Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fontos a napirend...

Mennyire fontos a napirend nálatok?

Figyelt kérdés
Szólnátok, ha valaki épp az esti fürdetésre jönne hozzátok, hogy utána már ne babázzon, mert fürdés után mindig alvás van? Párom szerint bunkó vagyok, hogy le akarom rakni a gyereket aludni fürdés után, ahogy szoktam.
2019. máj. 23. 20:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%
Hát, én leszarnám azt is ha a pápa akarna jönni, fürdetés után nincs babázás. A gyerek nem bazári majom, ha annyira érdekli azt a valakit akkor eljön szépen máskor, normális időben. Egyébként is bunkóságnak tartom este 7-8 körül érkezni, nem tinik vagyunk akik bulizni indulnak.
2019. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem fontos a napirend. A kialakításában a kezdetekkor figyelembe vettem a babám saját ritmusát, és az ő változásaihoz egy határig alkalmatkodom. Nem számolom a perceket, de szeretem ha ki tudom számolni a napot.


Azt hogy valaki más zavarjon, nem fogadom el, de nálunk fel sem merül, hogy csecsemős házhoz valaki ne velem egyeztetve és napközben jöjjön.


És szó se lehet róla, hogy miatta ne pihenjen a gyerek. De nem is fog neki menni. A párom barátja egy kèpzés után itt aludt nálunk, megbeszélve, minden oké. Amikor hazaértek, épp vége volt a fürdésnek, levittem gyorst megmutatni a konyhába a kislányt a baràtnak. Mire leértünk, sikítva ordított mert nem értette, mit keresünk az altatós kislámpás csöndes szobából ismét "odakint".

És nekem a komolyabb napközbeni csúszásokat is megérzi a kisbabánk és éjjel "megbosszulja".


Szóval én nem engedném. Max ajtórésből rákukkantás a vendégtől.

2019. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk sincs napirendünk.max annyi hogy fürdés játék evés alvás.nálunk ez vált be. Késői alvók vagyunk.1 éves a pici
2019. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Az esti fürdetés és alvás nálunk is fixen megvan abból én sem engedek.Mondjuk párom se variál, mert megtapasztalta már, milyen ha nem tartjuk a ,,menetrendet".Napközben rugalmasabban kezelem a dolgokat.De az este szent.
2019. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
Kivetel nalunk akkor van, ha hazautazunk, ami kb. 3-4 havonta tortent meg az utobbi idoben, olyankor egy darabig hagyom, hogy a honapok ota nem latott rokonokkal tovabb jatszon, ennyiben nem faradt, nyugos, de o mar 3 eves. 4 honapos babanal az esti fektetest foleg a szomszed miatt, na neeem. Es akkor majd megszokja, hogy johet olyankor, es az rendben van? En semhagytam volna, vagy megmondtam volna a ferjemnek, hogy oke, de akkor te altatod, es te kelsz hozza most 2-3 napig, ameddig visszaall mindena rendes kerekvagasba. Az ugy fair, ha mar o akarja annyira. Figyeld meg, ha ezt mondod, mindjart nem leszel bunko szerinte.
2019. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem vagy bunkó. Ahogy írták már, ez a babának fontos, ez ad neki bázist. Én aztán nem borítanám azért mert valakinek akkor van kedve jönni.

Anno mikor még nem volt gyerekem, de az egyik legjobb barátnőmnek már igen és meghívtak egy hétvégére, akkor kicsit sem zavart hogy este mindketten eltűntek egy- másfél órára amíg a lányuk elaludt. Gyerek nélkül is abszolút megértettem hogy nekik ez a napi rutin.

2019. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálunk az esti fürdetés és utána az alvás mindig is "szent" dolog volt. Azelőtt már mindenki menjen szépen haza. Nem is értem miert este megy vki babás családhoz. Szerintem meg az a bunkóság. Nehogymár egy szülőnek fontosabb legyen bárki lelkivilága is a saját gyerekéénél!
2019. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Van napirend, de el tudunk térni ha program van. Ha barátok átjönnek, akkor nem fürdik aznap, később fekszik le. Első gyereknél minden Anyuka próbálja a nagykonyv szerint nevelni a gyereket, de második, harmadik babánál már borul el, mert nem a szülők alkalmazkodnak a babához, hanem a baba a családhoz. Nem tudok csendet csinálni a délelőtti, délutáni alvashoz, nem mondhatom a nagybbaknak hogy síri csendben legyenek, ha menni kell valahová hiába alszik a kicsi, fel kell kelteni..
2019. máj. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!