5 hónapos kislányom az első.és a legfontosabb!!!!ha bulizni akarsz akkor menj.ha már úgyis döntöttél minek teszel fel egy ilyen kérdést?az én szememben az ilyen nő az NEM anya!!!

2019. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
52%

Én 6 hete szültem, imádom a babát, apa is. 2 éves koráig minimum itthon leszek vele, ha lehet tovább is. De én is tervezek majd lassan már majd 1-1 péntek este elmenni valahova, férjem szuperül el van a kicsivel.

Már 2 hónapja itthon ülök, alig van felnőtt társaságom, nagyrészt egész nap a babával kettesben vagyunk, vágyok azért kicsit néha emberek közé. Nem akarok egy depis, befordult anya lenni, neki se jó.


Most akkor kaki alak vagyok, mert nem ülpj 3 éven át non stop vele? Meglepődtem hogy mennyien így gondolják.

2019. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 A kérdező kommentje:
Kedves 28as! Nem, nem vagy az! Csak itt sokan szeretnek itelkezni nev es arc nelkul! Mert nem tudjak elfogadni, hogy az embernek mas orome is lehet az anyasagon kivul. (Ami nem egyenesen aranyos azzal, hogy akkor te nem szereted a gyerekedet) “az ilyen minek vallal gyereket” meg olyan erdeti, hogy 😴! Magyarorszag, ott olyan keseru mindenki, hogy az mar tenyleg faj!
2019. febr. 25. 23:06
 28/69 anonim ***** válasza:
53%
Megoldható. Mondjuk ha lesz erőd. Az én babám hasfájós volt, az első 3 hónapban alig láttam ki a fejemből. Ha nem lesz 100% anyatejes(mert ezt előre nem lehet tudni) akkor simán el tudsz menni. Ha igen akkor napközben szopi után fejegetsz hogy legyen elég éjszakára, ha kell egyáltalán, mert 1-2 hónaposan már sokszor átaludják az éjszakát a babák. Nem hiszem hogyha elmész este és hajnalba hazaérsz közben fejed kellene, ennyit kibír a cici. Ennyitől nem fogsz mellgyulladást kapni. Valószínűleg ha éjjel sír a baba, apuka is megtudja etetni/nyugtatni, ha nem akkor azért csak nem hagynád ott neki. És most magam ellen fogok beszélni de nem értelek. Ha felteszek egy kérdést ezen az oldalon az azért van mert nem tudok dönteni hogy lenne jó. 90%ban a válaszolók azt írták ne csináld ezt. De te nem hallgatsz rájuk. Akkor minek írtad ki a kérdést de komolyan?
2019. febr. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
59%

Hiába írod, hogy a te gyereked, azt csinálsz vele, amit akarsz: ez nem igaz. Nem a tulajdonod, hanem egy önálló, független kis ember, önálló akarattal.

Lehet, hogy el tudsz menni, lehet, hogy nem. Az a kérdés, ha nyilvánvalóan megviseli a babádat (És a férjedet!), hogy végig ordítja az estét, ha nem vagy ott, akkor legközelebb mész-e.

Ismerek olyan párt, ahol ez a viselkedés gyorsan váláshoz vezetett, és ráadásul az apa neveli azóta a kisfiút is. (Igaz, már új kapcsolata van, született második gyerek, a felesége pedig a tipikus iszsz-hurcis-ősanya.)

2019. febr. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
64%

Sokan azt hiszik, hogy a baba fog alkalmazkodni hozzájuk. Majd rájönnek amikor élesben megy a dolog, hogy nem. Nem fogod igény szerint etetni? Őöö akkor nézed/hallgatod ahogy éhesen sír? Nem veszed fel mindig ha sír? Vagyis ha fáj a hasa és jobb lenne neki kézben, ordítson csak az ágyban?? Egy pár hós baba nem fog neked hisztizni, ő még igencsak ösztönlény. Amúgy meg te tudod, a te elveid, vagy megdőlnek szülés után, vagy nem. Nekem is voltak..

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem minden baba fogad el az anyján kívül más személyt, ezt vedd figyelembe. Az én gyerekeim 6, illetve 8 hetes koruktól átaludták az éjszakát (fogzásig), tőlük aztán azt csinálhattál volna éjjel amit akarhattál volna. (Azért szülés után 1 hónappal örültem, hogy lyuk van a hátsómon, pedig nem volt extra szülésem.....)

2019. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!