Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatóba én hívjam az...

Babalátogatóba én hívjam az embereket, vagy ők keressenek? Hogy szokás?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülök, és néhány emberrel már szóba került, hogy majd jönnek babalátogatóba, ha itt az ideje. Néhány embernél persze teljesen természetesnek veszi mindenki, hogy jönnek (közelebbi rokonok, közeli barátok, akik amúgy is járnak hozzánk), viszont vannak olyan ismerősök, akiket én szívesen látnék, viszont annyira nem szoros baráti kapcsolat és még nem is jártak nálunk.


Konkrétan pár kolléganőmről van szó, akikkel jó a kapcsolatom, sokat beszélgettünk a melóban, személyes dolgokról is, és mióta itthon vagyok (2 hónapja), sokat írnak, érdeklődnek, szurkolnak hogy minden rendben legyen.


Őket szívesen látnám babalátogatóba, de nem tudom, tolakodás-e, ha én hívom meg őket. Viszont maguktól bejelentkezni meg lehet hogy ők éreznék tolakodásnak, mert ugye kollégák vagyunk, nem közeli jóbarátok, nem is jártunk még egymásnál, munkán kívül néha volt egy-egy közös program (kávézás, sütizés). Viszont tényleg olyan aranyosak, írnak mindig, és szívesen találkoznék velük és vendégül látnám őket. Azt is rendszeresen írják, hogy feltétlenül küldjek majd képeket a babáról, stb.

Egyik barátnőmtől azt hallottam, hogy babalátogatóba nem illik meghívni senkit, mert az olyan, mintha elvárnám, hogy hozzanak ajándékot és csak az ajándék miatt hívnám őket... aki akar, az úgyis megkérdezi és eljön.

Hát nem tudom, nekem eszembe se jutna, hogy az ajándék miatt hívjak meg valakit, és szerintem fel sem tűnne, ha valaki eljönne látogatóba, de nem hozna semmit. Tényleg nem illik?


Viszont a kolléganőim meg lehet hogy maguktól nem kérdeznék meg, mert ők éreznék ezt túlzott tolakodásnak "meghívatni magukat", még ha szívesen is jönnének - kinézem belőlük. :)


Hasonló a helyzet még pár ismerőssel is.


Nálatok hogy volt? Volt olyan, akit ti hívtatok meg, vagy mindenki magától jelentkezett be, hogy szívesen jönne látogatóba?


2019. márc. 27. 08:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Maguktól lehet nem mennek, mert ők sem akarnak tolakodóak lenni.

Ha úgy is beszéltek, megemlítheted nekik, hogy ekkora meg akkor szívesen látod őket, ha van kedvük és idejük.

2019. márc. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Régebbi a kérdés,de én úgy gondolom,egy baba születése olyan mint mikor meghal valaki.A temetésre sem szokás hívni az embereket,max.közlöd mikor lesz a temetés Ez nem lagzi,hogy meghívó kell.Ha megszületik egy baba,jól esik az embernek ha eljonnek megnézni.Még én hívjam,hogy ugyan nézd már meg a gyerekemet.Én decemberbe szültem,mindenkinek nagy szája volt,h.jönnek...aztán azóta sem jott senki.Konkrétan leszarnak minket.Ennyit erről.
2020. febr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!