Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjem nem akar nyaralni...

Férjem nem akar nyaralni menni, mert szerinte 1 éves babónk még kicsi ehhez, nem lenne igazi pihenés, nyaralás. Miért ilyen, hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés
Tavaly sem voltunk, nem akartunk útnak indulni terhesen, hiszen sosem lehet tudni.... De mostmár nagyon mennék. Lakótelepen lakunk, megőrülök a négy fal közt. Igaz ami igaz, nem így terveztük 2010-et, a nyaralás nem szerepelt a terveink között, pont a baba miatt, hogy hátha még túl kicsi hozzá. Lehet, hogy önzőség és csak magam miatt szeretnék annyira menni, nem tudom. Nagyon vágyom valahová, annak ellenére, hogy anyagilag is csak éppenhogy megtudnánk oldani, viszont éhen nem halnánk, ha hazajönnénk sem:). Igaza van a férjemnek, kicsi még pár napos nyaraláshoz, csak kínlódás lenne vele elmenni? Én nem így látom, biztos örülne más környezetnek, pancsolhatna a strandon, tuti tetszene neki. Nekem meg végképp, két éve sehol nem voltam, csak szüleimnél, anyósoméknál, szüleimnél, anyósoméknál... Kicsit elegem van. De nem tudok már mit tenni, sajnos a párom nem ért velem egyet.
2010. júl. 3. 16:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

szia, szerintem a baba tűrőképességétől függ. az enyém pl. elég izgékony, könnyen frusztrálódik. nem szereti a változásokat. tavaly 8 hósan voltunk horvátországban, hát nem volt fényes....nekem fárasztóbb volt, mint itthon lenni. a férjem persze sokszr lement a partra, mi is, csak aztán mi az alvóidőben kutyagolhattunk vissza a dögmelegben a szállásrra, ami egy jó magas dombon volt. de nem volt jó nekem egyáltalán, semmi kikapcs nem volt benne.

most már másfél éves, de én megmodtam a férjemnek, nem vagyok hajlandó ilyen meszire menni megint, mert minek. a kislányomnak még elég mindegy hogy kimegyünk a stranda vagy horvátországban vagyunk, nekem meg az kevésbé fárasztó. mondtam neki, ha akar, menjen egyedül, de értse meg, én nem megyek sehova ilyen meszire most pár évig.

szóval sztem gondold át, hogy bírja a babádaz utazást, a váltoizást, az idegen helyzeteket. és ha úgy látod, jól bírja, akkor próbáld meg ezzel rávenni a férjedet, hogy példákat mondazs neki, hogy ezt is meg azt is milyen jól bírta.

2010. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát ha a férjednek is ezt mondod el, akkor arra mit szól? Hogy ki AKARSZ mozdlni, emberek kközé, mert unod az anyukád-anyósod-otthon dolgot már 2 év után, ennyi kikapcsolódás megjárna neked, ha már megszülted a gyerekét...

Mi mindhárom gyerekünket fél évesen vittük először nyaralni, Horvátországba mindegyiket, másfél évesen repülővel Egyiptom, hasonlók...

2010. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Addig-addig pukkadoztam egész délután, míg rábólintott a dologra, mondta, hogy megérti, hogy milyen lehet nekem itthon, mindennap ugyanaz a nóta... és hogy hiányzik nekem is a kikapcsolódás. Úgyhogy hétfőn körbetelefonálgatunk egy-két helyet, hátha találunk még szállást annak ellenére, hogy főszezon van. Pár napra mennénk csak, nem egy egész hetet tervezünk, de bízom benne, hogy tetszeni fog a lányomnak. Az alvásról annyit, hogy hála az égnek, Neki nincs vele gondja, elalszik bárhol, nem probléma az új hely. Sőt! Szüleimnél, párom szüleinél aludta talán idáig a legjobbakat! Az egyetlen ami kizárva, az az utazóágy, beleteszem és őrjöng, meg játszik benne, feláll-leül feláll-leül, így totál felesleges hurcolni magunkkal. Mindkét szülőnél saját ágya van, abban alszik szépen, de ha kell, mellettünk is jókat szunyál. Lekopogom-még nem nem szokott hozzá, hogy ha úgy adódik, hogy velünk alszik. Itthon leteszem az ágyikóba és már alszik is. Szóval, talán nyaralás alkalmával sem lesz ebből gond! Köszönöm mégegyszer, szép estét Nektek!
2010. júl. 3. 21:38
 14/19 anonim ***** válasza:
Mi a 11 hónapos babánkkal voltunk Ausztriában, az Őrségben és Horvátországban idén nyáron. Nagyon élvezte.
2010. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mi sem megyünk. A fél házat cipelni kéne :( Kocsink nincs, én meg nem vagyok marha, hogy úgy közlekedjek mint a málhás szamár.

Szerintem igaza van a férjednek...mi abban a kikapcsolódás, hogy cipekedem, etetek-itatok, pelusozok és egyfolytában felügyelem a gyereket. Megjegyzem az én lányom nagyon érzékeny a környezetváltozásra és szinte hisztit csap, ha a napirendje csorbul.


13 hós baba

2010. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

Hát esetleg az a baba azért érzékeny a környezetváltozásra, mert nincs hozzászokva. És igy nem is lesz tehát a helyzet jobb nem lesz, csak romlani fog.

Nekem 17 hónapos ikreim vannak, elképzelni nem tudom, hogy egy 13 hónapos babának miért kellene elvinni a fél házat... No mindegy, csak elmeditáltam, bocs.

2010. júl. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves ikres anyuka képzeld hozzá van szokva, mivel már 6 hetes! korában mentünk mamáékhoz nyaralni egy egész hétre. Minden nyáron el fogunk hozzájuk menni. Tavaly voltunk nyár elején és vége felé, és ősszel is.


Mégis ha csúszás van a napirendben, ha nem akkor eszik vagy alszik akkor már nyügös, hiszti van stb. ÉRZÉKENY baba. Lehet valakinek az is jó, ha akárhol leültetik a sarokba és ott van egész nap, az én gyermekem nem ilyen!


Azért pedig nézz utána, hogy bizony kell a fél ház:

pelenkázó felszerelés: pelenka, törlő, kenőcs, púder, szemetes zacsi

kajázós felszerelés: cumisüveg, mosó, tápszer, kaja, kanál, villa, pohár, tányér, törlő

alvós felszerelés: pléd, kiságy, kedvencke, éjjeli fény, esetleg hálózsák

nappali felszerelés: ruha több váltásban mindenféle, cipőcske (az enyém már jár)

baleseti pakk, elsősegély pakk

játékok amiket muszáj vinni, mert szereti és hiszti van, ha nincs vele


Nem hiszem, hogy mindez egy kis kézitáskában elférne :P amit akár busszal is tudok magammal vinni, mert nem telik ám mindenkinek autóra...arról nem is beszélve, bárhova utazok akkor benn sülünk fél nap a buszban vagy vonaton, ami egy kicsivel NEM leányálom.

2010. júl. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
08:09-es (ikres)válaszolónak teljesen igaza van. Egy baba, akkor érzékeny a változásokra, ha nincs hozzászoktatva és ez a későbbiekben csak rosszabb lesz. Persze, hogy kezdetben hisztisek, ha valami új "dologgal" találkoznak, de viszont később nem lesz félős, sírós új helyzetben, ez a babának is jobb. Na, most még jobban le leszek pontozva, nem baj.:)
2010. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
61%

Nem baj, hát hadd pontozzanak. Érdekes, nem is értem, hogy amikor a nagylányom másfél éves volt, akkor hogyan utaztunk el egy kistáskányi cuccával egyetemben repülővel nyaralni.

Hoppá, már tudom: nem vittünk kiságyat. Ja, persze, mivel azt adnak... Ó, tudom, pelust nem vittünk. Ja, persze, mivel azt árulnak a boltokban.

Ésigytovább, ésigytovább....

2010. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!