Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkésett mozgásfejlődésű...

Megkésett mozgásfejlődésű babáknál a beszédfejlődés késésére is lehet számítani vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 4. 11:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A lányom kihagyta a mászást, nem is beszélt 4 éves koráig úgy, hogy másfél éves korától fejlesztést kapott. Kúszott, majd járt.

Szerintem ha késve csinál valamit a gyerek az nem olyan nagy vész,mintha egy-egy fázit kihagyna, vagy áugrana.

2019. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem ha késve csinál valamit a gyerek az nem olyan nagy vész,mintha egy-egy fázit kihagyna, vagy áugrana."


Igen, sok gyógytornász is így véli, aztán...

Lányom mindent késve csinált, de semmit se hagyott ki. Szabályos volt a kúszása és a mászása is és mindkettőt 4-4 hónapig űzte. Aki csak foglalkozott vele, mindenki nyugtatott, hogy nem lesz így semmi gond. Aztán csak nem indult a beszéd, 2,5 évesen 5 alatti szókincse volt (a foglalkozások mellett), most meg disz gyanús (keresztdominancia miatt).

2019. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés. Nagylányom kifejezetten megkésett mozgásfejlődésű volt. Ma már második osztályos, kitűnő tanuló, dicséretekkel tarkítva. Kiemelkedő logikával, és felnőttes gondolkodással. Másfél évesen még nem járt..Részt vettünk egy rakás vizsgálaton, eltérést nem találtak. Vittem Dévény tornára, TSMT-re, babaúszásra, korai fejlesztésre. A mai napig nem tudom, miért volt ennyire lassú. Leszámítva a laza izomtónusát. Az első szavát 10 hónaposan mondta ki, másfél évesen már két szót összekapcsolt, két évesen folyékonyan beszélt. Soha nem felejtem el a védőnő szavait. Azt mondta, hogy ő egy szemlélődő, nyugis baba, akit a dolgok tanulmányozása köt le, nem a mozgásbeli sikerek. És hogy egyik hónapban a beszéd, a másikban a mozgás fejlődik, egyszerre nem tudnak. A mai napig nem a legkiegyensúlyozottabb a mozgása. Ő másban jobb.
2019. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az en kislanyomnak megkesett a mozgasfejlodese es a beszede is.
2019. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az lemaradt h a terapeutank szerint van osszefugges.


14voltam

2019. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


14es megkérdezhetem, hogy a mozgásfejlődés késésének mi az oka?

2019. jún. 7. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!