Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csinaljam, hogy a...

Hogyan csinaljam, hogy a babam ne legyen “olbe baba”?

Figyelt kérdés
Nem szeretnem az olunkbe szoktatni, szeretnem, ha egyedul is elnezelodne a jatszoszonyegen illetve az altatas is onalloan valosuljon meg! Kerem csak azok valaszoljanak, akik tudatosan nem valaszkeszen nevelik a gyermekuket.
2019. jún. 3. 13:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem nevelés függő, a kisfiamat 1 percre sem tudtam letenni, a kislányom pedig simán elnézelődik egyedül. Ez a gyerek habitusától függ. Ha olyan akivel sokat kell foglalkozni, akkor akárhogy próbálod nevelni nem fog menni, csak ordítani fog, azt pedig írtad, hogy nem hagyod.
2019. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő. Nekem pl mindig mondták hogy hagyd kicsit sírni mert utána nem fogod tudni letenni. Na ennek ellenére most 9 hónapos és már 2 hónapja mióta kúszik, mászik, áll azóta egyáltalán nem érdeklem. Nem jön oda hozzám csak nagyon ritkán, de szinte egész nap elvan egyedül. Én csak azért vagyok szinte hogy szaladjak utána és figyeljem nehogy olyan helyre menjen ahova nem szabad.
2019. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csináltam elv szerint, hanem az ő igényeit figyeltem. Amikor újszülött volt (végülis ez inkább én miattam volt) egész nap rajtam volt kb 5-6 hetes koráig nagyon szerettem magamon erezni őt. A családban mindenki beszólt hogy elkényeztetem a fiamat és sose fogom tudni letenni.

Majd jött egy érzés hogy többször le kell raknom,de eléggé sírós volt hasfájás miatt így sokszor ölbe kellett vennem mert volt hogy etetések közt csak fel órát aludt. Aztán három hónaposan elutaztunk két hétre a szüleimhez teljesen megváltozott megetettem bofiztettem leraktam pihenoszekbe ahol a játékaival eljátszadozott és utána alvás. Nem iegenyli hogy egesz nap ölben legyen. Ezt a mai napig tartja. Sosem hagytam sírni inkább annyi hogy változik és ezt próbálom észrevenni és követni az igényeit. De gondolom nem minden baba ilyen. Ha állandóan kézbe akarna lenni akkor ott lenne.

Az alváshoz annyi hogy sokat ringattam ölben altattam, cicin. Majd egyszer észrevettem hogy elalszik magától,onnantól kezdve kap egy jó ejt puszit, simít és leteszem. Két percen belül alszik is. Ha sírna akkor bemennek hozza de annélkül is belesek hogy jól van e.

2019. jún. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon érdekesen alakult. Az első gyereknél nagyon jól működött az igény szerintiség. Sokat volt cicin, sokat hordoztam, hamar megtanult egyedül elaludni. A napirendet mint olyat kb.Belzebub találmányának gondoltam, hallani se akartam róla. Teljesen kizártnak tartottam, hogy időre etessek meg altassak. A gyerek is jól èrezte így magát, egész nap körbeugráltam, imádta, hogy ő a cuki picibaba. Aztán jött a második baba. Ő viszont nagyon nem tudott mit kezdeni ezzel a korlátlansággal. Csak ordított és ordított. Neki szüksége volt a Suttogó módszerre, akkor nyugodott meg,amikor lett egy fix ritmusa, rendje a napnak. Bár elvben nem teljesen értek vele egyet, gyakorlatban csak így tudtunk működni. Ezzel együtt az egyedül elalvás meg az önálló játék nem nevelés-szoktatás, hanem idegrendszeri érettség kérdése. Amit ironikus módon éppen a hordozással segítesz elő a legjobban. Kérdező, az Ébrenlét alatt nyugodtan hordozd a babát. Tényleg jót tesz a kicsinek is, meg a tejtermelésnek is.
2019. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én válaszkészen nevelek (azt hiszem :D), nekünk a baba igényelte az első 6 hétben kb. hogy folyton ölben legyen, csak úgy aludt el, ha fogtuk a kezét, ringattuk, vagy cicin stb. Ennek ellenére érdekes módon nem szokott ölbe, most 12 hetes, konkrétan visítva üvölt, hogyha ő nézelődne és fel merjük venni, idejét nem tudom mikor aludt el utoljára az ölemben, hetek óta magát altatja, nézelődés közben elálmosodik a járókában és a következő percben már alszik is. De hat hétig azt hallgattuk, hogy el lesz kapatva. Szerintem ha olyan típus a gyerek, aki simán elvan magában is, akkor valószínű akármit csinálsz, eljön az idő, hogy "kiharcolja", hogy pl. egyedül aludhasson el, nézelődhessen. Nálunk pl. az első hat hétben számtalanszor volt, hogy csak szopizás után aludt el, ha még cumizhatott a cicimen, most meg már alig tudom normálisan megetetni, ha úgy érzi, hogy kicsit is jóllakott, forogna ki a karomból, mert nézelődni akar.
2019. jún. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!