Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van kezelhetetlen...

Másnak is van kezelhetetlen babája?

Figyelt kérdés

Még 8 hónapos sincs, de már olyan akaratos hogy az hihetetlen. Minden bútor mellett feláll, de elengedi a kezét és elesik mindenbe beveri a fejét. Ha leültetném, hogy épp elkészítsem a tápot vagy valami nem akar leülni befeszíti a lábát és hisztizik. De a pelenkázás a legrosszabb. Teljesen befeszíti magát, nem lehet megfogni a lábát és felemelni mert teljesen befeszíti és ordít csak fordulna oldalra és mászna el. Ha rászólok hogy mikor olyat csinál amit nem szabad direkt olyan sértődötten néz és hisztizni kezd. Egy szabad percem sincs (szinte egész nap egyedül vagyok) és már kikészülök a folytonos hisztitől.

Én rontottam el valamit? Nagyon el vagyok keseredve már.


2019. máj. 3. 14:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért féltem nagyon mert akár mikor esik mindig kemény dologba üti be a fejét és nagyon félek nehogy agyrázkódása legyen. Első baba nagyon féltem. De megprobalok változtatni.
2019. máj. 3. 15:45
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok, nalunk szinte az egesz lakasban jarolap van, a nappaliban is, ezert irtam a habtapit, en ugy nyugodtabb voltam addig, ameddig nem tanult meg jobban egyensulyozni. Ha laminalt padlo lenne mindenhol, mint a haloban, vagy puhabb szonyeg, akkor nem aggodtam volna, de nekunk meg ahol van szonyeg, ott is olyan, hogy ha egy kicsit erosebben vegighuzza egy nagyobb eseskor a homlokat, veresre horzsolja. De pl. a nagyszuloknel puha, vastag szonyeg van, ott nem feltettem annyira :) Nem egy nagy osszeg egy habtapi, oda tudod vinni, ahol eppen vagytok, nekunk 60x60 centis lapokbol van 8 db, kesobb a gyerekszobaba is jo szonyeg helyett, takaritani is konnyu.
2019. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Van habtapink csak az a baj hogy kiszedi az állatminták szemét és megeszi... Egyébként nem azzal az eséssel van gond mivel van szőnyegünk,hanem mikor bútor mellett elengedi a kezét mert akkor automatikusan a szekrény sarkába vágja a fejét.
2019. máj. 3. 16:45
 14/17 anonim ***** válasza:
A habtapit én sem értem, pontosabban értem, nyilvàn van akinék működik, nekem mindkét fiam szétszedte, sőt a nagyobb akkor is, amikor a kicsinek vettem újra elő. Szőnyegként sosem maradt ott:) de lakáson belül én nem féltem őket, nem esnek még nagyot, mivel picik:) a szekrény sarkaira miért nem veszel sarokvédőt? Az élektől még nem lesz baja, a sarkokra tényleg érdemes lehet venni.
2019. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
57%

Hidd el a babák koponyája jobban bírja a strapát. Nem sérülnek olyan könnyen, mint egy felnőtt.


Fiam járás tanulásnál elvesztette az egyensúlyt, és előre felé esett. Tette ugyan a kezét előre, de az ajtófélfa élét előbb levette fejjel, mint leért volna a keze a földre. Az az 1 alkalom volt, amikor megijedtem, mert brutálusnak tűnt. De egy kis lila puklin kívül nem lett semmi.


Ha mindig elkapod, nem fogja megtanulni, hogy esni ügyesen kell, és a bútorokra meg figyelni.


Saját lábról eséstől még nem lett agyrázkódása egy gyereknek sem szerintem. Csak ha leesik valahonnan pl.

2019. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%

Szerezz be kutacsvédő sisakot. Pont az ilyen babáknak való, az enyémnek is volt.

A pelenkázást én úgy tudom megvalósítani, hogy a pelenkázó felett van egy csüngős játék, illetve valamit adok a kezébe amit nézegethet.

Fontos hogy ne engedj a hisztinek, mert ha megtanulja hogy a hisztivel eléri amit akar, később sokkal nehezebb lesz vele. Ne hatódj meg a sértődött nézéstől meg hisztitől, amit nem szabad azt nem és kész. Ha látja hogy nem ér el vele semmit, előbb-utóbb feladja.

Babakarám, bébirács vagy járóka is hasznos lehet - hogy legyen hova biztonságban leraknod míg megcsinálsz valamit.

2019. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%
2019. máj. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!