Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák: mennyibe kerül egy...

Anyukák: mennyibe kerül egy 0-2 év közti gyermek eltartása havonta?

Figyelt kérdés

Gyermekvállalás előtt állunk, ezért érdekelne a dolog. Sógornőmék azt mondják, nagyon sokba, és, mióta gyerekük van, csak úgy folyik ki a pénz a kezükből. De konkrét összeget nem tudtak mondani.


Gondolok itt mindarra, amit átlagosan meg kell venni egy hónapban. (Nem a babakocsira, ágyra, stb., amit még a szülés előtt kell beszerezni, hanem, a baba havi dolgaira.)

És az igaz, hogy az oltások sok pénzbe kerülnek? Mennyibe?


Köszönöm szépen előre is!


2019. ápr. 29. 21:22
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
83%
Sok mindentől függ. Egy olyan hónapban, amikor nincs karácsony, szülinap, nem nőtte ki épp a ruháit, nem beteg, anyatejes, elég kb csak a pelenka egy babának. Kb 10 ezer forint. Ha szülinapja van, beteg, méretváltás van stb, akkor meg lehet 100 ezer is. Átlagnak én is 50-et lőnék be kb.
2019. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
87%

18.000 havi pelenka+popsitörlő

15.000 tápszer(sajnos elapadt)

3000 popsikrém(nekunk ez 2 havi adag amugy)

=36.000 csak az alapok.

Emellé jöhet plusz gyogyszer, ha beteg, d vitamin, ruházkodás, amit ha okos vagy, olcson ki tudsz hozni.


Volt itt pár hete egy csaj, aki váltig állította, hogy 37.700(gyes és családi) plusz az adókedvezmény még bőven sok is egy gyerekre, és ő mindent ebből intéz, játszóház, ruházkodás stb.

Ez persze az első évben szűken de igaz, ha csak alapokat nézel.

Amugy 1 gyerekre +10ezer a kedvezmény, 2 gyetekre 40ezer.

2019. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy par hozzaszólónak üzenem, hogy kullancs elleni oltás még mindig nem létezik.
2019. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
81%

1 éves: tápszer 15.000/hó, egyéb ételt nem számolok mert nem eszik még érdemi mennyiséget, többnyire már a miénkből kap. Pelenka & popsikrém & popsitörlő: 15.000/hó. Ruhát pont most vettem neki nyárra a H&M-ből 50.000-ért. Most fog Bexsero oltást kapni 35.000/db x 2, eddig két Rota ellenit kapott 28.000/db, a Neisvac olcsó 300 Ft/db a többi ingyenes volt. Minden hónapban jön valami amit venni kell neki pluszban, fürdetô, játék, húsvét, ruha, kiscipő, gyerekülés nagyobb súlykategória 60.000, most volt a szülinapja amire az ajándékokra és a bulira kb 100.000 ment el. Most ezek jutottak hirtelen eszembe de szerintem tuti kihagytam valamit. Szóval igen, folyik a pénz patakokban a gyerekre de minden fillér megéri. ☺️

Lehet amúgy kevesebből is: csak a kötelező oltások, olcsóbb (használt) ruha, nem Pampers pelus, szoptatás, használt ülés stb meg ennél még akár sokkal több is. Kinek milyen mély a zsebe és / vagy mire van igénye.

2019. ápr. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
62%

Új ülést vettem hordozót 9000-ért, majd 0-24-est 22.000-ért.

1. Szülinapja itthon volt családi körben (mint azóta mindegyik-6 éves már), 30-ból bőven megvolt.

Kötelezőn kívül csak 1 oltást adattunk be, talán 3000 ft volt.

Amikor szopik még, a kaja kb 0 ft.

Pampers pelenkát használtam, akciósan vettem mindig nagy kiszerelést, így darabárra majdnemhogy olcsóbbra jött ki, mint egy noname. Pampers popsitörlő szintén. A popsikrém meg Infantum, doki felírta, pár száz ft, jó sokáig elég volt.

Beteg nem volt 1,5 éves koráig. Fejlesztés sem kellett semmi.

Ruhát kaptunk sokat, de ha venni kell, a használtat is megéri, mert olyan hamar kinövik, hogy kb új állapotú ruhákat lehet megvenni töredékáron. De leárazásnál az új ruha sem vészes.


Azt hiszem mi nem költöttünk 20-30 ezer forint/hónál többet az első évben biztosan.

2019. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
84%

2 eves:

Pelenka+ torlo: 10000

Ruha: 5000

Bolcsode: 10000

Etel/ital: 8000

Jatek: 2000


Ezek atlagok, valamikor tobb, valamikor kevesebb.

35000Ft jott ki nalam.

2019. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
32%

Húú ha... Ti minden pisi után kiveszitek a pelust hogy ennyit költöttök rá..?? 😅 100 db OS pampers - szoktam venni kb 4 ezer és egy hónapig elég. +tápszer kb 10 ezer havonta. De az az igazság hogy egyszer nem fordult meg a fejemben hogy ezeket összeszámoljam... Nem hogy a sárgarépát....😅😅😅 hatalmasakat nevettem!

Kedves kérdező!

Hidd el nem kell parázni! Nem kell havonta új ruha, meg játékok. Egyébként én turiba találtam egy csomó jó gyerek cuccot, és mondanom se kell töredékét fizettem mint pl az előttem hozzászólók. A védőoltásokat amiket úgy gondolod hogy a kicsidnek hasznos,pedig nem egyszerre fogják beadni mindet!

2019. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
68%

Sárgarépa egy pelda te okos, ahogy a pelus, a popsitőrlőt stb

is 🤦‍♀️.... nem vesszük ki minden pisi után de egy nagyobb gyerek pelenkája is annyi mint a kisebbé 🤦‍♀️ és azért van olyan gyerek aki sokat iszik sokat pisil fiam pl. fogzáskor sokat végzi a "barna hadműveletet is" 🤦‍♀️ de hát a példát ugye érteni kell 🤷‍♀️ nyilván nem azon spórol az ember amit a gyere eszik 🤷‍♀️🤦‍♀️😱 édes Isten te utolsó 😂 ennyire nem lehet este, hogy a példákat nem fogod fel. Atya ég 😂 szerintem meg mindenkinek egyéni dolga mennyi pelust használ el a gyerekén de tényleg....

2019. ápr. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%
Gyerek*
2019. ápr. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
56%

A szoptatás ingyenes? :) Most fordultam le a székről a nevetéstől.

Ha valamilyen csoda folytán könnyen megy, igen. Ha mindenféle praktika kell, hogy legyen tejed, nem.

Karamalz, Ukko, more milk plus, lactamil, mellszívó, medela szoptanít, szoptatási tanácsadó, gyógytornász, pótlás... stb= ez eddig ~90 ezer a 24-ből 20 óra szoptatás mellett (éppen most is) és 8 hét után még mindig nincs elég tejem.

Hát 100 %, hogy olcsóbb lenne feladni és tápszerezni. :D

2019. ápr. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!