Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babához mennyit...

Újszülött babához mennyit kell beszélni?

Figyelt kérdés
3 hetes múlt a kisfiam, napközben többszőr, éjszaka nem beszélek hozzá, hogy tudja, hogy aludni kell.
2010. júl. 6. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka én sem beszélek a kislányomhoz, szerintem jól csinálod. Így tanul meg különbséget tenni az éjjelek és nappalok között.

Nappal beszélj hozzá nagyon sokat, érdekelni fogja a hangod, az arckifejezésed. Tetszeni fog neki az is, ha énekelgetsz neki, vagy dúdolsz. Én mondókákat is szoktam mondogatni neki, azoknak a ritmikája is tetszik neki.

Véleményem szerint ha sokat kommunikálsz a babáddal, az csak előnyére válik.

Persze ha jól ellesz majd magában ( pl. nézelődik, vagy játszik) akkor kell azt is hagyni, nem kell, hogy ahhoz szokjon, hogy mindig beszélnek hozzá.


4 hós kislány anyukája

2010. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is így csináltam. Ez nálunk bevált. Bár az első hetekben még nem nagyon tudtam mit mondjak neki. De idővel belerázódtam.

Énekelj neki. Azt szeretik.

3 hós kisfiú anyukája

2010. júl. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt jól is teszed, hogy éjszaka nem beszélsz hozzá, így könnyebben megtanulja, hogy akkor aludni kell. Én mindig megtárgyaltam vele mindent, bármit csináltam, mondtam neki, hogy anya most elmosogatja az edényeket stb. És az éneklést is nagyon szereti ő is, mindegy mit énekelek.
2010. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,mindig mond el neki mit csinálsz,hová mentek,kihez mentek,kivel találkozik,mutasd be neki-ő a papi,mami stb...Ha nagyon nem tudsz mit mondani-igen először elég furi úgy beszélgetni,h nincs sok reakció meséld el neki hogyan vártátok,Anya,Apa mit dolgozik,hol dolgozik.Neki mindegy miről beszélsz,csak hallja a hangod,a hanglejtésed-talán ezekről a témákról könnyebben tudsz magyarázni.Majd ha kicsit idősebb lesz és reagál,válaszol már jót tudtok dumcsizni!Éjjel ügyi vagy,ha szólsz is hozzá,csak suttogva,így tudni fogja,h az az alvás ideje!
2010. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!