Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák: mennyibe kerül egy...

Anyukák: mennyibe kerül egy 0-2 év közti gyermek eltartása havonta?

Figyelt kérdés

Gyermekvállalás előtt állunk, ezért érdekelne a dolog. Sógornőmék azt mondják, nagyon sokba, és, mióta gyerekük van, csak úgy folyik ki a pénz a kezükből. De konkrét összeget nem tudtak mondani.


Gondolok itt mindarra, amit átlagosan meg kell venni egy hónapban. (Nem a babakocsira, ágyra, stb., amit még a szülés előtt kell beszerezni, hanem, a baba havi dolgaira.)

És az igaz, hogy az oltások sok pénzbe kerülnek? Mennyibe?


Köszönöm szépen előre is!


2019. ápr. 29. 21:22
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
76%

Akkor mi vagyunk a másik véglet, leírom mennyibe kerül ha van valami probléma a picivel. Nem ritka, elég gyakori az esetünk. Most 2 éves.

Választható védőoltások havi szintre lebontva 10 -15ezer

rendszeres orvosi ellenőrzés a csípője miatt magánban(államiban nem vették észre hogy gond van) havi 12 ezer

pelenka, egyéb babaápolás havi 30 ezer(ekcémás, érzékeny bőrű)

erre a folyamaton magánorvosi kontrol(államiban kezdtünk soha többé) havi 10 ezer plusz mindig próbálkoznak új gyógyszerrel ez 5-30 ezer közötti összeg


Mindent összeszámolva, egy átlagos hónapban, mikor nem beteg nincs ünnep, nem kell ruhát venni, 70-80 ezerbe kerül a fiunk.

2019. ápr. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem főleg a fizetéskiesés ami a legnagyobb mértékű.

Aztán ott van a tápszer az havi 15,a pelenka az havi 10,a dévény az havi 20 nekünk,3 havonta kinövi a ruhatárát, az is szép ki summa :D mindennap friss zöldség, friss gyümölcs neki, ami nem Mind1 mi, mert kB mindentől szorulása van. Mi alkalmazás a írjuk mire mennyit költöttünk. A gyerekre ebben a hónapban kB 70 ezret. De ezt tudtuk előre hogy így lesz, nem bánjunk, erre készültünk már sok éve :)

2019. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy nem tudod előre, mi lesz.

Három gyerekünk van, mind más költséggel, pedig mind anyatejes volt, és szerencsés voltam, mert nem kellett semmi pluszt költenem, hogy legyen elegendő tej.

Az első enyhe csípőficammal, több orvost megjárva, oltásokkal, ételintoleranciával átlag havi 60ezer. A második fél évig tartó iszonyatos hasfájással, heti rendszerességgel váltottuk a gyógyszereket, így az első 6 hónap 50/hó, utána egyszerűsödött, havi 25-30ezer.

A harmadik volt a legegyszerűbb, havi 25-30 ezer, persze egyiknél sem számoltam a méretváltásból adódó ruha- és cipővásárlást, hisz egy-egy cipő alapból 15000 Ft, és van, hogy egy évszak alatt kinövi. Ja és nálunk a rezsiköltségek is nőttek, különösen a víz és az áram.


Egyébként a költségek szerintem 2 éves kor után 2-3 évenként legalább 10-15ezerrel nőnek, egyrészt a bölcsi és az ovi, iskola költségei, illetve a korosztályból adódó költségek. A legnagyobb 11 éves, a heti 3 edzés és az azzal járó költségek, az iskola és a hobbi (horgászat) magasan veri az első hónapok összegeit. Nem beszélve arról, hogy egy 2 év alattit a legtöbb helyre díjmentesen viheted be (fürdő, állatkert, játszóház, szálloda, stb) míg 6 év feletti gyereknél már jól zsebbe kell nyúlni, ha viszed valahová.

2019. ápr. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
73%

20asnak:


Sajnalom, de nem is lesz tejed. Ezek a "csodaszerek" nem ernek semmit. En is mindet kiprobaltam. Nagyon nehezen indult meg a tejem, a fiam egy honapos(!) volt, mikor eloszor sikerult szoptattni, addig fejtem es tapazer...

Aztan valahogy megis sikerult, 26honapos koraig anyatejes volt, csodaszerek nelkul! Egyedul az segitett, h ejjel nappal rajtam logott...

2019. ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
78%

Azért durva, hogy néhányan annyit költenek egy 0-2 éves gyerekre, mint én a 6 éves fiamra.

Jó, persze vannak specko esetek, amikor fejlesztes, torna, esetleg gyógyszer, de akinek teljesen normális a babája, az mit vesz ennyiért neki? 18ezerből 300 pelust és 12 csomag popsitörlőt veszek, plusz egyelőre 15ezer reci nélkül a tápszere.

Oltás szinten ingyen van, az ajanlottbol csak az agyhártyagyull.ellenit kapja meg a kicsi is. Ruhát kb eddig 2x vettünk, most veszünk megint majd. Eddig 1x volt náthás, nagytól kapta el, akkor volt 3000 a vitaminja meg az orrcsepp, amit felírtak neki.

Ilyenkor kb megvan a gyerek 30-35ezerből.

A nagyra, na arra elmegy 60-80ezer, de az már megint más téma.

Jelzem, itt a normalis kiadásról beszélek, amikor nincs plusz kiadás torna, meg egyebek.

2019. ápr. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
90%

Biiztos volt, h majd kotekedes lesz. ;)


Itt ez alap.. Amugy ARULJATOK MAR EL MIÉRT NEM HASZNOS AZ H 12E A CSP ES 10 AZ ADOKEDVEZMENY?


Aki lepontozta mondja mar meg akkor megis MENNYI?


Az, h kinek mennyi a pelenkakoltsege az egy egyeni dolog, mi a lidl pelenkat vesszük az ötöst es napi max 4-5 fogy abbol, egy v 2ejjel amikoris pampers pantset adok ra, mert a tobbi atazik.


A lidl kb 40- 45 ft a masik meg ha akcios 53 - 60 ft (aki nem hiszi eppen akcios a R-betus háztartási uzletlancban a +10%kartyas akcio mellett de ez nem a reklám helye) szoval azért ez nem egy ökör ara, de van akinek sok ez is, meg van akinek keves. Meg van aki a 120ft /dbos pelenkat veszi meg. (ő azt szereti, az valt be es ennyi, nem kell erre semmit reagálni)



Na nekunk pl a narancssarga pampers szarra se jo, (meg pisire se, igy az hiába ennyi vagy annyi en gyerekem tiszta potty tole ahogy a teszkostol is)


Tehat ez tok egyedi.


A tapszer is olyan, hogy kb 2-3 e ftbol mar megusszuk de bizony amikor meg kb egy evesen abbahagytam a szoptatast akkor ez is sokkal többe kerult. Nem mindegy, h a gyereked a 2600 ftos sensitive tapszert eszi e (heti ket dobozzal, mert meg mondjuk fel ev alatti) vagy a 90%os tamogatott parszaz ftos tejfeherjementes gyogytapszert. (kvara nem mindegy...).



Szoptatas van akinek megy, van akinek valoban kell szedni meg enni /inni minden szart. En is ez utobbi vagyok, itt mindenfele teat meg 'csodaszert' az elejen, hogy eleg legyen, de vegul meghalalta magát a dolog meg lehet szerencsem is volt. Vagy kitudja miert. Nem is szamit, de hogy nem ingyen volt az is biztos.


Van akinek sose kell ilyet venni, na annak ingyen van.


Van aki ujat vesz ruhakat, van aki hasznaltat. Altalaban van az a meret, amibol nem eri meg ujat, pl a legkisebbeket hetek (!!) alatt novik ki a babak, eselytelen, hogy tokretegye oket, mig egy 74-80as meretet az en gyerekem majd fel evig nyustolt.. Azokat a ruhakat mar nem lett vna szívem eladni de meg elajandekozni sem, mert osszefoltozta, meg szethordta.


Az, hogy kinek 30 kinek 90e a gyereke /hó, az attol fugg ki hogy el es milyen a gyereke. (ennek meg elore honnan lenne bkinek is tudataban)


PL ha vinned kell valami fejlesztesre vagy tornára es melle hasfajos meg nincs tejed es kenyes a gyerek bore es nemjo az olcso pelenka meg az olcso kozmetikum, akkor bizony azert lesznek gyakran hónapok amikor nem 30-50 lesz a gyerek. Mindenesetre sztem ha egy atlagos szinten eltek, kerestek penzt es nem kell a honap vegere mar kerni meg nelkulozni, akkor meg lehet oldani. (altalaban azbilyen kerdest olyan emberek teszik fel, akik azert nagyobb felelősséget ereznek a gyerek fele, minthogy a semmire szuljenek, mert aki a semmire szul fel se teszi ezt, szoval kedves kérdező, en azt gondolom megoldhato ha dolgoztok, max azert keszulj fel egy kis tartalek penzzel ha beutne valami nem vart esemeny pl egy megbetegedes)

2019. ápr. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
68%

Havonta kb 15 öt kell, eldobható pelenka és popsitörlő plusz hasznaltrucik, de simán le lehet vinni 10re ha mosható pelust használsz vizes vattával.


Ez az alap szoptatás mellett(problémás szoptatásból kevés van).


Viszont, ha tápszeres, gyógytornász, sok új ruci, vitaminok, gyógyszerek, játékok, zenélő világîtó forgó kütyük, új kis kendők, előke, rágóka, babatea, sok bizbazt veszel, egymillát is elkölthetsz havonta.


Muszáj alapon egy 10es, de már hallottam olyan módszerről, hogy az anyuka folyton a wc fölé tartja a kicsit egész nap figyelve, hogy óvja a környezetet és a gyerek minél gyorsabban wcre szokjon.. szóval akár havi 3000ből is kihozhatod..


A gyerekemnek egy rakás felesleges cucca volt, amiket megvettem, de nem kellettek, ha újra csinálhatnám, havi 10ből kihoznám csak az alapokra költve(nem cserélnék a legkisebb pisikre pelust, mint régen.


Persze mi szerencsések vagyunk, egészséges csecsemő volt, jól ment a szoptatás is.

2019. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek a "csodaszerek" nem ernek semmit.[...]

Egyedul az segitett, h ejjel nappal rajtam logott..."


Rajtam lóg és mégse, de a remény hal meg utoljára, ezért fordul az ember a" csodaszerekhez" akkor is, ha belül tudja, hogy csak lehúzás. :)

Addig próbálkozok míg minden bogyó elfogy, aztán elengedem.

2019. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
87%
Bocs az offért!! Megint leírom: kullancs elleni oltás nincs! Nagyon sok betegséget terjeszt,és csak az agyvelő-és agyhártyagyulladás ellen van oltás (kullancsencephalitis). Lyme kór ellen sincs oltás!!!!
2019. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
50%

En is offolok, erdekelne, h akik 50-70ezret koltenek egy 2 ev alatti gyerekre, mennyit koltenek magukra?! Mert en kb magamra koltok 70et max 90et, dragabbak a ruhaim es tobbet is eszek... Rezsit, gyogyszert, vitamint ne nezzuk, magamnak is megveszem,benne van az osszegbe, kirivo esetek se szamitanak.

Akkor magatokra 170et koltotok, vagy mar nem marad semmi penz a gyerek kiadasai utan? Es csak egy gyereketek van??? Minden rosszindulat nelkul...

2019. ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!