Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most ugyan mit tegyek? Éppen...

Most ugyan mit tegyek? Éppen szakítottunk, erre terhes vagyok. Nem hiszem el.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Az életem akkor fordult fel, amikor 3 évvel ezelőtt megismertem a páromat, aki 33 éves. Eleinte nem volt semmi gond, aztán viszont a nagyon jó, és kárpótló idők mellett nagyon sok rosszat megéltem mellette a mindennapokban.

Nem egyszer úgy tűnt, hogy vége, aztán az egyik ilyen esetnél, 4 hónap állandó "zaklatás" után, úgy éreztem, talán túlreagáltam a dolgot, és nem is ő hanem én vetek véget a dolgoknak a hozzáállásommal és ez nem jó. Együtt voltunk, majd másnap olyan dolgot tett, amivel tényleg mindent tönkretett. Olyan mérges voltam és annyira megbántott, hogy könnyen kimondtam, hogy vége.

Aztán eltelt 9 hét, mire megtudtam, hogy 9 hetes terhes vagyok. (Amióta legutóbb szakítottunk, ami több mint 6 hónapja volt, 50 kilóra fogytam és a menstruációm teljesen szabálytalanná vált, volt, hogy meg sem jött, aztán 2 hetente megjött, és azóta is volt a terhességem első 4 hétben)


Nem tudom mit tegyek. Az a legdurvább, hogy még mindig szeretem, de nem akarok megbocsátani. De attól tartok elvetetni sem tudnám, főleg mert tőle van. Nincs túl sok időm eldönteni, hogy mi legyen.


Hamarosan diplomás leszek, munkát már ajánlottak, és a szüleim tudnának segíteni (persze nem ez az ideális). De ez a gyerek végleg összekötne a párommal, amit nem tudom hogy akarok-e.

(És nem hazudok, nem védekeztünk, felelőtlen voltam, de akkor azt hittem megint rendben lesz minden)

Ezek alapján mi tennétek? Örülnék ha valamilyen irányba eldőlne a mérleg. A szüleim nem tudnak érzelmek nélkül erről beszélni, mert utálják a páromat, nekik még el sem mondtam, tudom ők mit mondanának. De magamat is néznem kell, mert a jövőm talán ezen múlik (megbánom-e vagy sem, tudok-e így majd érvényesülni, boldog lenni). Ha mégis úgy döntök, hogy nem akarom ezt a babát, mikor mondjam el a páromnak? Joga van tudnia róla, ezt tudom, de ha előtte mondom el, lehet megpróbálna eltántorítani. Ha viszont utána tudja meg, nem tudom mit csinálna, mert most is keres, azóta is.


Köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 12. 09:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
12%

Ez az oldal hemzseg a gyerektelen, gyerekeket gyűlölő, boldogtalan hozzászólóktól. Most komolyan mit vársz? Győzzenek meg az abortuszról, hogy ne legyen annyira lelkiismeretfurdalásod?

Ezt neked egyedül kell eldöntened! Képes vagy-e rá, tisztában vagy-e az abortusz következményeivel (soha többé nem lehet gyereked, lelkileg egy életen át nyomot hagy). Fiatal vagy, könnyen találhatsz gyerekkel is normális férfit, nem szabad beletörődni, hogy ez jutott... De lehet, egész életedben bánnád.

2019. ápr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%

Dobj fel egy ermet, hogy az dontson abortusz vagy sem. Es abban a par tized masodpercben mig varsz az eredmenyre rajossz melyik oldalbak szurkolsz. Vagyis legbelul azt szeretned. Aztan ennek fenyeben gondold at ujra.

Hatha konnyebb lesz a dontes

2019. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
45%
Kamu. Mar az elso mondatbol erezni. Nehogy bevegyetek.
2019. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem elegge eletszeru, marpedig azert mert nagyon sok se veled se nelkuled kapcsolat van. A sok barmilyen erzemi teren serult vagy/es frusztralt stb ember miatt.

Egyaltalan nem meglepo.

2019. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Azért kamu, mert használok entert, vesszőt, és próbálom megfogalmazni a mondaondómat kulturáltan? Ha egyszer ez az igazság. Előtte volt életem, nem az örökös féltékenykedésben éltem, stb...

Sajnálom, hogy ez kamunak tűnik, és a legkevésbé arra van szükségem, hogy bizonygatnom kelljen a sz*rt, amibe kerültem.

Aki szerint nem igaz, ne válaszoljon! Már az elő kettő komment is hasznos volt, aki nem akar ne segítsen. De ezt legalább ne...

(Amúgy nem tudom mi van ezzel az oldallal minden kérdésnél vannak ilyen "ez kamu" kommentek.)

2019. ápr. 12. 10:18
 6/33 anonim ***** válasza:
45%

"könnyen kimondtam, hogy vége."

"Aztán eltelt 9 hét, mire megtudtam, hogy 9 hetes terhes vagyok."

Szóval szakitottatok, eltelt 9 hét közben, és akkor derült ki, hogy 9hetes terhes vagy? Mert akkor nincs gond, ne keresd a párod, nem is kell elmondanod neki, hisz tuti nem ő a gyerek apja.

Akivel viszont együtt voltál a szakítás után, annak szolhatsz.


Ja, és szerintem is kamu. ☺️

2019. ápr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Több mint 6 hónapja szakítottunk, egyszer közben lefeküdtünk, 9hete, szerintem érthető. (akkor azt hittem újrakezdjük)
2019. ápr. 12. 10:32
 8/33 anonim ***** válasza:
40%

Még mindig a párodnak hívod. Mi az, ami miatt elszúrta? Drog, alkohol, megcsalás, verés, szerencsejáték?


Miután nem védekeztetek, én nem mennék abortuszra, vállalnám a következményeket, főleg azok alapján, amiket írsz, hogy a szüleid támogatnának. Ha nem drogos vagy fizikai bántalmazó, akkor apasági, és megállapodni a gyerektartásban. Ha drogos vagy ver, akkor átgondolnám, hogy tudjon-e a gyerekről, lehet, hogy ebben az esetben távoltartanám magunkat véglegesen tőle.

2019. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
44%
Nekem sem all ossze ez a 9 hettel kesobb-9 hetes vagyok.
2019. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
9 hét után ,megtudtam, hogy 9 hetes terhes vagyok. Ezzel csak ki akartam elemelni, hogy nem derült ki kellően időben. 9hét=9hét terhesség.
2019. ápr. 12. 10:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!