Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki csak egy...

Van itt olyan, aki csak egy gyereket vállalt?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka? Én úgy érzem nem tudnék megbirkozni még egy gyerekkel mégis mindenki piszkal, hogy dehat kell testvér meg majd úgyis meggondolom magam. Ti is tapsztaltatok ilyet?
2019. márc. 7. 10:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Persze. Sok ismerősöm van így. Lett egy gyerek, aztán sokáig vacilláltak, hogy legyen-e tesó. Eltelt 5-6 év, a naggyal már könnyebb lett a minennapi élet, újra "szabadok" lettek, aztán nem volt kedvük újrakezdeni az egész éjszakázást, pelenkázást, nappali alváshoz igazodást, stb. Kb. ez volt a forgatókönyt több családban is, akiket ismerek. De nincs ezzel semmi baj szerintem, mindenki annyit vállaljon, amennyit szeretne, nem amennyit elvár a környezete. Nekünk három lett (1+egy ikerpár) és megmondom őszintén, baromi nehéz. Hiába imádjuk mindet, pici az összes és hazugság lenne azt állítani, hogy nem megterhelő. (Segítség csak arra az esetre van nálunk, ha "ég a ház", tehát semmi kikapcsolódásos, feltöltődős programunk nincs, étteremben a nagy születése előtt voltam utoljára, mozi, vagy bármi párórás program gyerekek nélkül, ilyesmi fel sem merül.) Szóval visszakanyarodva a kérdésedre, igen, sokan vannak így, hogy csak egy gyerek van.
2019. márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%
En, ez a testvér dolog meg nem mindig igaz , az én testvérem négy éve nem szól hozzám amióta terhes lettem. Fogalmam sincs mi a baja teljesen eltűnt az életünkből. Ennyit a testvér dologról.
2019. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém még nincs 4 hós, de tudjuk, hogy nem lesz több. Ő egyedül is rengeteg energiát felemészt, pedig jó baba. Nem mondják el előre, hogy mennyire nehéz ez, csak a szép dolgokról beszél mindenki, én meg jól pofára estem, hogy ez nem egy rózsaszín vattacukor. Csak ciki kimondani, hogy néha utálom az életemet (nem a gyerekemet!), és még egyszer nem csinálom meg ezt, egy naggyobbal a seggemben. Az éjszakázás tönkretesz. Régen, mikor fiatalabban vállaltak gyereket, még jobban bírhatták, így 30 felett ez már gyilkol.
2019. márc. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Utolso annyira aterzem amit mondasz az enyem 5 honapos es áldott jo baba de ez nagyon kemeny munka és amig nincs sajatod fogalmad nincs mi var rád. Imádom őt meg minden de 2vel meg tenyleg 0 idom lenne bármi masra
2019. márc. 7. 10:58
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

Hogyne, persze, hogy tapasztaltam!

Még a helyettesítő gyerekorvos is kioktatott anno...


Most lesz 6 éves a fiam. Úgy kb az utóbbi évben nem szekál senki. Szóval úgy 3-4 évbe telt, mire felfogták, amit mondtam. Pedig 35-37 évesek vagyunk saját házzal, szóval nem vagyunk elkésve most sem, de nem lesz több gyerekünk. (tehát nem azért hagyták abba, mert "kifutottunk az időből", vagy ilyesmi)

Így vagyunk boldogok. Kitartás, csak ennyit tudok tanácsolni!

2019. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

5-ös vagyok: csak az eleje ilyen brutális csajok!


Én kb az első 1 évet éltem meg így, mint ti. Pedig tökéletes terhesség, gyors szülés, nyugodt baba. Mégis pokolian nehéznek éreztem az első évet.

Most már azt mondom, hogy a 2. sokkal könnyebb lenne, hisz van "rutin". Az elsőnél nincs. És sokkal lazábban is venném, nem görcsölnék dolgokon úgy, mint a fiammal.

Mégsem szülök csak azért, mert a második rutinból megy.


Szóval kitartás nektek, hamarosan minden egyre könnyebb lesz! (igazán szerintem úgy 3 éves kor után könnyül nagyon a dolog)

2019. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
56%

Pusztán csak azért nem, mert se elég helyünk, se türelmünk nincs elkezdeni nulláról egy másik gyerekkel. Anyagilag beleférne, de már nem lenne ugyanaz. Annak az egynek van egy szép nagy szobája, előtakarékossági számlája és két szülője osztatlan figyelemmel. Minden a második gyerek ellen szól. Későn is vágtunk bele, nem akarunk 50 felett a kamaszkorral bajlódni. Mire betöltjük az ötvenet, már a saját albérletében fog lakni a gyerek, nálunk ez a módi.

Persze néha felmerült a téma hogy mi lenne ha, de az észérvek mindig győztek. Végül nem bíztuk a véletlenre és vaszektómiára mentünk a cseheknél magánban, mert itthon ugye nem lehet csak úgy, az állam megmondja mit tehetek a testemmel. Ott nem.

2019. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

Én. Ugyanazért amiért te. Úgy döntöttem, hogy nekem egy gyerek fér bele az életembe, egy gyereknek tudok jó anyukája lenni, egy gyerek mellett tudok boldog és kiegyensúlyozott lenni, egy gyerekre jut figyelem a férjem mellett, és én bizony nem akarok még egyszer végigcsinálni egy terhességet mert utáltam az egészet.


Én is megkaptam, hogy a testvér az KEELLLLLLLLLL de én ezt fel se veszem, lévén nekem van testvérem és soha nem szerettük egymást. Egyáltalán semmi garancia nincs arra, hogy két kisgyerek jó testvéri viszonyban lesz, ez ugyanúgy lutri mint bármilyen más emberi kapcsolat.


A másik amivel bombáznak, hogy mert nekem a kényelem az fontosabb. Most erre mit mondjak? Igen az. És akkor mi van? Mi így vagyunk boldogok, más meg amúgy. Én se kezdek el sokgyerekes anyukákat csesztetni, hogy mennyire hülyék, hogy teljesen bealdozták magukat a gyerekvállalás oltárán...

2019. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Norman Bates ***** válasza:
69%

Nekunk egy 11 hos babank van, ugy voltunk vele, hogy ha nagyobb lesz akkor johet a kisteso, de megis becsusoztt egy terhesseg januarban.

Akkor jott a felismeres, hogy mennyire nem allok keszen meg egy picire, de nyilvan megtartottuk volna. Aztan kiderult multheten mar biztosra, hogy ures a petezsak. Egyelore varunk meg jovohet vegeig hatha beindul magatol a veteles es ne kelljen muteni.

A lenyege a sztorinak, hogy ezek utan biztos, hogy megjobban odafigyelunk, hogy ilyen tobbet ne forduljon elo es en egyre tobbet gondolkozom azon, hogy egy is boven eleg.

Parom viszont mindig mondja, hogy o szeretne majd meg babat kesobb igy nem teljesen rajtam mulik.

2019. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Nalunk is neheziti a dolgot hogy apuka nagyon szeretne még egyet dehat en hajthatatlan vagyok :)
2019. márc. 7. 11:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!