Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosz anyának érzem magam 5...

Rosz anyának érzem magam 5 hónapos kislányom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok a párommal 2 éve vagyunk együtt, 5 hónapja született a pici. Én 18 éves koromban kezdtem el bulizni. És mikor megtudtam hogy terhes vagyok, sehova nem mentem. Ovtam a picit mint most is. Elhamarkodott döntés volt ilyen fiatalon gyereket vállalni, de most már hogy van semmiért nem adnám. Mégis hiányzik az az élet amikor bárhova mehettem bárkivel. A párommal romlott a kapcsolatunk, rosszul banit velem. És nem éreznem jól magam ha vele mennék valahova, mert mindenhol veszekszunk. Szerintetek okkal érzem azt hogy rosz anya lennék ha kimennek havonta 1-2 alkalommal a barátaimmal egy estére? Vagy ha ki is mennek hogyan oldanam meg? Szerencse hogy este 9tol reggelig alszik a pici. A páromra nem merem bízni a kicsit mert ő azonnal pánikba esik ha egyedül van a picivel és elkezd sírni. A testvérem szokott rá vigyázni. Kérlek segítsetek. Köszönöm

2019. márc. 23. 09:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Korai volt a gyerekvallalas nem elted ki magad nem lehet konnyu. En ebben a korban nem is akartam lekotni magam senkivel pedig igertek fut fat de kiderult egyik pali se volt normalis

Mint akkoriban hittem. Belső hang nem engedett.. es jol tettem mar latom, mert elbasztak volna az eletem magamra hagytak volna a gyerekkel vagy hasonlo finomsagok... Aztán inkább egyedulallo voltam egy ket kisebb kaland becsuszant..de nem kotottem le magam. Kibuliztam magam sokat mentem discoba stb.. nem bantam meg. Kb 23 eves koromra vegre beerett a fejem lagya. Talalkoztam parommal aki egy rendes pasi es gyereket valaltunk 24 evesen. Volt h ugy ereztem nem birom tovabb kikellene mozdulni.. persze a nagy bulis baratok eltuntek mellolem egyszercsak magamra maradtam. Parommal mrg a gyerekkel kapcsolodtunk ki. Ez is egy alternativa. Menjetek gyerekkel egyutt kikapcsolodni pl strandra stb. Parodnak is ki kellene venni a reszt ahogy elottem irtak. Parom is ravettem pedig ö is felt es nem bantam meg mert jo apava valt. Eleinte bénáznak aztan belejönnek. Pl pelenka cseret is megcsinalja azota ugyesen, megeteti es segit a furdetesben is... Aztan kesobb ra tudod bizni elmehetsz kikapcsolodmi a baratokkal egy ket orara. De pl az en gyerekem annyira anyas h nem szivesen hagynam magara igy en altalaba magammal viszem ahova tudom. Az ejszakai kikapcsolodas ha nem iszol sokat vagy egyaltalan nem... akkor belefer. Egyebkent ahogy nőnek annál ragaszkodobbak.( 17 honapos gyerek anyukaja)

2019. márc. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem mer, vagy nem akar?


30 évesen szültem, a párom akkor volt 35. Sose felejtem el mikor az ő kezében kezdett el sírni, ekkor apuka rám nézett és kétségbe esetten kérdezte hogy most mi baja? Én meg visszakérdeztem hogy szerinted nekem el szokta mondani? Én persze tudtam mi a baja, de nem akartam helyette sem megcsinálni sem elmondani. Elmagyaráztam, hogy szépen el kell indulni a kályhától. Lehet-e éhes, pelenka tiszta-e, fázik/melege van stb.

Ha ilyen esetekben anyuka mindig ott terem és kiveszi apa kezéből a gyereket akkor értelemszerű, hogy idővel apa nem is próbálja megérteni miért sír a saját gyereke. És ijesztő lesz számára ha egyedül kell vele maradni. Az én férjem akkor megértette, hogy nekem sem mondta el senki az elején. Nekem is idő volt megtanulni a jelzéseit.

2019. márc. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp fontos megjegyezni, ahhoz képest, hogy buliszakaszból szülted a gyermeked, dicsérendő, hogy nem dobtad el magadtól, hanem felelősséggel álltál ki az anyaság mellett. Minden anyának jár a kikapcsolódás, egészséges mértékben. Ez a havi egy két alkalom szerintem ideális, ha van aki addig vigyázzon a kicsire! De ne szokj rá ennél több alkalomra! Viszont a gyerek apját a helyedben megrángatnám, mert üres kifogás az, hogy pánikba esik. Szerintem ha elég időt töltene vele, előbb utóbb megtanulná kezelni a kicsit. Boldog anyaságot kívánok neked!
2019. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Figyelj én 38 évesen vagyok kisgyerekes anya, egy teljesen jó férjjel, aki oda adó apa, de ha nem jutnék ki időről időre töltekezni a magam kedvére, hàt megfulladnék. Emiatt az igényed egy pillanatra ne érezd rosszul magad. Az apukàk meg, hàt.. sokszor ez úgy van, h mi anyàk csinàljunk, mert nincs vàlasztàsi kehetőségünk, az apukàk meg belekényelmesednek abba, h az anyuka úgy is megcsinàlja, meg jajj, ők félnek, így jajj, úgy jajj...Nàlunk is màs volt még a férjem az első gyerekkel, most a màsodiknàl màr a szoptatàs volt az egyetlen csak anyai feladat, minden màst csinàl. Fontos, h érje őket sikerélmény, dícséret, akkor vhogy elhiszik, hogy megy ez nekik.
2019. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Én 33 éves vagyok, 3 hónapos a babám.

Sem bulizni, sem utazni nem volt soha lehetősègem. Pár évig amatőr sportoltam, ennyi.

Ez a kiélés ez divatos hülyeség. Ne gyárts és sirass sztereotípiákat.

Menj bátran bulizni. Ha 6-8 hónaposan jön a szeparációs szorongás, úgysem figsz tudni.

Az apjára meg kisgyereket nem lehet rábízni. Én óvodás korig semmiképp nem hagynám az enyémet másra. Néha, ha dolgozom, 2-3 órát vigyáz rá az apja, előre tervezzük, hogy fáradjon ki és hogy aludjon el addigra sétáltatva. Mert ha ébren van, utánam sír.

Nekem nincs mondjuk igènyem elmenni, humán szakmában szarrá dolgoztam magam évekig, addig örülök, amíg nem kell kimenni a házból és bárkire ránézni cagy hozzászólni 😂

De mindenki más, és ha Te és a babád is bírjátok, menj bátran!

2019. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
15- ös, az apa ugyanolyan szülő, mint az anya. Ràadàsul a kettesben töltött időben mindketten gazdagodnak, erősödik köztük a kötődés, ami nem csak az anyàval fontos!
2019. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Csecsemőnek elsődleges gondozója van, tehát az apa szerepileg nem ugyanolyan szülő, hanem az első ember lesz, akivel a világból kapcsolatba kerül.

Az anyával ilyen pici baba még azonosítja magát. Az elsődleges gondozó hiánya a babának mindenképp trauma. Szakkönyvek szerint egy éves kora körül érti meg, hogy az anya külön személy, aki esetleg elmegy, de vissza is fog jönni.

Ettől még az apa ugyanolyan értékes szülő, mindenben be tud segíteni, és később hosszabb időre is pótolni tudja majd az anyát.

Nem tipikus családokban lehet más is az elsődleges gondozó, de a csecsemő fejlődéséhez szükséges, hogy ez ugyanaz a valaki legyen, és ne nélkülözze soha, ha hiányolja.

Ettől még jó alvó babája mellől nincs semmi gond, ha elmegy kicsit szórakozni a kérdező.

2019. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az előttem lévő jól leírta, pont ezért nem szokták a bíróságon válás esetén az apának engedni , hogy elvigye a kisbabát hosszabb időre mint pár óra, mert a baba ilyenkor még azt hiszi , hogy ő , és az anyuka egy és ugyanaz.
2019. márc. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem szerettem bulizni, sőt, kifejezetten idegesít a hangos zene meg egyebek, de ennek ellenére egyáltalán nem esik nehezemre megérteni, hogy valakinek erre van igénye akár gyerek mellett is. Sok ember sajnos nem bírja felfogni, hogy másoknak más igényei vannak, és rögtön megy az ítélkezés, hogy gyerek mellől miért kell eljárni bulizni. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy elég kikapcsolódás és feltöltődés neki egy sorozat vagy egy könyv otthon, valakinek igenis kellenek azok az ingerek, amik egy nagyobb közösségben vagy szórakozóhelyen érik. Ettől még nem leszel rossz anya. Rossz anya az, aki nem gondoskodik a gyerekéről, bántja, nem neveli stb. Az, hogy néha elmész szórakozni egy estére, nem tesz rossz anyává.


Vannak babás ismerőseid? Esetleg kialakíthattok egy bébicsősz kört, felváltva vigyáztok egymás gyerekére, ha épp szükséges. Így ingyen jut mindenkinek bébiszitter, és ha a gyerekek nagyobbak lesznek, lesz kivel játszaniuk majd.

2019. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!