Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két ugyanolyan nevű baba egy...

Két ugyanolyan nevű baba egy családba?

Figyelt kérdés
Pár hónap eltéréssel várjuk a babánkat mi is és a férjem nővére is. Kiderült, hogy ugyanazt a keresztnevet szeretnénk. A vezetéknév nyilván más. Mit gondoltok, ti bevállalnátok? Az a baj, hogy nekünk ez a név nagyon fontos, kb 5 éve megbeszéltük, hogy ez lesz. Ugyanakkor olyan béna hogy egyszerre két ugyanolyan nevű baba lesz nem? Nem lakunk amúgy közel egymáshoz, de jó a viszony a családban
2019. jún. 12. 14:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nálatok és náluk is évek óta eldöntött kérdés volt a név, akkor egyik párost sem szép arra kérni hogy változtasson rajta a másik kedvéért. Így lesz két baba, azonos keresztnévvel de különböző vezetéknévvel - és pont. Nem lesz ebből gond... Nálunk eldobsz egy követ az unokatesók között, és nagy valószínűséggel Istvánt, Sándort vagy Zsuzsit talál el, annyi van belőlük. Sőt. Két komplett család is van a rokonságban, ahol tök egyformák a nevek: anyuka Zsuzsi, apuka Sándor, a leánygyerek meg szintén Zsuzsi :D
2019. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

A név nem túl ritka amúgy sem, Dávid. Becezni nem lehet rendesen. Na meg nem is azért adjuk ezt a nevet, mert azt akarjuk máshogy szólítsák. Emiatt nem jó a két kereszt név sem, meg mert az nekem amúgy sem tetszik, mindig felselgesnek gondoltam, hisz úgyis csak egyet használ. Amúgy az én férjem nem magyar, ezért is szeretnénk ezt a nevet, mert nemzetközi és ő és a családja is ki tudja ejteni.

Köszönöm amúgy a rengeteg választ!

2019. jún. 12. 16:00
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor ti szólítsátok angolosan "dévidnek" a gyereket. Vagy apuka akcentusát használjatok hozza, ő esélyes higy ma úgy is csak úgy tudja kimondani. Maris meg van oldva a probléma.
2019. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg apukára hivatkozva "nemmagyarosan" is lehet anyakönyveztetni és akkor mégse ugyanaz(én pont nem akartam tucatnevet a gyerekemnek,legalább a top10-ben ne legyen benne

)

2019. jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Ebben igazgatók van, van kiejtésbeni különbség. Mi pont hogy "tucat nevet " szeretnénk, mert a vezetékneve már eleve elég különleges, elég lesz neki azt mindig lebetűzni, na meg hát tényleg szempont, hogy bármelyikünk hazájában simán meg tudják jegyezni a nevét
2019. jún. 12. 16:31
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi apukával ez könnyen megoldható azzal, hogy ti "dévid"nek vagy "dév"nek ejtitek. Ezt azért a nagyi is ki tudja mondani.
2019. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Így van:

Dave, Davie, Davey, Dav, Davi...

2019. jún. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
engem nem erdekelne. Az ember nem szul tul sok gyereket, legyen az a neve, ami nektek tetszik! Ebben nem kotnek kompromisszumot. Mindenki tuleli, ha ugyanugy hivjak majd a ket fiut.
2019. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt a nevet add a gyermekednek, amit szeretnél. Ha a sógornőd nem hajlandó más nevet választani a kedvedért, te miért tennéd az ő kedvéért? Apukák mit szólnak a közös keresztnévhez?
2019. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!