Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szocializáció része hogy ha...

A szocializáció része hogy ha egy vadidegen megkérdezi hogy "segítsek valamit? MEGFOGJAM A BABÁT? " akkor oda is adjam?

Figyelt kérdés

El hiszem hogy nem bírják ki hogy ne kérdezzék meg hogy megfoghatják e, de sehogy másképp nem tudnak segíteni csak így?

Valamiért egyáltalán nem hajlok e felé, mint hogy vigye nekem a kosarat, vagy lehajoljon valamiért, ti mit gondoltok?


Én vagyok a beteg, hogy nem akarom oda adni és így lenne normális?

Vagy ha valaki segíteni akar akkor mindegy hogy hogy segít mert jót akar nem? Szerintem ezek többsége csak meg akarja fogni és nem igazán akar segíteni....


2019. febr. 26. 07:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
89%
Szóval ez egyszer történt meg és egy néni kérdezte?
2019. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Meg parszor a kisboltban. Azok is a babát akarták megfogni mint hogy levegyék a polcról amit akarok. Igazából úgy indult a kérdés hogy ez szocializáció szempontjából jó e a babának?

De szerintem eslore a rokon is mintha idegen lenne. Meg hogy baj e hogy idegennek nem akarom oda adni?

2019. febr. 26. 10:49
 23/32 anonim ***** válasza:

Természetesen nem kell fűvel-fával szocializálni 3 hónapos korban. Rokonokkal azért más, mert ők nem baj, ha - persze nem egy találkozástól - de korán az élete részei lesznek, neked is hasznos lehet, ha mondjuk később rájuk hagynád és neki is plusz szociális hálót, szép gyerekkori emlékeket jelenthet egy jó kapcsolat a nagymamával vagy az unokatestvérekkel (ezért érdemes mérlegelni, mi az a féltés, ami az ő érdeke és mi az, ami csak rólad szól).

Kb. 8 hós korig a legtöbb baba bárkire nyitott, aki mondjuk nem túl hangosan vagy számára másképp félelmetesen közeledik, aztán jön rá, hogy veled külön lény és ezért csak anyához bújik (a korszak neve szeparációs szorongás, és tarthat csak pár hónapot, de hullámokban akár a dackorszakig is), szóval ez után kezdődik csak az "igazi" szocializáció, bár addig sem mindegy, hányan veszik körbe, mondjuk vannak-e testvérei. A barátságosság meg részint tanult is (te mennyire vagy barátságos vagy távolságtartó másokkal), nagyobb részben a személyiség része, szóval ha a gyerek félénk, nem lehet erőszakkal ránevelni, hogy más legyen, míg ha társaságkedvelő, úgysem fogod tudni visszafogni, hanem akár odamegy majd bármelyik neki szimpi idegenhez, szóval kergetheted és ellenkező irányba nevelgetheted. Persze ez csak a két véglet - az én két gyerekem alapján :)

2019. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
84%

Valójában igen, a szocializáció része, mind az, hogy észrevedd, ha valaki segítségre szorul, felajánld a segítséget és a segítségre szoruló pedig elfogadja azt.


De ezt tapasztalja az ember, hogy akiről feltételezted, hogy segítségreszorul, nemcsak, hogy nem fogadja el a segítségedet, de még negatívan is áll hozzá, emiatt városon teljesen kiveszett ez a fajta viselkedés. Nálunk városon-jómagam sem-ha orra buknál a babáddal és a cuccaiddal sem segítenék, max átlépnélek, mások megjegyzést is tennének ezért kéne kitiltani az összevissza szaporodó béna anyukákat a kölykeikkel mindenhonnan. Falun eszerint ez még bevett szokás, hogy figyelnek egymásra az emberek. De te már másban szocializálódtál, megsértődsz sőt megjegyzést teszel az emberekre, akik pusztán segíteni akarnak.

Jól látja férjed, és igaza van, furán szocializálódtál.

2019. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen tapasztalatom.Néha ha ,,szerencsétlenkedek" és elejtek valamit akkor felveszik és odaadják, a múltkor egy férfi a kocsiajtót nyitotta ki mert látta, hogy hisztizik a gyerek és ,,egyedül kevés vagyok" rá meg az ajtónyitásra.Nem akarta átvenni tőlem míg kinyitom az ajtót meg ilyenek.

De amúgy ha előfordulna én is inkább megkérném, az illetőt hogy vegye fel,nyissa ki vagy valami, de a gyerek maradna nálam:)

2019. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
70%

"Szerintem ezek többsége csak meg akarja fogni és nem igazán akar segíteni...."


Nem akarok undok lenni, de mi a csudáért akarná bárki megfogni a gyerekedet? Én még sosem akartam senki idegen gyerekét megfogni. Segíteni viszont annál többször.


Így olvasva amit írsz, nem is csodálkozom, hogy az emberekből lassan kihal a segítőkészség.

2019. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Azért kedves utolsó mert mint mondtam "megfogjam addig?" És nem "segítsek valamit?" Amúgy tökre nem ez volt a lényeg. De már kaptam rá nem egy értelmes választ. Remélem a te gyerekedet mindenki van olyan kedves megfogni, amíg te segítesz magadon.
2019. febr. 26. 16:35
 28/32 anonim ***** válasza:
51%
Nézd mi nem ismerünk, a férjed nyilván igen. Ő is antiszociálisnak tart, meg fél attól hogy már a három hónaposodat!!! is ilyennek neveled. Reméljük, hogy egyébként majd elterjed ez rólad, nyilván el fog, és senki nem akar ránézni sem a babádra és a kutya sem akar neked segíteni.
2019. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Utolsó menj máshova veszekedni. A többieknek pedig köszönöm.
2019. febr. 26. 19:57
 30/32 anonim ***** válasza:
És honnan tudja a férjed, hogy te kinek adtad vagy nem adtad át a babát a boltban? Ha ott áll melletted, akkor foghatná a babát ő. Ha meg nincs jelen, akkor nem mondod el neki, hogy valaki felajánlotta, hogy megfogja, de te elutasítottad. Nem akkora horderejű dolog, hogy be kelljen számolni róla, azt se hiszem, hogy visszamondanák neki, hacsak nem reagálsz tényleg bunkón. A rokonoknál ezek szerint átadod másnak is a gyereket, akkor nincs miért aggódnia.
2019. febr. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!