Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy még nem ül és nem...

Baj, hogy még nem ül és nem kúszik?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 8 hónapos. Nem igazán szoktam ültetni, csak úgy ül rajtunk, hogy fogjuk rendesen, támasztjuk a hátát. Amúgy még így is sokszor előre dől...

Kúszni sem kúszik még, tolja fel a popsiját, de mindig eldől, nem "megy" előrébb. Viszont forogni nagyon tud. Mindenkinél azt látom hogy az 5 hónaposok kúsznak, másznak, ülnek. Tudom minden baba más, de már picit zavar, hogy ő nem tud még, legalább ülni tudna, sok helyzetet megkönnyítene...

Nektek mikor ült és kúszott a babátok?


2019. ápr. 24. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

[link]

Itt szoktam megnézni, mikor mit kell tudnia. 10-11 hóra írja az ülést.

2019. ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

6 honapos mult es még csak forog. De ülni maszasbol ülnek fel vagy ritkan allasbol csücsülnek a popsijukra.

Szerintem meg nem veszes h nem tudja. Vedonoi statuszon 9 honaposnal kérik es ha még h nem tudja egy honap haladekot szoktak adni. Raer utana aggódni

2019. ápr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
A legfontosabb,h ne hasonlítgasd a babádat más babakhoz. Az én fiamnal pont ugy kezdődött a kúszás,ahogy a tiéd most csinál. Egy darabig csak emelgette a popiját,aztán egyszer csak megindult. Szóval,ne aggódj,nem vagytok elkésve! Ülni pedig majd mászásból fog.
2019. ápr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 9 hónaposan állt fel, és állásból ült vissza. Mászásból sosem sikerült neki.


Szerintem az a ritkább, ahol 5 hónaposan ül egy baba.


Ha bizonytalan vagy, a védőnőt megkérdezheted, ő ismeri a gyereket, és jobb választ ad, mint mi idegenek.

2019. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más. Én csak azért aggódnék, mert az én gyerekeim mindent korán csináltak. Az elsőszülött fiam 7,5 hónaposan már felállt, 8 hónaposan már bútorok mellett lépegetett.

A lányom már 4 hónaposan kúszott, 5 hónaposan már mászott, 6,5 hónaposan felállt, 10 hónaposan már önállóan járt. Tehát ha nekem a 3. gyerkőc még 8 hónaposan nem kúszna és ülne, akkor én aggódnék.

De pl. sógornőm fia 7 hónaposan még nem is forgott, már küldeni akarták mindenfelé, amikor napról napra behozta a lemaradást, csak lustább volt.


De a védőnő/gyerekorvos ismer titeket, ő látja sűrűbben a gyerkőcöt, ő tud neked biztosabbat mondani, hogy mutasd-e meg szakembernek, vagy ráértek még.

2019. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!