Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek ujszulottkent nem...

Akinek ujszulottkent nem tudott napközben aludni a babája, később megoldódott a probléma?

Figyelt kérdés
Úgy látom, h alvás igénye lenne de nem tud elaludni, illetve nem tudom elaltatni. Az esetek többségben elaltatom aztán miután letettem 5 perc múlva megebred. Vagy el se lehet altatni. Nem tudom miért, nem különösebben hasfajos, habár egyértelműen zavarja az emésztése. De egyébként is olyan sokszor, mint aki fel van húzva... amúgy asitozik, látszik, h álmos. Jobb napokon (nagyon ritka), sikerül aludnia és egy nap többet is hosszan. De 10-bol 9x csak a kínlódás megy. Fog ez változni? Ha lecseng ez az emésztési mizéria, jobb lesz? Megnyugszik később? És ha igen, kb mikor?
2019. márc. 30. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13 hónapos a gyermekem . Nem változott. 😶
2019. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ezt csinálta a kislányom, majd kiderült, hogy éhes. Szépen hízott, de sose tudott aludni, de Ő éjjel is alig aludt. Vittük vizeletvizsgálatra (mert lehetett volna gyulladása és az zavarja), a létező összes hasfájás cseppet kipróbáltuk, mert hiába nem sírt valahogy más nem jutott eszünkbe. Az orvos mondta, hogy próbáljunk Neki tápszert adni. 3 órát aludt utána rögtön. Úgyhogy aznap elmentem fejőgépet bérelni és cumisüvegből kapta az anyatejet, mert nem szopitt rendesen - ezt a mérleg is igazolta, mikor evés elött és után lemértem. 2 nap múlva az éjszakát is átaludta evés nélkül, este 8-tól reggel fél 8-ig. Ez 1 hónaposan “derült ki”. Nem mondom, hogy a Te babád is éhes, de utána kéne járni, hogy milyen okok miatt lehet ez. Lehet az is persze, hogy ennyi az alvásigénye.
2019. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy egy 7 hetesnek napi 1-1,5 óra az alvás igénye és az is részletekben. Meg amúgy sír a faradtsagtol.

Nem jutott eszembe,h éhes de meg fogom próbálni!

Köszönöm még várok valaszokat!

2019. márc. 30. 15:26
 4/18 A kérdező kommentje:
2# még annyi, h hogyan lehetett, h szépen gyarapodott ha nem szopott rendesen?
2019. márc. 30. 15:58
 5/18 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok


Nekem van olyan barátnőm, akinek a kisfia 6 hetesen nem aludt már nappal, (mondjuk Ő nem sírt) viszont az éjjelt végigaludta. Most 2,5 éves és azóta se alszik nappal.


Hízott amennyit kell, de amint kapott rendesen enni 300 grammokat hízott hetente. Valószínüleg kevesebb tej is elég volt Neki a normál hízáshoz.


Éjjel alszik a babád rendesen? Vagy akkor sem?


Majd írj légyszi, ha kiderül mi volt az oka a nemalvásnak, nagyon kíváncsi vagyok, drukkolok!

2019. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hat azért is kérdeztem a hizast, mert az enyém szépen hízik.

4,5 kilóval született és 5 hetes korára 6kilo lett. Szóval gyanítom, h nem éhes.

2019. márc. 31. 07:06
 7/18 anonim ***** válasza:

És ha nem tennéd le? Írod hogy leteszed és 5 perc múlva ébren van. Az enyém is ilyen volt, de ha magamon hagytam akár 4 órát is aludt. Ösztönös igényük még, hogy ne tegyék le őket. Így nem érzi magát biztonságban. Erre jók a hordozók.

Szent meggyőződésem volt, hogy én nem fogok hordozni. Hát tévedtem...

De olyan is volt hogy bekuckoztúnk az ágyba. Ő aludt én meg olvastam vagy addig megnéztem egy filmet, ha tudsz alhatsz vele ilyenkor. Sajnos én nem tudtam így aludni.

2019. márc. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hat igen, én se tudok úgy aludni :( amúgy sem nagyon megy napközben. Azért akarom letenni mert van egy nagyobb és azzal is foglalkoznom kellene. Már próbalgatom a karikás kendőt, hat egyelőre nem nagyon tetszett neki. Mikorra múlik el ez az evolúciós igényük? Őszintén a nagyobbiknal ez közel sem volt ennyire erős. Ő szépen aludt a kisagyban órákig. Amugyis olyan nyugtalan sokszor a pici, vibrál mint aki fel van húzva. Főleg délelőtt.
2019. márc. 31. 07:20
 9/18 anonim ***** válasza:

1 -es vagyok .

Az én kislányom is 4,5 kg-val szuletett . 2 hónaposan volt 6900. (Szopizott) viszont nappal nem alzut ejjel igen .

Na ez tart azóta is!🙂🙂🙂

2019. márc. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Éjjel 6 hetes kora óta nem kelt fel egyszer sem, lassan másfél éves lesz, este szépen le lehetett tenni őt az ágyába mindig is. Nappal viszont hónapokig csak rajtam aludt, lehetetlen volt letenni őt. 6 hónaposan kezdett mászni, felült, onnantól sokkal jobban lefárasztotta magát és szépen aludt az ágyában nappal is. 8 hónapos kora óta egyedül alszik el, csak leteszem az ágyra, megsimogatom, elindítom a zenélő plüssöt és 5 perc múlva alszik. 😊


Amúgy érdekes, hogy mennyire gyerekfüggő, mert a kicsi teljesen az ellentéte. Ő 2x is kel éjjel enni, viszont egyedül alszik el az ágyában az elejétől. Eszik, büfizik, kicsit nézelődik, ha kezd nyűglődni, hasra fordítom és elalszik. 😍

2019. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!