Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ennyit sírt a...

Másnak is ennyit sírt a babája? És más kórházakban is ilyen a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Tegnap szültem az elsö kisbabám.

A kórházban ahol szültem az a protokoll, hogy egész nap az anyával van a baba, reggel 6-tól kb este 10-ig. Ezzel nem is lenne baj, csakhogy a tejem még nem indult be, és így az egész hetet úgy töltjük itt bent, hogy a babám semmi pótlást nem kaphat, csak vizet adhatok neki. Egész nap sír, a szájába nyomkodja az öklét, én meg tanácstalan vagyok. Én abba is beleegyeznék, ha tápszert adnának, vagy adhatnék neki, de nem lehet. Cserébe egész nap hallgathatom, hogy kínlódik. Persze lehet, hogy csak én dramatizálom túl, de még friss az élmény, nézzétek el :)


2019. ápr. 30. 21:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%
De amugy most komolyan mit tehetnek ha anyuka nem akar/tud szoptatni? Gondolkm pont semmit. En is vetetnek tapazert rokonokkal vagy kisetalnek en a patikaba. Azt csokozon.
2019. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
55%
Egy napos babát szerintem sehol nem tápszereznek.
2019. máj. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
81%
4. Nap indult be a tejem, addig 0-24ben cicin lógott, már sebes volt a bimbóm, és már ott gyűlöltem az egész szoptatást.:( viszont nekünk sem lehetett semmit adni, de egyik éjjel mentem h csináljanak vmit mert éhes a gyerek. Anyatejet kapott pohárból. Utána mikor hazamentunk én kivoltam, fejtem, párom etette cumusuvegbol. 2het alatt helyrejott a bimbóm, akkor tudtam szoptatni. Csak pár hónapig, de nekem nagyon rossz élmény maradt. Ja, és most újra várandós vagyok... Szoptatási tanácsadoval kezdek, már most, kismamaként. És bízom benne hogy most könnyebb lesz. Kitartást neked, és azért legyen tartalék an otthon tápszer. Nekünk ahogy adott a doki, megnyugodtam és jobban is ment a szoptatás. Addig azon izgultam h tőlem függ h a gyerek éhen marad e. Szörnyű érzés..
2019. máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, otthonra én is veszek valami tápszert biztos, bár nagyon szeretném szoptatni. Majd meglátjuk, hogy sikerül. A kórház meg sajnos ilyen, a kisfiamon kívül még egy baba sirt egész nap, anyuka megkérdezte a csecsemősöket, azt mondták, azért sír, mert még 1 napos. Holnap majd jobb lesz.
2019. máj. 1. 07:08
 15/30 anonim ***** válasza:
35%
A magzatszurok kijött? Azt is az első picike tej hajtja ki.
2019. máj. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%

Próbáltad kifejni a tejet?

Ha sikerül, akár csak 1 kiskanálnyit is, az neki egyszerre bőven elég.

Lefejed és megitatod vele pohárkából, vagy kiskanállal.

Mi teát kaptunk Miskolcon 1 decis poharakba pótlásként.

Azt a csapnál kimostuk, abba fejtük a tejet és itattuk a babáinkkal a szobatársainkkal együtt.

Picik még, rá kell érezniük a szopás ízére, de addig is inniuk kell, mert ha besárgul, akkor még később mehettek haza.

2019. máj. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is ugyanez volt .... borzasztó volt. 5 hetig kínlódtunk mert mindenki a szoptatást nyomatta,egyedül anyósom volt aki együtt érzett velem. Masodik babaval vagyok várandós,biztos non-stop cicin lesz, de én fogok bevinni cumisüveget és tápszert is a kórházba,ha nem jön össze a szopi,nem fogom üvölteni hagyni,akkor megetetem titokban. A lányom be is sárgult,mindenki engem bactatott,hogy fogy meg nem mehetünk haza,ugyan mit csináltam volna? 5.nap kapott tapszert az egyik nővér megszánt es helyre is jött.
2019. máj. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
13%
Rakd cicre egész nap, be fog indulni a tejed. 1 napos babának nem kell még pótlás.
2019. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Èn olyan kórházban szültem, ahol 0-24ben veled van a baba, de itz segítettek is a szoptatásban. Pl nekem sem indult be a tejem, a baba nem tudott szopni de 12 óra elteltével hoztak mellszívót, amivel lejött 4-5ml, ezt fecskendővel megitattam vele és újabb 12 óra teltével már a mellszóvó sem kellett, megtalálta a cicit. Persze eleinte nem jól vette be a szájába...fájt a mellbimbóm..de azóta eltelt 3 hét és semmi gond, van tejem és ő is szépen eszik.
2019. máj. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szóval lemaradt a lényeg, hogy próbáld ki a mellszívót, már én is azt hittem, hogy tápszeres lesz a pici, mert mindenki szoptatott körülöttem, csak én nem voltam képes rá, de tényleg segített.
2019. máj. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!