Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett az ágyról, vérzik?!...

Leesett az ágyról, vérzik?! Többi lent

Figyelt kérdés

Elaludt a kisfiam az ágyunkon ebéd után ( alapból ott alszik mellettünk... )

Nem tettem be a kiságyba mert olyankor egyből felkel. Körbepárnáztam, kimentem mosogatni. Minden egyes tányér után ránéztem, ugyanúgy aludt mozdulatlanul. A legutóbbi ránézés óta kb 2 perc telt el és orditott. Akkor már tudtam, hogy baj van. Futottam be, leesett az ágyról, hasra, fejjel előre. Felvettem, akkor vettem észre, hogy vérzik a szája széle,feldagadt és belül az ínye is vérzik. A fogainak nem lett baja ha jól láttam. Nemtudom, mit tehetnék neki vele? Első gyerekem, egyedül vagyok vele, nagyon megijedtem. Ő kb 2 percig sírt, azóta elvan, én azóta is bőgök. Jegelni kell? Mire figyeljek? És az ínyvérzéssel mit csináljak? Megnézni se engedi, de még mindig vérzik, a szája már nem.

(10 hónapos amúgy)


2019. jún. 26. 13:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%
Nyugi, a száj/íny nagyon durván tud kinézni ha sérül és brutálisan tud vérezni is, de a gyógyhajlama nagyon jó, pik-pak meggyógyul gond nélkül. Mondom ezt úgy, nálunk nem egy ilyen eset volt, a legutóbbi tegnap (pedig már 2 éves), mindig a száját veri be, tegnap is felszakadt az ajka, minden csupa vér volt, még én is, ahogy magamhoz öleletem, de mára már szinte nyoma sincs, kicsit duzzadt csak. Dokihoz felesleges rángatni, csak egy újabb trauma, semmit nem.fognak vele csinálni 🙂
2019. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jegeled, kevésbé lesz lila és dagadt, mert az összehúzza az ereket, de számíts rá, hogy holnapra még színjátszóbb lesz. Ha nincs otthon jégzselé, jó rá a kendőbe csavart mirelit is. Mesenézés vagy bármi eddig tiltott tárgy :) vagy szoptatás közben fogja jobb eséllyel hagyni. Ha kicsit megnyugodott, öblítsd ki vízzel, nézd meg alaposabban (és ne hagyjátok ki az extra óvatos fogmosást este). Persze ha még mindig vérzik vagy bármi furcsát észlelsz, ami agyrázkódásra utalhat, mint aluszékonyság, hányás, bizonytalan mozgás, szétcsúszó szemek, rögtön irány az ambulancia, ha meg lötyög a foga, akkor egy fogdoki, és érdemes pár napig inkább csak püréset/kanalasat adni neki.
2019. jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen ágyról leesős (napi szintű) kérdéseknél miért kell beleírni azt, hogy TE nagyon megijedtél, TE nagyon bőgsz?

Attól nem lesz kevesebb baja, hogy TE nagyon aggódsz, bármi is történt a gyerekkel.

2019. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!