Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most ugyan mit tegyek? Éppen...

Most ugyan mit tegyek? Éppen szakítottunk, erre terhes vagyok. Nem hiszem el.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Az életem akkor fordult fel, amikor 3 évvel ezelőtt megismertem a páromat, aki 33 éves. Eleinte nem volt semmi gond, aztán viszont a nagyon jó, és kárpótló idők mellett nagyon sok rosszat megéltem mellette a mindennapokban.

Nem egyszer úgy tűnt, hogy vége, aztán az egyik ilyen esetnél, 4 hónap állandó "zaklatás" után, úgy éreztem, talán túlreagáltam a dolgot, és nem is ő hanem én vetek véget a dolgoknak a hozzáállásommal és ez nem jó. Együtt voltunk, majd másnap olyan dolgot tett, amivel tényleg mindent tönkretett. Olyan mérges voltam és annyira megbántott, hogy könnyen kimondtam, hogy vége.

Aztán eltelt 9 hét, mire megtudtam, hogy 9 hetes terhes vagyok. (Amióta legutóbb szakítottunk, ami több mint 6 hónapja volt, 50 kilóra fogytam és a menstruációm teljesen szabálytalanná vált, volt, hogy meg sem jött, aztán 2 hetente megjött, és azóta is volt a terhességem első 4 hétben)


Nem tudom mit tegyek. Az a legdurvább, hogy még mindig szeretem, de nem akarok megbocsátani. De attól tartok elvetetni sem tudnám, főleg mert tőle van. Nincs túl sok időm eldönteni, hogy mi legyen.


Hamarosan diplomás leszek, munkát már ajánlottak, és a szüleim tudnának segíteni (persze nem ez az ideális). De ez a gyerek végleg összekötne a párommal, amit nem tudom hogy akarok-e.

(És nem hazudok, nem védekeztünk, felelőtlen voltam, de akkor azt hittem megint rendben lesz minden)

Ezek alapján mi tennétek? Örülnék ha valamilyen irányba eldőlne a mérleg. A szüleim nem tudnak érzelmek nélkül erről beszélni, mert utálják a páromat, nekik még el sem mondtam, tudom ők mit mondanának. De magamat is néznem kell, mert a jövőm talán ezen múlik (megbánom-e vagy sem, tudok-e így majd érvényesülni, boldog lenni). Ha mégis úgy döntök, hogy nem akarom ezt a babát, mikor mondjam el a páromnak? Joga van tudnia róla, ezt tudom, de ha előtte mondom el, lehet megpróbálna eltántorítani. Ha viszont utána tudja meg, nem tudom mit csinálna, mert most is keres, azóta is.


Köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 12. 09:38
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, én hiszek neked. Itt mindenki marha okos, minimum szülész-nögyógyász és rohadt tapasztalt, bölcs.

Nincs abban semmi, hogy azt gondolod, ha 9 hete együtt voltatok, 9 hetes terhes lehetsz, még sojan gondolják így. Az orvosok nem így számolják, hiszen az együttlétet követően indul meg a beágyazódás, ami jó másfél, két hét. Nem is mindig sikeres és akkor nincs terhesség. Ha viszont sikeres, onnantól számolják a terhességi heteket.

Sok oktondi tini már az együttlét másnapján terhességi tesztet csinál, ami hülyeség, mert akkor még a hcg hormon nem is termelődik, amit a teszt jelez.

2019. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
93%
A terhesseget az orvosok is az utolsó vérzéstől számítják. Ha 9 hete voltatok együtt az kb. 11 hetes terhesseg. Ha a doki 9 hetet mondott, akkor az a baba kb. 6 hete "készült". Ezen nincs mit kötekedni, ez egy tény.
2019. ápr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
83%

A 8-as kérdésekre fogsz válaszolni?


Nem mindegy egyébként, hogy hány hetes vagy, ha a kiderülést vetted az együttléthez képest alapul, akkor, ahogy írtak, nem 9, hanem 11 hetes vagy, már kicsúsztál az időből, így már arra kezdhetsz lélekben készülni, hogy hogyan fogod felnevelni.

2019. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
40%

Na, akkor egy kis objektív vélemény:


Ezzel a pasival többször szakítottatok, zaklatott, most is zaklat, megbántott, nem működött. Ilyen kapcsolatban butaság gyermeket vállalni, ha még gyermek nélkül is csak nyűglődtök, akkor ez után jönne az igazi pokol. Persze sokan hisznek a csodákban, majd minden megváltozik, szép rózsaszín lesz az élet, és majd tökéletes lesz a kapcsolat. Persze. Ez nem így működik.

Egy gyereknek bár alapesetben szüksége lenne két szülőre, de nem két egymást ölő, mérgező szülőre, annál jobb az egy normális.


Tehát szerintem a két választás: megtartod a babát egyedül, szülői segítséggel, vagy elveteted.

Ha megtartod, lesz egy csodálatos új ember az életedben, de rengeteg nehézség és lemondás is. Buli nincs, karrier majd valamikor valahogy, úgy párt találni pedig jóval nehezebb lesz, hiszen ez már csak másodlagos lehet az életedben. Nincs vége semminek természetesen, lehet így is fantasztikus embert találni, de biztos, hogy nehezebb.

Ha elveteted a gyereket (ha még lehet egyáltalán), akkor pedig ott a bűntudat, meg az esetleges egészségügyi kockázat. Így vagy úgy, mindenképpen életed része marad.


A volt párodnak mindenképpen el kellene mondanod. Nehezebb út, de tisztességesebb. Persze ahogy írták korábban, nem mindegy, hogy agresszív-e, vagy mi a helyzet vele.

2019. ápr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
4%

Sok marha egy rakáson, segíteni meg egyik se tud.


Kérdező!


Azt döntsd el magadban, hogy mennyire szereted őt. Tudnál élni nélküle, vagy el tudsz képzelni más férfit az életedben.


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ő számodra az igazi, csak kihúzta a gyufát.


Mit követett el? Mert vannak olyan dolgok, amik miatt apának sem lesz való. Viszont a szerelem az szerelem. Ezt meg magaddal kell lejátszanod.

2019. ápr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
95%

"Tudnál élni nélküle, vagy el tudsz képzelni más férfit az életedben."


Ekkora butaságot. Ha most ebben a kapcsolatban van érzelmileg, nyilván nem tud még mást elképzelni. Én 14 évesen se tudtam az első szerelem után mást elképzelni, ilyen tini hülyeséget ne tanácsolj már.


"Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ő számodra az igazi, csak kihúzta a gyufát."

Aha, akivel többször szakítottak, meg aki zaklatja. Tényleg, tisztára igazi. Meg akivel sok rosszat megélt (bár nem mindegy, hogy ő okozta a rosszat, vagy mellette volt a rosszban, de a leírtak alapján az előbbi).

2019. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
30%

Bocs, de nem érdekel a véleményed. Én ezt így gondolom, még ha tini hülyeségnek véled, akkor is.


Szerintem így van és kész. Azt tanácsolok, amit akarok. Ha van jobb ötleted, akkor azt mondd, talán azzal esetleg előrébb van a kérdező.

2019. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy egyeseknek szőrszálhasogatásnak tűnik, hogy a heteken lovagolnak páran, de igazuk van.

Ha 9 hete voltak együtt, akkor 11 hetes terhes. Az abortuszt 11/6 napig lehet elvégezni, de közben családvédelmishez kell menni, 3 nap kötelező gondolkodás, időpont sb. Ha 11 hetes és péntek van, szinte kizárt, hogy el tudja intézni.

Szóval igazán vehetné a kérdező a fáradtságot, és elolvashatná a papírt, amit a doki adott, azon ugyanis feltehetőleg fel van tüntetve a pontos terhességi kor.

2019. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
24%
Na ezt en nem ertem. Ha 9 hete szexelek valakivel es onnan meg 7-10 nap a beagyazodas akkor miert 11 hetes terhes vagyok es nem 8??? - bocsi nem vagyok benne a gyerek business-ben de ez igy marhara nem logikus es nem is tunik igaznak 🤔
2019. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
77%

#29:

Mivel az sose biztos, hogy mikor volt peteérés, vagy melyik aktusból fogant, így régen az utolsó menstruáció első napjához viszonyítottak mindent, mivel az fix. Az a 0.hét, mire késik a következő havi, az a 4. hét. Kb. az a 2. hét, mikor egyáltalán megfogant.

Hiába a sok modern UH és egyéb eszköz, amivel napra pontosan be lehet lőni a terhesség korát, megmaradt a szokás, hogy a terhesség heteit az utolsó mensi első napjától számítják.


Ezért ha a kérdező 9 hete volt utoljára a pasival, akkor bizony 11 hetes terhes. Ezt a nőgyógyásznak látnia, tudnia kell. Ebben az esetben nincs 3 nap gondolkodási idő, és 90%, hogy kicsúszik a 12 hétből, és nem vezetheti el.


Ha 9 hetes terhes, akkor időben belefér, de nem 9 hete voltak együtt, vagy tényleg nem ő az apa.


Ezért tippelek arra én is, hogy kamu az egész történet.

2019. ápr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!