Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nagyon féltette a babáját...

Aki nagyon féltette a babáját hogyan lépett túl ezen?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem tenném jól ha "burokban" tartanám, nem is teszem. De állandóan görcsben van ez miatt a gyomrom. Most 10 hónapos. Tegnap például családi összejövetelen voltunk. Kint a kertben. Általában árnyékában volt a pici, de így is féltem hogy napszúrást kap. Vagy bent 26 fok van. Csak egy bodyban van de alig iszik. Félek lesz valami baja így. Állandóan félek, tudom nem jó ez így de nem tudok ellene tenni. Próbálom ésszel nevelni kisbabám, mert ha az ösztöneimre hallgatnák burokban tartanám.
2019. jún. 11. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Majd ha lesz második gyerek, lelazulsz :D vagy kényszerzubbony :D
2019. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

És mi lenne, ha nem félnél, hanem csak élveznéd?

Az én nagyobb gyerekem 6 éves, de esik, borul, megsérül, folyton olyanokat csinál, amiktől égnek áll a hajam. De esett már le lépcsőn, csak apróbb sérülésekkel, esett ki hintából, fejelt le betont. Hát bevallom a szívroham kerülget néha, de igyekszem nem folyton rettegni, hanem a jó oldalát nézni, pl szerencsére nem tört el semmid vagy ilyenek. Most már 2 van, és kevésbé féltem a nagyot, igyekszem elengedni magam és csak élvezni az anyaságot.

2019. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Én is paramami vagyok. Annyira féltem...ő A MINDENEM! Remelem valtozik kesobb a hozzáállasom nekem is...

Követem a válaszokat :D

9 hónapos kisfiú anyukája

2019. jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha burokban tartod, azzal teszed a legrosszabbat neki. Ha nem tanul meg jól esni, óvatosan közlekedni lépcsőnél/hintánál, stb., akkor később nem fogja tudni, hogyan kell vigyáznia magára és nagyobb sérülései lesznek.
2019. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok.. De valamilyen szinten el kell engedned. Én akkor kaptam folyton szívrohamot amikor próbálkozott felállni, néha akkorákat esett hogy nem tudtam elkepzelni hogy eshet ekkorát egy baba. Folyton próbáltam elkapni, megfogni de rájöttem hogy az sem jó. Így hagytam, mostanra "megtanult esni". Legalább is többnyire 😀
2019. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most pont az elesős korszaka van, mert már tud kapaszkodva állni. Pont erről írtam. Hogy az eszemmel tudom hogy nem állhatok mindig a háta mögött, így nem is teszem. Múltkor is sikerült úgy esnie hogy seb lett a szemöldökén...
2019. jún. 11. 12:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként pont ezért mert ilyen vagyok, nem tervezek több gyereket.
2019. jún. 11. 12:25
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó vagyok. Kislányomnak is volt már. Olyan is volt hogy a kezemben fogtam! és játszott anyósommal egyszer csak hirtelen lefejelte de annyira hogy anyós szeme könnybe lábadt, lett is egy nagy puklija. Utána pedig az táncolt😂 és ahogy rázta a fejét beütötte az ágy szélébe, onnan is lett egy pukli így lett 2 szarva 😀

Utólag már vicces de akkor a szívroham kerülgetett.

2019. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha nem féltenék a babákat, nem maradnának életben 5 percig se. Ez ilyen, folyamatosan koncentrálni kell, mindent elrakni elölük, megtenni egy csomó védő intézkedést, én igyekszem biztonságos terepet kialakítani és akkor nyugodtabb tudok lenni.
2019. jún. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!