Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen juttatásokra számíthat...

Milyen juttatásokra számíthat egy alig húszon éves fiatal lány, baba születése esetén?

Figyelt kérdés
Nem sokat dolgozott eddig, talán néhány hónapot, azt is több különböző munkahelyen. Milyen anyagi juttatásokra, segélyekre vagy akármire számíthat? Jár neki TGYÁS vagy GYED? Szerintem tuti nincs meg a 180 nap biztosítottság vagy nem tudom mennyi kell most....
2010. júl. 9. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
365 nap kell, szülést megelőző 2 éven belül. Ha ez nincs meg, akkor gyes-t (25792 kézbe) és családi pótlékot (12200Ft kézbe) fog kapni.
2010. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyes és családi az tuti. Az önkormányzattól is kérhet valamit szerintem, azt meg kell kérdezni pl. rendszeres gyerkvédelmi segély
2010. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! Szerencsére nem én vagyok ez a "meggondolatlan és felelőtlen" leányzó... csak kérte nézzek utána. Szomorú, én hosszú évekig halogattam és vártam a babavállalással, hogy biztosítani tudjam neki a minimumot.
2010. júl. 10. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!