Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák: mennyibe kerül egy...

Anyukák: mennyibe kerül egy 0-2 év közti gyermek eltartása havonta?

Figyelt kérdés

Gyermekvállalás előtt állunk, ezért érdekelne a dolog. Sógornőmék azt mondják, nagyon sokba, és, mióta gyerekük van, csak úgy folyik ki a pénz a kezükből. De konkrét összeget nem tudtak mondani.


Gondolok itt mindarra, amit átlagosan meg kell venni egy hónapban. (Nem a babakocsira, ágyra, stb., amit még a szülés előtt kell beszerezni, hanem, a baba havi dolgaira.)

És az igaz, hogy az oltások sok pénzbe kerülnek? Mennyibe?


Köszönöm szépen előre is!


2019. ápr. 29. 21:22
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

20-28as:


Pontosan, te megtettel mindent! Emiatt ne legyen rossz erzesed! Tobbet tenyleg nem tudsz tenni!

Napi 3l folyadek a minimum, talan ez a legjobb "csodaszer"! ;)


(Amugy en ebayrol rendeltem 3500Ftos mellszivot, az szuper volt, most a masodik babanal is megvettem elore, mert ugye csak egy ev hasznalatot birt ennyirt az elso :D ez nem is nagy befektetes.

Talan segitettem ezzel valakinek, nem kell az atom draga Madela meg L.)

2019. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
38%

Tudjuk 29es masik tudalekos 'kolleganod' mar kijavitott, azota is a sarokban terdepelek es a bocsanatotokert esedezem amiert ilyet mertem irni. (egyebkent biztos mindenki ertette csak nem mindneki kotekedik)


Igen, nem a kullancs csipese ellen van vagy nem lime kor ellen. Tudjuk, mas is tudja, en is tudom... probaltam nem tulbonyolitani de ime tehat akkor javitom es a delutant is kukorican terdepelve toltom:


Kullancs által terjesztett betegsegek elleni vedooltas avagy kullancsencephalitis elleni vedooltas. Jo? Most mar nyugodt a lelked?

2019. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

30-as, ebben a hónapban pl. ~5 ezret. Ennyibe kerül a kedvenc koreai gyógynövényes samponom, ami kb. fél évre szokott elég lenni.

2 gyerek van és lenne miből többet költeni, de én nem növöm ki a ruháimat havonta, nem nő már a lábam, a hajam hosszú, bőröm szép és költséges hobbira időm nincs egy újszülött és egy 2,5 éves mellett.

2019. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
46%
En meg nemtudom, de az biztos ha kell elverem pikk-pakk bki penzet. Szerencsém van, nem vagyok amugy nagyigenyu de oszinten sose szamolgattam. Par havonta fodrasz, masszazs, havi par ruha (en szeretem az olcsó praktikus darabokat) idenyenkent valami olcso cipo, par hetente étterem vagy egy mozi apával, kocsim nincs, mukormom nincs, nem iszom nem dohányzom, nem jarok bulizni mar szedek par gyogyszert mert magas a vernyomasom meg a koleszerinem, szedek vitamint meg járok edzesre meg neha szinhazba a kolleganoimmel, fürdőbe vagy a gyerekekkel allatkert/uszi/múzeum/vasar/jatszohaz stb... Vagy ezek a kozos dolgok mar nem is magamra költések?
2019. ápr. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
58%
32#nek gondolj bele, mennyire unalmas lehet az életük ha a rövid verzióba (is) belekötnek. :D szép is lenne a kullancs elleni és lyme-kor elleni oltas, csak nem értik meg ezek, hogy tudjuk, hogy nincs, csak azt hittuk egyértelmű a dolog :D üdv egy kukoricán térdeplő társad :D
2019. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
49%
:) :) es a rohadt telom a lymeot lime-ra javitja. Varom h jöjjön miss helyesiras is.
2019. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!