Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket is idegesít ha nagyszü...

Titeket is idegesít ha nagyszülők bele akarnak szólni a babátok dolgaiba?

Figyelt kérdés
Pl a hozzátáplálásba,hogy mit meg hogy egyen. Szerintem én vagyok az anyja én fogom eldönteni. És ha boltban akarom megvenni a zöldséget,vagy a kész bébiételt akkor azt fogom tenni, és pont lesz*rom h anyosóm mit gondol a bolti dolgokról. Azért vágatott háztáji csirkét h majd a gyerekem azt fogja enni nem "bolti sz*rt." Hát nagyon nem ő fogja eldönteni. Ha legalább megkérdezett volna róla. Még nem szóltam érze,de alig várom,hogy belekössön valamibe és akkor lesz mit mondanom. És ez nem csak a kajában van így,"ő már nézett kengurut ilyem meg olyan kell" na akkor mondtam,hogy makd olyan lesz amilyen nekünk tetszik...vagy túl reagálom?

2019. márc. 1. 06:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is beleszolt, volt h rahagytam volt h nem. Egyszer volt egy nagy vita. Akkor felfogta. Nem az a gond, h mas nézeteket vall, hanem hogy 30 éves létemre gyerekszámba vett. Pl kijelentette a 2 hónapos gyerekemnek h egy hónap múlva megtomi húslevessel.... Kijelenti érted? Nem az h ők akkor csinálták, hanem kijelenti. Na ezen felhuztam magam de kedvesen csak annyit mondtam h biztos h nem. Nyilván nem maradt szó nélkül... "beszélgettünk" a miertekrol... Nem vagyok olyan ember aki 6hosan kezdi el, tudom h változik az ajánlás 2 évente... De azért 3 ho aposnak durr bele egyből... Plane h en döntök, nem más. Kijelentette h hulye vagyok. Erre nem kezdtem el sértegetni, mégiscsak az anyósom, bar jól le kellett volna osztanom, de nem mertem mert nem voltam biztos benne h hormongozos vagyok e... De annyit mondtam halál nyugodtan, hogy lehet h az vagyok, de egyet ne felejtsen el, itt csakis EN DÖNTÖK!!! Direkt nem mondtam h mi a párommal, mert úgyis én etettem, en vagyok vele napközben. Meg nem akartam további vitát, ezzel lezartam a témát.
2019. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem idegesít

Ha nem nagyon szívesen meghallgatom az idősebb tapasztalatát

Természetesen nem mindent fogadok meg mert sok mindennel nem értek egyet

De ha nem hallgatom meg akkor nem is fogom tudni mivel nem akarok egyetérteni

Ha nem értek valamivel egyet akkor elmondom hogy én nem így gondolom


Hálistennek ezt is el szokták fogadni

Kenguru nálunk is szóba került ....el is mondtam hogy oké

De a kenguru ezért és ezért egészségtelen és lezártnak tekintettem a témát


Ráadásul mind a ketten leszögeztük a férjemmel már, hogyha valamit venni akarnak azt előbb egyeztessék le, ne legyen mindenből kettő vagy fölöslegesen olyan dolog amit nem fogunk használni sok pénzért

2019. márc. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Én értem a problémát, mert ugyanilyen az anyám. Ő kijelenti, hogy ez és az lesz, ezt KELL a gyerekre ráadni, így KELL csinálni, úgy KELL csinálni stb. Mintha ő lenne a család legfőbb irányítója, és mindenkinek neki kéne engedelmeskednie. Ráadásul többesszámban beszél: még köhög, nem VISSZÜK oviba (a nagyobb gyereket persze), a kicsit KITESSZÜK babakocsiban aludni a teraszra... Ez az, ami belőlem meg azonnal kiváltja az ellenkezést, és amitől rögtön kinyílik a bicska a zsebemben. Nem élünk együtt, de szomszéd, remélhetőleg már nem sokáig.

A nagyobb gyerekem 3,5 éves, születése óta már megszámolni se tudom, hányszor osztottam ki anyámat, és mondtam meg, hogy engem ne utasítgasson, felnőtt ember vagyok saját családdal, a gyerekeimmel pedig az LESZ, amit ÉN mondok. Ilyenkor egy ideig visszavesz, aztán megint helyre kell tenni.

Tényleg nem az a baj, hogy tanácsod adna, hanem az, ahogyan teszi. Nem véleményt mond, vagy tanácsot, hanem utasít, felülbírál, kijelent, és megpróbál lenyomni. Csak nem hagyom. Ő meg persze személyes sértésnek veszi, ha én valamit másképp akarok csinálni, pedig elég sok mindenben nem értünk egyet. Sokat romlott sajnos a viszony, mióta gyerekeim vannak, ezért is akarunk messzebb költözni, valószínűleg jót fog tenni a távolság. Anyósom tök normális, vele nincs ilyen gond.

2019. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedül. Mostmár 4hós a babánk az elején jobban próbálkozott de a férjem szerencsére lerendezte vele. Pl a szülőszobába akart jönni rendezkedni,h az ottani ápolók mit csináljanak mert h ő is csecsemőgondozó,és majd ő megmondja.még jó h csak utólag tudtam meg. Azóta tény h mintha visszavett volna,talán látja h nélküle is nagyon jól megvagyunk. Az én anyám tudja hol a határ, ő csak 20fokba is 3 kabátot adn ra,meg 2szer annyit adna enni,de vele meg lehetett ezt beszélni.
2019. márc. 1. 09:40
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer azt mondta, hogy de hát én nem nevelhetem helyettetek a gyereket!!!

Kb mindenbe bele szól, én egy halál nyugodt és laza anyuka vagyok. Egyik fülemen be a maaikon ki, jön mindig a kéretlen tanácsaival. De ez, akkor jöttem rá, hogy gyakorlatilag életképtelennek néz, és ezért szól bele mindenbe, pedig már ez a masodik gyermekünk.

2019. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Ezek a "jó" anyósok 😂 Az enyém is próbált okoskodni. Én elég határozott vagyok, és amikor mondta, hogy de nem úgy kell csinálni, meg miért nem veszek mosható pelenkát mert az ő idejében így még úgy. Én konkrétan megmondtam, hogy köszönöm, tudom mit csinálok. És azóta nem szól bele. A férjemnek mondja csak. Most azzal idegesít hogy a teljes nevemen szólít amikot tudja hogy utálom. És a kislányomnak is mondja mind a két nevét. Nem tudom miért csinálja vagy engem miért zavar de rém idegesítő fél nap azt hallgatni amikor találkozunk. Mielőtt megszületett a kislányom akkor még azzal idegesített, hogy én menjek abortuszra mert nem a férjemtől van a gyerek és nem tudom felnevelni sem mert béna vagyok még ahhoz is meg ilyen dolgok
2019. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Huu azért,látom van rosszabb mint nálunk,de ha ilyen lenne biztos leredukálnám a látogatások számát.
2019. márc. 2. 05:43
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Huhh abortuszosnal nagyon kiakadtam volna... :O


En vagyok akit lehulyezett. Azota volt meg 2 csúnyább dolga. Redukaltam a talakozaink szamat. Nem vagyok tiszteletlen. Ferjem mellettem all..de nem vagyok gyerek, se eletkeptelen..nekem meg nem kell az ideg. Most boldog vagyok. :D

2019. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszed el, nálunk ugyanez megy/ment. Mindenbe belepofazik a sogornommel együtt. Igazi nagypofaju, minden lébe kanál nők ezek. Hogy mit egyen, mit igyon a gyerekünk, hogy hogyan aludjon, hogy legyen a kiságy, milyen sötétben aludjon,mivel furdessuk, aaaa, kész. Gyűlölöm őket. Nálunk az a pláne az egészben hogy ő elmondja hogy csak tanácsot ad és mi döntjük el hogy megfogadjuk e. Ja, csak ha nem úgy csinálom ahogy ő mondta, akkor el vagyok mondva mindenféle szar anyának hogy rohadjon meg. Teljes mértékben együtt tudok érezni veled. Bennem is hatalmas a düh iránta de én is eddig csak nyeltem a családi béke érdekében. Nem tudom meddig lesz ez így de hálát adok a Jó Istennek hogy 180 km választ el tőle már minket és remélem szívből hogy ez örökkön örökké így lesz!
2019. márc. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megoldódott a dolog. A multkor mikor a dédi próbalkozott beleszólni a cumizásba meg a bölcsibe és visszaszóltam,hatással volt anyósra is mert mintha kicsérlték volna. Azt hittem a férjem beszélt vele,de azt mondta h akart,de végülis nem. Aztán késöbb annyit mondott neki,h ő a nagymama, nem veheti át a parancsnokságot😁 ugyh szerintem már nem lesz gond.
2019. márc. 10. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!