Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ennyit sírt a...

Másnak is ennyit sírt a babája? És más kórházakban is ilyen a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Tegnap szültem az elsö kisbabám.

A kórházban ahol szültem az a protokoll, hogy egész nap az anyával van a baba, reggel 6-tól kb este 10-ig. Ezzel nem is lenne baj, csakhogy a tejem még nem indult be, és így az egész hetet úgy töltjük itt bent, hogy a babám semmi pótlást nem kaphat, csak vizet adhatok neki. Egész nap sír, a szájába nyomkodja az öklét, én meg tanácstalan vagyok. Én abba is beleegyeznék, ha tápszert adnának, vagy adhatnék neki, de nem lehet. Cserébe egész nap hallgathatom, hogy kínlódik. Persze lehet, hogy csak én dramatizálom túl, de még friss az élmény, nézzétek el :)


2019. ápr. 30. 21:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ezt most figyelmesen olvasd el:


első fiamnál szintén nem engedtek tápszert adni. "elég az előtej anyuka" "tegye mellre és kész anyuka" Jött a sok okos tanács.

Na a fiam egész nap mellen volt. Megis ordított. Mert Nem Jött Semmi belőle

..

Hazavittük 4. nap, aznap este pedig vissza. Ugyanis lazas lett, semmire sem reagált. Visszavittük, a gyerekorvos közölte hogy kiszáradás szélén van, konkrétan ha nem visszük be nem ébred fel reggel. Úgy elővették a csecsemősöket hogy csak na!!! 1 hétig infúzión volt a kisfiam.


2. babámnál már tápszert adtunk korhazban minden mellre tétel után. Nem is volt baj. Sőt 2 hét után elhagytuk a tápszert égy 15 hónapos koráig szopizott.


Tanulságos a történetünk minden elvakult tápszergyűlölőnek.

2019. máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
68%

Ha a születéskori súlyának 10%át lefogyja, akkor pótolni kell! Ahol én szültem ott ezt mondták. Nálunk ez a 3. napon jött el. Tejem valamennyi volt, mert kakilt, de nem volt elég.

Én is azt javaslom hogy tedd cicire állandóan, gyakoroljátok. Figyeld van e kaka. Ha van és sárgás, akkor az azt jelenti hogy van tejed. Jó lenne mérni a súlyát, ha fogyott 10%ot, kérd a tápszert. Ha nem adnak, apával vetesd meg és adj neki. Besárgulhat, kiszáradhat, nem éri meg "agyatlan" csecsemősökre hallgatni.

2019. máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
89%
Ugy indultam neki h en mindenaron szoptatni fogom a gyereket, ami vegul nagy szenvedes es fejes aran csak 4 honapig sikerult,es mar a korhazi 3. Napon kapott tapszeres potlast is.. de ha vki merte volna mondani h nem adhatok a sajat babamnak amit en akarok, akkor azt nagyon elkuldtem volna a fenebe! Rohadt noverek, en a helyedben leszrnam mit mondanak, TE tudod /erzed a legjobban, mi kell a babadnak!!! NE hagyd magad!!!!
2019. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
90%
Na, ezt velünk is eljátszották a győri kórházban! Kiszáradás, infúzió lett a vége a 3. napon, orvos ordított a nővérekkel! Vigyetek be tápszert és küldjétek el a nővéreket a *****ba!
2019. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
86%

nekem is egy idős csecsemős hozott egyik este, mert "engem nem érdekel ez az új szoptatás-dili, ez csak divat, én el nem nézem, hogy éhes egy gyerek". Ez szombat este volt, péntek du. született program császárral, semmi tejem nem volt. Érdekes, megette 9kor, hajnali fél6ig egyhuzamban aludt. Én vittem cumisüveget, amiért jóindulattal szólt az intenzíven a nővér, h ezt a csecsemősök meg ne lássák.... ha lenne még egy gyerekem, tápszert is vinnék. Oké, azt nem tudtam, hogy pohárból kellene, de én is bármiből odaadtam volna neki, mert szemmel láthatóan éhes volt.

Legalább egy kis babavizet itass vele, vitess be magadnak, kispohárból, ha tej és tápszer nincsen, nehogy besárguljon.

2019. máj. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azota?
2019. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%
Az első babával nagyon megszenvedtük ezt sajnos, be is sárgult, kiszáradás jeleit mutatta, amikor infúziót adtak neki, tápszert még akkor sem! Otthon tovább fogyott, mikor a védőnő kijött látogatni, azonnal hozatott tápszert és nem dícsérte meg a kórházi dolgozókat... a következő gyerek nem abban a kórházban született, nem is volt semmi gond, amelyik baba nem lakott jól, kaphatott teát, vizet, tápszert, anyuka belátása szerint. A két kicsinél újra az első kórházba kerültünk, de addigra már kicsit rutinosabb voltam, vízzel, tápszerrel, cumisüveggel készültem, és amikor nem látták, meg is etettem őket 😁. Amikor pedig elkezdtek magyarázni, közöltem velük, hogy nem fog az megismétlődni, amit az első kicsivel műveltek, ez után már nem is cseszegettek. Már 8 éves az első gyerek, de emiatt még mindig nagyon dühös leszek, ha eszembe jut, mert gyanús, hogy köze van a későbbi evészavarához, ami kb 1 éve kezdett javulni. Úgyhogy csak azt tudom tanácsolni, hogy senki ne hagyja magát, és a kisbabáját éheztetni!
2019. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez most azt jelenti, hogy szegény újszülött nem is evett/kapott semmit amióta megszületett?
2019. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
77%

Nekem 4.nap adott tapszert egy nőver a babámnak addigra fogyott éa besárgult. De ő is úgy adott,hogy maradjon kettőnk között.ez éjjel volt szerintem ki van adva nekik,hogy nem adhatnak.

Masodik babával viszek be én is tápszert,üveget,babavizet,nem fogom még egyszer ezt a cirkuszt végigjátszani

2019. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Első nagyon sokat sírt, nem is igazán tudtam mellre tenni, kapott cukros vizet is és tápszert is. Sajnos. Csak egy szoptatási tanàcsadó kellett volna. Másodiknál már tudtam mit hogyan kell, a cukros vizet és a tápszert nem engedtem pedig felajánlották. Addig sírt, amíg magam mellé nem vettem az ágyba (kórházban, támlás ágy volt oldalt is.) Onnantól béke volt, csak enni ébredt éjjel.
2019. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!