Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor keltek egy éjjel?...

Hányszor keltek egy éjjel? Milyen okokból? Mennyi idős a baba? Hogy bírjátok az éjszakázást?

Figyelt kérdés
2019. febr. 28. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:

4 éves és 1 éves gyerekeim vannak.

A nagy 1x szokott, de már egyre ritkábban. A kicsi 2x és másodjára 5-1\2 6 körül, nem is alszik vissza. Ez a "jobb" éjszaka.

Én eléggé kimerült vagyok már. Érdekes, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen türelmetlen leszek, ha ennyi ideig nem alszom.

Most már mi is (szülők) legkésőbb 10 órakor alszunk, hogy egyhuzamban tudjuk 4 órát aludni. Így kezdünk kipihentebbek lenni.

2019. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most 17 hónapos átlag 4 alkalommal, frontosabb időben volt már 8-10 is.Megedződtem,beleszoktam az éjszakázásba mert 1 éves koráig általában 10 felett ébredtünk, de voltak reménytelennek tűnő időszakai és volt mikor kifejezetten fáradtan ,leharcoltnak éreztem magam:)
2019. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most 7 hónapos, általában este 10körül elalszik, reggel 7-ig, 8ig.Vannak ritkán olyan éjszakák, szerintem a fogzás miatt, mikor felkel éjjel 1x.


Az első 3 hónapban mikor hasfájós volt, rengetegszer kelt,meg hát ugye az első pár hónapban enni is kelt sokszor, olyan voltam mint egy zombi.Ki lehet bírni, csak nehéz, volt olyan hogy büfiztetés közben majdnem elaludtam. Volt olyan hogy estétől reggelig fent volt. Napközben is alig aludt. Szoktunk is viccelődni párommal hogy mostanában azért alszik ilyen jól, mert most piheni ki az első 3 hónap fáradalmait. Meg szerintem sokat számít hogy bölcsőben altatom éjszaka. Állítólag jobb alvók azok a babák, akik bölcsőben alszanak, szerintem is igaz! Most fogom átszoktatni a kiságyhoz, félek is hogy hogy fog reagálni.

2019. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

5 hónapos a lányom. Este 7kor elalszik. Átlag 6-8szor kel éjszaka. Nem kell kivennem,általában beadom a cumit a szájába és visszaalszik. 3 és 5 között eszik egyszer. 7kor kel.

Iszonyat nehezen bírom,mert nekem fél óra mire visszaalszom,de addigra megint felkel.

Nálad mi a helyzet Kérdező?

2019. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A nagy 4,5 éves, a kicsi 1,5. Nem kelünk éjjel. A nagyobbhoz 6 hetes koráig kellett egyszer kelni, a kicsihez soha. Ha betegek, akkor persze kell. Szerintem mázlink van.
2019. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ma 1 hós baba.

Éjfélkor kel (kaja, pelus), aztán lerakom, majd 3-kor kel (pelus, kaja) aztán 6ig megint alszik.

Tehát kétszer kel akkor így nézve.

Nekem inkább egyszer, mert éjfélkor még alapból fent vagyok, akkor fekszek le vele kaja után. Tehát egyszer kelek hozzá 3-kor.

Na akkor alig bírok felkelni, nagyon nehezen megy, alig bírom bepelenkázni, ég a szemem is olyankor.

2019. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Babaként éjjel (este 9től reggel mondjuk 6ig) olyan 2-3 alkalommal keltem hozzá 6 hetes korig. Evett(min.fél óra),aludt; jó,kicsit hasfájós volt.

Utána viszont egyre rosszabb lett sajnos. Elkapott egy fertőzést,(a legnormálisabb körülmények ellenére)

15-17*keltem hozzá. Volt baj,csak sajnos kicsit későn derült ki és nagyon sokat küzdöttünk.Maszek orvosokhoz is vittem,kórházban is voltunk.

Volt,amikor rámkötve aludt,ülve-állva.

Az első 2 év szörnyű volt a nemalvás miatt.

Most bepótolja. 3,5 éves és már nagyon jó alvó.

2019. febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó,megkérdezhetem milyen fertőzést kapott el? Abból jöttetek rá,hogy nem aludt? Vagy volt más tünet is?
2019. márc. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13 hónapos és minimum 3-4x kel,de ettől több is szokot lenni akár 10x is, ez akkor jellemző mikor jön a foga.Már ellégé fáradt és kimerült vagyok,nekem napközben is néha alszik akkor is keveset.De már úgy érzem megedződtem.Nagyon jó lenne már jókat aludni felkelések nélkül,sajnos erről lemondhatok még egy jó darabig🙁
2019. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
48%

Kislányom mióta hazajöttünk a kórházból végigalussza az éjszakát. Este 7kor lerakom, reggel 6kor kel a férjem ébresztőórájára. Nem kell altatni se. Van hogy felkel, hallom hogy mocorog, de vissza is alszik, nem szoktam bemenni ilyenkor a szobájába. Persze ha sírna bemennék,de erre a 4hónap alatt kb 2x volt példa.

Szerintem nekünk ez a külön szoba miatt működik ilyen jól, és persze attól, hogy az első hetekben amikor nehezen aludt el a kiságyban akkor nem vettem ki, hanem ott nyugtattam meg, és igyekeztem mindig kimenni mielőtt elalszik, hogy ez neki egyedül működjön.

2019. márc. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!