Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira elveszettnek érzem...

Annyira elveszettnek érzem magam, vajon fognak segíteni? Úgy érzem kifutunk az időből,10 hét elég mindenre?

Figyelt kérdés

Májusban fogok szülni, 12 hét múlva már itt lesz velünk a babánk. Viszont még semmivel sehogy nem állunk... Ráadásul a párom elutazott másfél hétre, így sokat haladni nem fogok egyedül. A dolgozószobát fogjuk átalakítani babaszobává, de még nem lett megcsinálva. Babadolgokat sem vettünk még a kisruhákat leszámítva, mert hogy ne kerülgessük, majd ha kész lesz a babaszoba.


Itt van a másik bökkenő, hogy még sosem volt a kezemben kisbaba, én vagyok a legfiatalabb a 20 évemmel a családban, így nincs olyan, hogy megkapunk mindent x rokontól. Ami nem is baj, mert nem szeretem a használt dolgokat, és szeretnénk mindenből olyat, ami nekünk tetszik. Igenám, de mindenhol mást olvasok. Valahol azt írják, hogy a külön szoba a kezdetektől, máshol az együttalvást istenítik. Pelenkázóból is van minimum 3 fajta, olyan ami beépített, amit csak a kiságyra teszek, vagy ami külön van teljesen, mint egy komód... Nem tudom, melyik lenne a jobb, szebb, praktikusabb. Mindenből annyiféle, fajta van, hogy teljesen elveszek a választékban, meg nem is tudom, milyen lesz a kislányunk, mit fog szeretni, hogy fog viselkedni, stb.


Szerintetek ha elmegyünk úgy a kinézett bababoltba, hogy nem igazán tudom, hogy miből milyet szeretnénk, nagyon hülyének néznek majd? Vagy az ilyen helyeken azért segítenek? Egyáltalán, hogy célszerűbb ezt? Írjak listát tételesen a kinézett/választott márkákkal, vagy csak úgy kb. hogy mit szeretnénk venni, és majd ott látjuk konkrétan?


2019. márc. 2. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is az első babámat várom, de csecsemőápoló vagyok, így azért van némi rutinom.

A választék pont azért ilyen sokszínű, mert mindenkinek mások az igényei. Nincs olyan, hogy jó vagy rossz, olyan van ami nektek praktikus.

Írj vagy keress egy listát alapdolgokról és utána nézelődj, hogy mi tetszik, hogyan tudod elképzelni a Ti adott életetekben a jövőben, ez sokat segít.

Szerintem még abszolút nem csúsztatok ki az időből, hiszen ha tudod mit szeretnél akkor akár 1 nap alatt be lehet szerezni mindent, de azért nem árt ha lassan körvonalazódnak bennetek az igényeitek.

2019. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, és még egy fontos tanács, hogy ne görcsölj rá: nincs olyan dolog amit ne lehetne utólag beszerezni. Szóval ne aggódj ha valami mégsem jó vagy elfelejtettétek megvenni, mert bármit meg tudtok venni utólag is.
2019. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Ebből egy csomó mindent azért már eldönthettél volna akkor is, ha csak most költöztetek. A berendezés attól függ, hogy hogyan képzeled el magatokat, neked mi tetszik, mi praktikus és mire van pénzed. Azt altatást vagy szoptatást lehet, hogy majd felülírja a baba, de valahol azért csak el kell kezdeni és mondjuk abba biztos nem köt majd bele, hogy hol pelenkázod :) Szerintem érdemesebb előbb egy listát írni és kinézni egy nagyobb bababoltból, konkrétan mit szeretnétek majd megvenni. Neten is vannak kelengye-listák, meg elvileg a védőnő is ad. Kevesebb idő és kényelmesebb előre készülni, mint ott toporogni és tanakodni.
2019. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Maholnap szülök (mindenórás vagyok), de ma rajtuk csak össze a kiságyat.... szerinted? :)

Mondjuk második gyerek, annyira nem izgulok rá, tudom hogy szoba nélkül is megvan.

Elsővel a férjem akkor rakta össze a bútorokat, amikor bent voltunk a kórházban

2019. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A netről szinte mindent be lehet szerezni, s 1 hét alatt meg is érkezik (még külföldről is-nem Kínából persze) Pelenkázó és kiságy miatt voltunk csak Ikeában, Brendonban egyszer. Szóval emiatt ne aggódj. A szoba :) nyugi, hidd el ti még jól álltok...Pelenkázóból sem rossz egyik verzió sem, kérdés te melyiket használnád, melyik tetszene...külön szoba, vagy együtt alvás, szintén ne másokat vegyél alapul, hanem magad. Én rendeltem kis mózeskosarat, állvánnyal, mert tudom, hogy én nem tudnék az elején külön lenni a picitől, de ezt is mindenki maga dönti el, mit szeretne... A Brendonban meg például nagyon segítőkészek, nem fognak hülyének nézni. És nagyon sok termék közül tudsz vàlogatni.Én pl az Instagramot is babaszoba ötletkeresésre használtam :) pl babafészkeket, mózeskosarakat nézegettem ott.
2019. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt jol le vannak irva az egyuttalvas es a lulonalvas elonyei es hatranyai szerintem:

[link]

Azt, hogy hogy lesz nektek majd jo, es milyen lesz a babatok, majd kitapasztaljatok. Barhogyis lesz, szerintem egy leveheto oldalu kisagy (pl. ikeas, amire kesobb leesesgatlo teheto, es tovabb hasznalhato akar 3 eves korig), es ha kulon szoba, akkor a szobaba egy hevero, vagy kihuzhato fotelagy, amin adott esetben atmenetileg, vagy babatol fuggoen hosszabb ideig aludni tudsz, jol jon, ha a ferjed felszines alvo, ha melyen alszik, akkor nincs gond. Megha kulonalvast is terveztek, betegseg idejen, fogzaskor joljon, ha be tudsz hozza menni, kukon tudsz vele vonulni.


A tobbi cuccrol: legyen pelenka, van moshato meg eldobhato, ha eldobhato, a pampers premium kismeretu pelenkai szerintem szuperek, ha moshato, akkor Pop-in markat ajanlom, ezek a legtobb testalkatra jok szoktak lenni.


Jol jon egy pelenkazolap, amit pl. egy alacsonyabb komod tetejere ratehetsz. En egy szimpla parezer forintosat vettem, oda tettem, ahova epp kenyelmes volt, nekem nem hianyzott egy komplett agyas-szekrenyes kombo, kesobb nehezebb varialni, ha at akarod a szobat rendezni, szerintem egy sima komod, esetleg ketto (nekunk szinten ikeas van a kozepesen magas fajtabol) eleg lesz a ruhainak.


Aztan kell valami, amiben viszed a gyereket, lehet travel systemes 3in1, ha nem kell lepcsoznod majd vele (mert ezek altalaban 10 kilonal kezdodnek a sportresszel, mozessel meg nagyobbak). De lehet olyan vizszintesig dontheto sportkocsit is venni, amibe eleg egy puha textilmozes, amivel konnyen ki tudod venni a babat, es tudod vinni (csak figyelni kell, hogy ne “essen szet” a babakocsin kivul, tehat tartson rendesen az oldala). De en pl. miutan elolvastam A kontinuum-elv c. konyvet, 6 honapos korig egyaltalan nem akartam babakocsit (vegul kaptunk ajandekba), viszont vettem karikas kendot, aztan annyira nem akart megmaradni a babakocsiban, hogy vegul hosszu kendot, es csatos hordozot is kesobb.


Jol jon nagyon egy szoptatos fotel/hintaszek, amiben el tudod ringatni, es/vagy egy nagymeretu gimnasztikai labda (ez a vajudashoz is, de altatashoz meg nagyon szuper, foleg, ha a gyereked olyan lesz, mint az enyem, hogy az elso honapokban folyamatos fuggoleges pozicioban tartast igenyelt a csendes reflux miatt, emiatt is hiaba probaltuk a babakocsiba tenni es volt eletmento a kendo).


Konyvekbol a Vajudastamogatas mindenkinek (Noll Andrea), A szoptatas muveszete (Ungwary Renata), es az Ejszakai gondoskodas (William Sears) sokat tudnak segiteni, ahogy a tenatikus facebookcsoportok is (Termeszetes szules kerdezz-felelek, Szoptatas kerdezz-felelek, Edesanyak szakertoi csoport, Babahordozas kerdesek es valaszok).


Respiro sense legzesfigyelo (hordozhato, babakocsiban is hasznalhato, es egyuttalvasnal is), es emelle babaeletmento tanfolyam.


Ha a babaszoba nem lesz kesz, ezeknek a cuccoknak a toredeke is eleg egy csecsemohoz, alhat koztetek, vagy a fal mellett/leesesgatloval (Babystart nevut lehet venni otthon, ami sokfele matracmerethez passzol, es ossze is lehet hajtani), meg babakocsi/hordozokendo, es kesz. Meg ha van kocsitok, akkor egy autos hordozo. Nekunk a Peg Perego bejott, amugy a mozese meg a sportresze nem, tul nehez volt.


Szoval nagy levego, es nyugi :)

2019. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amugy attol fugg, melyik boltba mesz, es epo milyen az elado, a budaörsi Brendonban ugy kellett egyet levadaszni, roviden megmutatta az elore kinezett babakocsit, aztan el is tunt 🙄 De pl. a fehervari Brendonban nagyon kedvesek voltak.
2019. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt előtte baba a kezemben, elsőre ikreink vannak, és nem volt idő gondolkodni hogyan fogjam meg őket. :D Már a kórházban együtt voltunk folyamatosan a babákkal és csak úgy jött minden. :)
2019. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok, en sem tudtam elotte semmit a gyerekgondozasrol, megneztem par youtubeos videot a furdetesrol, oltoztetesrol, aztan a korhazban megmutattak, nemegy ordongosseg, gyorsan bele fogsz jonni.
2019. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Gondold végig a dolgok működését. Pl van az kád aminek a tetején van a pelenkázó-kiveszed a gyereket a kádból és fél kézzel ráegyensúlyozod a pelekázólapot, ráteríted a vastag törcsit, vékony törcsit? Ugyanez ágyra tehető pelenkázóval?

Egyben pelenkázó, az ágyat, pelenkazot általában 2 évig hasznalod, így a teljes kuka 2 év után. Ha külön, a komódot használhatod utána is.

A komódhoz állj oda hogy kényelmesen el tudd látni az izgő mozgó babát, ne legyen magas, ne legyen alacsony. Nekem volt helyem így ott voltak a pelenkak, popsitörlő, ez az, pelenkakuka a jobb kezemnél, csak nyúltam értük. Állj oda gondold át mit akarsz csinálni ott a babával, és csináld, rögtön látni fogod, hogy fél kézzel miközben lefogsz egy kiskukacot, ki tudod e nyitni, ki tudod e venni, eléred e....


Nagyon édesek az apró dolgok, de gondolj arra hogy nő a baba, irgalmatlan tempóban, ha nem akarsz két havonta új dolgokat ne vegyél újszülöttnek való kiskádat, kicsi ágyat...


Babakocsi: mire fogod használni? Mész babával vásárolni? Mózeses, 3 kerekű futós kilőve, még nagy áruházban is azt fogod cibálni. Autók közt sétáltok-magas babakocsi legyen, mert ha pont a kipufogóval van egy magasságban a kocsi, közvetlen kipufogógőzben fog lenni a baba. Földes út: nagy, bolygó kerekek....


Ne vegyél előre: cumit, cumisüveget, bilit, légzesfigyelőt,mellszívót, bimbóvedő krémet, popsikrémet, fogfájáskenőcsöt, infacolt...- mert nem tudhatod cumizik e, használsz e cumisüveget- újszülöttként pohárból itattam, utána sportkupakosból, kisebesedik e mellbimbód, popsija és így tovább. Amennyiben nagyvárosban éltek ezek 10 percen belül beszerezhetők.

Legzésfigyelőt azért írtam mert volt aki terhesség alatt nagy szükségét érezte, aztán mikor megszületett a baba nem tették be első éjszaka, életben maradt a baba, lement az adrenalin és nem érezte szükségét többet. Ezt is gondold át, milliókat el lehet költeni hirtelen adrenalinfröccstől kísértve, mi az ami tényleg kell. De bármit be tudsz szerezni gyorsan.


Fertőtlenítőből sokféle van, gkndold át melyik illik bele a mindennapos életviteledbe.

2019. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!