Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg, hogy a...

Hogy oldjátok meg, hogy a pelus éjjel kitartson?

Figyelt kérdés

Kezdő anyuka vagyok, 4 hónapos a pici.

Este fürdetünk 7 körül, hami, és igaz kicsit nehezen alszik el fürdés után, de 9 körül kb eljutunk oda, hogy elalszik rendesen.

És ahogy figyelem, reggel 6-ig bírná is már az alvás kb, nem kel fel magától.

Viszont addigra pisis lesz mindig, a fürdetés utáni pelenka nem bírja ki reggelig. Sokat pisil amúgy.

Ezért én mindig felkeltem pelenkacsere miatt valamikor, de nem szívesen zavarom őt sem meg nyilván én se kelnék, ha nem muszáj.

Ezt ti hogy oldjátok meg, akinek átalussza az éjjelt?


2019. máj. 7. 23:20
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, próbálgatom majd ezt is azt is!

Kis súlyú baba volt, nemrég óta használjuk a 2es méretet, de még kicsit nagy rá ez is, most 5 kg, szerintem a 3-asból pláne kijönne minden, bár még nem próbáltam.

2019. máj. 8. 08:56
 22/29 anonim ***** válasza:

Fene sem érti ezt a méretválasztást... unokahugom nem volt még 2 éves, amikor már az 5-ös pelust használták. Mi mindeóig a felső határ elérésekor váltottunk, így 4-es (nem is 4+os, hanem sima 4es) pelenka mellett lett szoba és ágytiszta a kisfiam (közel 3 évesen)

5 kilós gyereknél még eszembe sem jutna 3as pelenkára váltani.

2019. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Akkor valts 3as pampers bugyipelenkara ejjelre!

Ez meg segithet, a bugyipelenka szerintem kicsit kisebb meretezes, es a derekan sem fog elallni/szoritani, kenyelmes ejjelre.

2019. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Amugy a sulyhatart en mindig megkozepeztem es akkor volt jo a pelenka a felso hatarnal kifolyt a pisi!

De fiam van, ha neked is, akkor mindenkepp 3as pampers bugyipelaval probalkoznek elsore ejjelre, a derkanal sem tud annak kifolyni, nalunk sokszor ott pisilt ki.

2019. máj. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Libero Comfortot használunk. Este fél 9 kor van fürdés, utánna ugye tiszta pelus, reggel néha 8ig is alszik, kibírja. Akkor jártam úgy hogy pisis lett ha már esedékes volt a méretcsere.
2019. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Attól, hogy látszólag méretre jó, nem biztos, hogy nedvszívásilag is megfelelő. A 2-es méret a Newborn. Egy 4 hónapos már nem újszülött, nem annyit pisil egyszerre mint ők, így nagyobb adag pisivel nem bír, mert nem tudja olyan gyorsan magába szívni. Váltsatok 3-asra. Nem azért van rajta a 3-6 kiló, mert az szigorúan jó minden babára,aki 6 kiló alatti.
2019. máj. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"5 kilós gyereknél még eszembe sem jutna 3as pelenkára váltani."


Erre nem lennék olyan büszke. Nem is csoda, hogy nem érted a méretválasztást.

Ha a gyerek rendre duci pelenkákat gyárt alig pár óra alatt és sok a baleset is, több mint logikus, hogy az ember kipróbálja az eggyel nagyobbat. Ha az nem ázik át, míg a kicsi igen... kit érdekel, hogy milyen ajánlott (! nem pedig kőbe vésett) súlyhatár áll rajta.

Egyébként nem véletlen az se, hogy eleve átfedés van a súlyajánlások között is. Pl: libero newborn 1-es: 2-5 kg, 2-es: 3-6, 3-as 4-8 kg.

Mellesleg jó hogy hülyének nézed a sógornődet. Szerinted poénból veszi az ember a nagyobb méretű és így fajlagosan drágább pelenkát?

(Lányom 7-es pelenkával lett szobatiszta 13,5 kilósan. Hopp... Akkor lettem volna hülye, ha maradok a 6-osnál, mert a súlyhatár szerint még az kell és mellette mostam volna naponta a lepedőt.)

2019. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Lányom 6 hónapos és 7 kg. Súlyának megfelelő pelus már nem elég neki. Alul felül kijön a cucc. 4es pamperst keztük ami 9kg-tól van elvileg. Anyatejes, szinte egész éjszaka eszik, reggelre jó nagy puttony lesz a pelusból :)
2019. máj. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A Huggies pelenka sosem ázott át,igaz nem olcsó,de megéri.Csak az Emagon rendelhető.
2019. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!