Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is lehet hogy baj...

Pöszli kérdése:

Szerintetek is lehet hogy baj lehet a kislányommal? Vagy esetleg másnak is így fejlődik? Véleményekre lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés

2880g-al és 48 cm-el született 11 hónappal ezelőtt. Most 6400g és 68 cm. Ügyes amúgy, 1 hónapja mászik, magátol ül, felál, eljátszik. Csak kissé nagyon aggaszt hogy ennyire kis sovány, picike és száraz a bőre is hiába kenem. Enni úgy ahogy eszik( johgurton, pudingon, kenyérféléken, és üveges baby kajákat eszik csak mert tápszert 6 hónapos kora nem eszi meg kb 100-120g-ok) emelle napi 500 ml tea. Ez szerintetek rendben van ez?

Külföldön élünk és itt nincs olyan hogy a védőnő így vagy úgy. Ránéz az orvos 3 havonta és annyi hogy szerinte ok.

Szerintetek??



2019. ápr. 29. 23:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, ja latom, hogy a tapszert nem eszi meg, ezen valahogy atsiklottam. Hanyfele tapszert probaltatok? Mit jelent a husszinu szeklet? Pirosas-voros??


#3, a tunetek, amikre kerdeztem etelintolerancia jeleire utalnak. Nem kell, hogy mind meglegyen, eleg egy is kozuluk, a sulygyarapodasi problema is egy ebbol.

2019. ápr. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem én ételintoleranciára és alultápláltságra gondolnék. Esetleg vitaminhiányra. Keveset eszik, nem jut be elég tápanyag a szervezetébe, ezáltal szarazabb lehet a bőre ill a székletének színe is változhat.

Biztos, hogy 68 centit akartál írni? A kisfiam 3 hós és 67 centi(55 volt a szuletési). Mert kb most 3-6 hós méretekkel rendelkezik.

Én a helyeeben lecsökkenteném a pudingot, illetve a teát. Felesleges a tea az ekkora gyerekeknek. Ha valamit inni adnál neki, akkor az legyen víz, éa kevesebb. Max 2 deci.

Az adagokat is átvariálnám, adnék húsfélét, több zöldséget, tésztás ételeket. A pudingot meghagynám ebéd utánra, a joghurtot meg tízoraira. Egy ekkora gyereknek ajánlanak 500 ml fehérjét, ami általában a reggeli és esti tápszert jelenti. Ha nem issza meg a szimát, izesítsd, vagy vegyél ízesítettet, ha van lehetoseged. A magyfiam a banánosat imádta nagyon sokáig.

Kicsit legyél "hatarozottabb", ha eltolja a kaját, várjatok vele, míg megéhezik. Esetleg beválhat a játékos, vidám tálalás, pl én zoldségekből mosolygós fejet csináltam, vagy dínót, vagy szornyecskéket, akiket meg kell enni. Időigényes, de néha trükközni kell.


Plusz, vidd el egy alapos kivizsgálásra, vérvétel, vannak szerintem kinn is olyan vizsgálatok, ahol a verből nezik az etelintoleranciát, plusz a vitaminhiány is.

2019. ápr. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Az alap kérdés hogy Te ennyi idosen mennyi voltál.

A fiam is kicsit soványabb volt, akkor kíváncsiságból elővettük férjem kiskönyvét és csak 100g ektérés volt. Szóval lehet örökli tőletek.

De ha nem voltatok ilyebek akkor jó lenne egy vérvétel mert mindentől függetlenül egy 1 éves gyerekhez képest a magasság és a súly is kevés. Lehet kevesebb tea kéne..cukrosan kapja?

2019. ápr. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%
De ha a joghurtot megeszi miért nem használod ki? Pl főzöl krumplit és csirkehúst és össze turmixolod joghurtal.
2019. ápr. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Napi fél liter tea?? Az meg minek, hát nem csoda hogy nem eszik mást azt teljesen eltelíti, gondolkozzál már. 🤦🏼‍♀️
2019. ápr. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megerősítette a gondolataimat hogy tényleg baj van, csak az itteni orvosok semmit nem mondtak(Ausztria)

Próbáltam már mindent a tápszerbe, sőt minden féle tápszert de semmi... mivel kell neki a folyadék mert nincs más folyadékbevitel ezért muszáj hogy engedjem ezt a sok teát. Nyílván ha reggel este más tejital félét inna nem engednék ennyi teát neki. Hiába kínálom más ételekkel nem hajlandó megenni.

Köszönöm a válaszokat, meglátjuk mit mond a vérkép

2019. ápr. 30. 09:23
 17/21 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy alacsony (lányom 1 évesen 69 centi volt, 44-gyel született), de a súlya tényleg nagyon kevés. Ehhez a magassághoz a kislányom 8 kg volt, (2200 gramm a kezdő), és így egészségesen nézett ki, de mínusz bő másfél kilóval tényleg sovány lett volna. Itt szerintem is lehet valami ételintolerancia, vashiány vagy hasonló a háttérben, mert tényleg nagyon pici a kislány. Mindenképpen vizsgáltasd ki.
2019. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
A tea gondolom, cukros. Azt szep fonozatosan le kellene epiteni, ahogy a puding helyett is valami egeszsegesebbet adni. Sinlacot vagy Sinemilt probaltatok? Azt hiszem, Ausztriaban Sinlac van. Annak edes az ize, nem tapszer ugyan, de etelintolerancia eseten azzal nem szokott gond lenni, es segithet a sulygyarapodasaban is.
2019. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Megnéztem ebben a súly kalkulátorban:

[link]

Eszerint legalább 8080 grammnak kellene lennie.

Úgyhogy szerintem vidd el a dokihoz, ha nem segít, akkor magán gyerekdokihoz vinném, mert tényleg túl sovány.

2019. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "muszáj teáztatni". Egy gyerek csak arra tud rászokni, amivel megkínálják.

Tápszer egymillió féle van. Tejpép is. Van külön robiráló ital is kicsi súlyú csecsemőknek, kapható külföldön is, sőt ott a desszert (puding) változata is (pl. a nutricia is gyárt ilyet: infantrini és NutriniDrink a termék). Próbálgatnod kellene. 90 %, hogy rosszul táplálod, azért ekkora. 10 %, hogy valami baja van. Gasztróra kellene menni.

2019. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!