Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ennyit sírt a...

Másnak is ennyit sírt a babája? És más kórházakban is ilyen a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Tegnap szültem az elsö kisbabám.

A kórházban ahol szültem az a protokoll, hogy egész nap az anyával van a baba, reggel 6-tól kb este 10-ig. Ezzel nem is lenne baj, csakhogy a tejem még nem indult be, és így az egész hetet úgy töltjük itt bent, hogy a babám semmi pótlást nem kaphat, csak vizet adhatok neki. Egész nap sír, a szájába nyomkodja az öklét, én meg tanácstalan vagyok. Én abba is beleegyeznék, ha tápszert adnának, vagy adhatnék neki, de nem lehet. Cserébe egész nap hallgathatom, hogy kínlódik. Persze lehet, hogy csak én dramatizálom túl, de még friss az élmény, nézzétek el :)


2019. ápr. 30. 21:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%

Miért nem teszed mellre?

Az a pár csepp előtej elég neki, akkora a gyomra, mint egy szem cseresznye. Viszont nagyon fontos az immunrendszer megfelelő működéséhez!

Neked pedig akkor lesz tejed, ha elég inger éri a melledet, vagyis szoptatod a picit.

A legtöbb kórházban ezt elmondja a védőnő vagy a tanácsadó.

2019. ápr. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Ne az öklét szívja, hanem a melledet. Hagyd, hogy ott lógjon egész nap, ha minden jól megy, 1-2 napon belül beindul így a tejed. Addig meg van tartaléka, ne aggódj, nem fog éhen halni. Amúgy én a helyedben kikérném éjjelre is, minél többet vagytok együtt, annál gördülékenyebb lesz az összeszokás, annál többet tud cicizni, és annál hamarabb lesz tejed. Ha vizet itatsz vele, és az öklét szívja ahelyett, hogy szoptatnád, attól nem fog beindulni a tej.
2019. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Hát nekünk azt se mondták el, hogy vizet adhatok neki, csak amikor már ők is megunták, hogy egész nap sír.

Mellre teszem, de még nem sikerül neki a szopizás. Vagy én vagyok béna. Sokszor ha megtalálja is, elkezd üvölteni, minthogy szopizzon.

2019. ápr. 30. 22:06
 4/30 anonim ***** válasza:
80%
Vizet miből kap?
2019. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ia tedd mellre, amennyiszer csak tudod. Én is ezt tettem, pedig a nagynál egy életre elegem lett a 25millió féle tejszaporítótól, meg a nyolcmillió fekvőpozíciótól. A nagyfiam amint hozzáert a szájához a mellem, visított.

Ennek ellenére mondtam magamnak, na a kicsinél is megpeóbáljuk. Na ő meg úgy rákapott, hogy hiába a tökéletes technika, iszonyatosan fájt pár ora után a mellem. Durva szívókája volt, sosem felejtem el. 2 napig 3-4 óra kemény cicizés utan kertem pótlást, mert mondtam a csecsemősöknek, hogy máe le fogja tépni a mellemet. Mondjuk én segítseget kértem a szoptatáshoz, és keszségesen segitettek mellre tenni. Az utolsó éjszaka voltam olyan állapotba, hogy velem volt, akkor egész éjjel a szájában volt felváltva a mellem. Csak itthon, az 5.nap éreztem azt a szurkalos erzest amire azt mondjak, h belovellt a tej.

Szoval menj utana kerdezz tobbszor tobb embertol is akar. Vagy szobatarstol... Ne add fel

2019. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
59%
En egyebkent nem ertem ezt a kokorszaki hozzaallast, meg higy kotelezik az anyat a szoptatasra?! Ez komolyan felhaborito. Akkor is ha a gyerek javat szolgalja alapvetoen.
2019. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
71%
Császár után 12 órával felállítottak és átmentünk az őrzőből a szobába onnantól miénk volt 0-24 a gyerek.Non-stop a mellemen lógott.Nekem jó másfél hétig nem indult be a tejem igazán, a 4-5 nap eset kapott már pótlást mert elvesztette a súlya 10% és ,,felhizlalták" hogy ne kelljen még bent maradnunk tovább.Valahogy bírd ki a bent töltött napokat és ne stresszelj mert a tejelválasztásnak az se segít.Inkább tedd mellre amilyen gyakran csak tudod.Otthon már kényelmesebben fogod érezni magad.Kitartás!
2019. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%

Nalunk valuumkepzesi nehezsegei voltak a fiamnal, ott volt a szajaban, de nem kezdte rendesen szivni, a csecsemosok mutattak, hogy hatarozott mozdulattal huzzam ra a mellemre a fejet, erre bekapcsolt nala reflexszeruen a vakuumkepzes, bar sokszor ezt 5-10-15x is ismetelni kellett akar, kb. ket het volt, mire elsore ment neki. Az elso 3 napban kb. 1,5 orankent kertem segiteseget szinte minden mellretetelnel.


Ha kepez vakuumot, es utana kezd el sirni, akkor annak lehet tobb oka is, lenott nyelv, cumizavar (ha cumisuvegbol kapta a vizet), gotikus szajpadlas, stb. Szoptatasi tanacsadot lenne erdemes hivni, kirhazin belul nincs esetleg szoptatasi ambulancia?


Felalomban/alvas kozben szoptatas sokat segithet, azt probaltad mar? Olyankor sokkal ugyesebben szopiznak.

2019. ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
Mi az, hogy nem adhatsz neki tapszert?! Szoptatastol függetlenül. Ilyen egyszerűen nincs! Semmi beleszólásuk, hogy mivel eteted a gyerekedet! Barátnőmnek is pampogtak, h nem adhat neki tapszert, csak ő nagyon helyesen nem tűrte el, hogy megmondják mit adhat a babajanak, férjével hozatott be és szépen megcsinálta bent. Nehogy már ők szabják meg, esz megáll de komolyan.
2019. ápr. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
Borzalmas ami most megy ilyen téren. Nekem senki ne momdja azt, hogy ez normális. Mindig szét pattan az agyam ha erről hallok, vissza emlékezek, vagy olvasok. Nekem nem indult be a tejem, akkor sem amikor 6!hetet feküdtem a fiammal. Mert ilyen a genetikánk, mert maximum 20ml jött és hiába a sok csoda szer és a 0-24es cici. De nem baj, ha ordít a gyerek hagy ordítson ez a dolga ugye? Hát nem. A szobatársam tudott szoptatni, az ő babája tökéletesen tudott pihenni. Érdekes. Az enyém ordított éjjel nappal. Tápszer lett a vége. Nem lett volna egyszerűbb pár ml tápszert adni? Hát nem... Anyuka szoptassa.
2019. ápr. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!